Cor Zweere generaal kampioen Gerrit de Vos veertig jaar in touw voor Beth-San Ook dansen bij MOZ-Art Grote brand in kassencomplex Mooiste fietspad gezocht wmw- HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 17 SEPTEMBER 2014 29 Duivensport Teken- en schilder cursussen Bij het ontbijt praten over duurzaamheid Verdachten van mishan deling aangehouden Scouting daagt publiek uit in Reigerhof Alcoholcontrole automobilist CorZweere: "Een mooie sport, duivensport, dan kan je met je 84 jaar nog kampioen worden". Zevenhuizen/Waddinxveen - De duiven van P.V. de Stormvliegers vlogen zaterdag de laatste vlucht van dit seizoen. Er gingen 241 dui ven mee voor een wedstrijd vanuit Sens op een afstand van 437 kilo meter. Door de matige weersomstandighe den konden de duiven pas om 10.15 uur van start, tegen de noordoos tenwind in naar huis. Om 17.13 uur kwamen de eerste duiven aan bij Richard van Ommeren. Het duurde nog bijna een uur tot alle prijsdui- Wat een mooi fietspad is, is sub jectief, weet het bestuur van de Fietsersbond, dat samen met des kundigen van de gemeente uit de Waddinxveen/Zevenhuizen - De brandweer werd dinsdag 16 sep tember in alle vroegte gealarmeerd voor een industriële gebouwbrand aan de Bredeweg op de grens van Waddinxveen en Zevenhuizen. Hoewel de brand klein van aard leek, besloot de bevelvoerder op te schalen naar middelbrand voor het verkrijgen van extra waterwinning en manschappen in verband met de grote oppervlakte. De brand bleek te zijn ontstaan door een assimilatielamp die omgevallen was in een berg bladeren. De brand weer kreeg het vuur al snel onder controle, maar het was nog een hele klus om het vuur uiteindelijk uit te krijgen, omdat er ook gedeeltes in be grond brandden. Daarom werd besloten op te schalen naar grote brand om zo nog meer brandslan gen en mensen ter plaatse te krijgen. Omstreeks 05.00 uur kon het sein brand meester' gegeven worden. ven weer thuis waren. Uitslag: 1-2- 3-6-13-17-19-22-25 Richard van Ommeren, 4-5-8-9-10-12-14-16- 20-21 Cor Zweere, 7 John Stofberg en Joan, 11-15-24 Ton Looyen, 23 Ron van der Made. Cor Zweere heeft een geweldig sei zoen achter de rug. Hij haalde veer tien overwinningen binnen, werd kampioen op de Vitesse, Midfond en de jonge duiven, tweede op de dag fond en oude duiven en derde op de navluchten. Door dit resultaat mag Zweere zich generaal kampioen van dit seizoen noemen. inzendingen een winnaar zal aan wijzen. Die wint een fietsaccessoire en een waardebon van 25 euro. De Moerkapelle - Gerrit de Vos begon ooit als chef kok in d'Amandelhof, Cedrah-locatie in Capelle aan den IJssel. Na tweeënhalf jaar verlegde hij zijn werkzaamheden naar Beth-San en zwaait sindsdien de scepter in de keuken van het Moerkapelse zorg centrum. Al veertig jaar stelt De Vos de maaltijd voor zijn cliënten samen. Ter gelegenheid van het jubileum en als dank voor zijn inzet kreeg De Vos een feestelijke bijeenkomst met de bewoners van Beth-San en de Wilde Veenen aangeboden. De opkomst il lustreerde dat De Vos' kook- en bak- kunsten gewaardeerd worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting MOZ-Art verzorgt, naast ken nismakingscursussen muziek, in strumentale en zanglessen, ook danscursussen. De allerkleinsten, vanaf twee jaar, dansen met (groot) ouders. Kleuterdans is voor kinderen bond noemt als criteria onder meer een fraai uitzicht, duidelijke bewegwijzering, de afwezigheid van steile hellingen en voldoende breedte voor meerdere gebruikers. Bij meldingen van slechte fietspa den, gaat de Fietsersbond in over- Gerrit de Vos, hier met echtgenote, is al veertig jaar een vertrouwd gezicht in de keuken van Beth-San. vanaf vier jaar. Klassiek ballet kan geleerd worden vanaf 6/7 jaar. Mo derne dans is er voor kinderen vanaf acht jaar. De lessen starten zaterdag 20 september. Voor meer informatie: www.info@ moz-art-zuidplas.nl leg met de wegbeheerder om te zien wat er verbeterd kan worden. Foto's met korte motivering kun nen voor 1 oktober worden ge stuurd naar zuidplas@fietsers- bond.nl of via het formulier op www.fbzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van Bettina Wappner gaat een aantal teken- en schildercur sussen voor beginners en gevorder den van start. De cursussen begin nen donderdag 18 en dinsdag 23 september en vinden plaats in de avonduren. Voor meer informatie en aanmelden: 06-44874627, bwappner@gmail. com ofwww.bettinawappner.nl. Zuidpias - Burgemeester en drie wethouders van Zuidpias nodigen inwoners en ondernemers uit om tijdens een ontbijt op de Dag van de Duurzaamheid op vrijdag 10 oktober duurzaamheidsideeën en -initiatieven met hen te bespreken. Aanmelden kan via duurzaamheids- ontbijt@zuidplas.nl. Ideeën en ini tiatieven moeten, waar mogelijk, in de aanmelding worden toegelicht. Meer informatie over locatie en definitief tijdstip (tussen 8.00 en 10.10 uur) volgt bij de bevestiging. Moerkapelle - De politie heeft maandag 15 september twee man nen van 24 en 25 jaar uit Moerka pelle aangehouden op verdenking van mishandeling van een 21-jarige plaatsgenoot. Het slachtoffer werd op 30 augus tus, rond middernacht, op de Moer kapelse Zijde geslagen en geschopt. Mogelijk is de aanleiding een eerder conflict met de 25-jarige verdachte. De politie doet verder onderzoek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wa terscouting De IJssel en Scouting Nieuwerkerk presenteren zich za terdag 20 september in winkelcen trum Reigerhof. De scoutinggroepen doen mee aan de clubsponsoractie van het winkelcentrum en dagen het aanwezige publiek uit met prik kelende activiteiten. In de ochtend kunnen kinderen meedoen aan een vossenjacht met de Waterscouting; het startpunt is in de centrale hal. Van 13.00 tot 15.30 uur organiseert Scouting Nieuwerkerk activiteiten voor kinderen vanaf vijf jaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op zondag 14 september rond 01.30 uur zag een politiesurveillanee dat op de Europalaan een automobilist op de rotonde van de weg afraakte en de berm in reed. Bij controle bleek de autobestuurder alcohol te hebben gedronken. De man, een 23-jarige Rotterdammer, werd aangehouden en bleek later drie keer de toege stane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken dan wettelijk toegestaan is. Een passagier die bij de man in de auto zat wilde de aanhouding van de automobilist belemmeren. Deze man, een eveneens 23-jarige inwo nervan Rotterdam, werd aangehou den en ingesloten. Beide mannen kregen een proces-verbaal. Zuid plas - Fietsersbond Zuid plas is op zoek naar het mooiste fietspad van Zuidpias en vraagt inwoners en bezoekers daar suggesties voor in te stu ren. Ook naar hele slechte fietspaden is de bond benieuwd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 29