2.S fietsklaar.nlx 'Het Weeshuis' biedt Historische Vereniging Moordrecht onderdak Tiende editie Vlootschouw Wijklunches in Zuidpias Kijkt u voor meer informatie op www.fietsklaarnl Q O-één v°orrijko$ten! VIOLEN 10 voor BOLCHRYSANTEN per stuk 2 voor DIV. GRASSEN 4 voor ALKMENE APPELS 5 kg EXTRA BELEGEN KAAS Ikg 8 HART VAN HOLLAND ÏUIDPLAS 17 SEPTEMBER 2014 Actie is geldig t/m 23 september Dé mobiele fietsenmaker voor... Reparatie én onderhoud aan huis of op uw werk Op afspraak, dus wanneer het u schikt Vakkundig en betrouwbaar Goede en snelle service Géén voorrijkosten j Mobiele PIN aanwezig Onze winkel Naast de mobiele service kunt u ook in onze winkel mét werkplaats terecht voor vakkundig advies, nieuwe en gebruikte fietsen, accessoires, reparatie en onder houd van uw fiets. Wij hebben tevens een ruime keuze aan kinder-, stads-, hybride, ATB, race én elektrische fietsen. Na aanschaf van een fiets bij ons kan verder onderhoud en reparatie gewoon bij u voor de deur plaats vinden. Dat is pas service! Bredeweg 116 - Zevenhuizen (Naast A12) - Tel: 0180 - 63 15 11 Voor meer aanbiedingen: www.spektuin.nl Dé mobiele fietsenmaker V Chris van Gennep (rechts) enJohan Verboom voor het zojuist geopende Weeshuis. Nieuwerkerk aan den iJssel - De tiende editie van de Vlootschouw vindt plaats op zaterdag 20 september. De opening wordt om 13.00 uur verricht door de kinderburgemeester waarna een aantal activitei ten voor kinderen van start gaat. Thema dit jaar is 'Piraten'. Tussen 14.00 en 19.00 uur wor den diverse optredens verzorgd door Explosion Streetdance, Afslag 9 en shantykoor de Boe zemvrouwtjes. Kinderen kunnen zich laten schminken, er zijn op afstand bestuurbare modelbo- ten, er zijn waterbaden en waag halzen kunnen bungeejumpen. Het avondprogramma gaat om 19.00 uur van start met een optreden van shantykoor de Moordrecht/Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - In drie kernen van Zuidpias worden volgende week wijklunches gehouden. De wijklunches zijn in het leven geroepen onder het motto 'Samen eten is leuker, samen eten smaakt beter, samen eten geeft ruimte voor een praatje'. Moordrecht - De Historische Ver eniging Moordrecht heeft eindelijk een eigen ruimte waar het spullen uit het verleden kan tentoonstel len. De expositieruimte werd vrijdag 12 september door erelid Chris van Gennep geopend. De oudheidkamer is gevestigd in een zaal van zorgvilla Vivere aan het Westeinde. Door Job van der Plicht Voorheen had de Historische Ver eniging Moordrecht een ruimte in 't Ambachtshuis, maar die fungeer de vooral als opslag. Daar was te weinig ruimte om de oude spullen goed te exposeren. Nu de vereni ging aan het Westeinde is geves tigd, kunnen veel spullen eindelijk een vaste plek krijgen. Tijdens de eerste expositie, die meer dan een jaar zal staan, staat de geschiedenis van de Koninklijke Vereenigde Tapijtfabrieken cen traal. Ooit met zo'n driehonderd arbeidsplaatsen een grote werk gever in Moordrecht, maar tegen woordig herinnert alleen de oude watertoren van de fabriek (de KVT- toren) nog aan die tijd. Daar is nu dus een beetje veran dering in gekomen. In de exposi tiezaal liggen of hangen stukken tapijt die een bijzondere func tie hebben gehad. Zo ligt er een blauw stuk tapijt wat gebruikt is tijdens de koninklijke inhuldiging van toenmalig koningin Beatrix. "De KVT was hofleverancier", ver telt Johan Verboom, voorzitter van de Historische Vereniging Moor drecht, terwijl hij op enkele foto's wijst die tapijten tonen die in een van de koninklijke paleizen liggen. Vanzelfsprekend zijn de tapijten die hij aanwijst van Moordrechtse makelij. Ook zijn er krantenartikelen uit de jaren vijftig en zestig te lezen waarin geschreven wordt over de hoogtijdagen van de tapijtproduc tie. In het hele museum - zo mag het wel genoemd worden - hangt de geur van de tapijten. Volgens Verboom is er met de ex positieruimte voor de Historische Vereniging een lang gekoesterde wens uitgekomen. "We hebben er jarenlang naar gestreefd om iets van onze collectie te kunnen laten zien. We willen het publiek deelge noot maken van de Moordrechtse geschiedenis." Nadat erelid van de historische vereniging Chris van Gennep het nieuwe onderkomen officieel had geopend, werd duidelijk dat het de naam 'het Weeshuis' gaat dragen. "Dat is een verwijzing naar het verleden. Vroeger was deze locatie een weeshuis voor Moordrechtse kinderen. Dat was opgericht door mevrouw Drost-IJserman, die veel invloed had in Moordrecht", licht Verboom toe. In Moordrecht wordt de wijklunch gehouden in de soosruimte aan de Schielandstraat op dinsdag 23 sep tember, aanvang 12.00 uur. In Zevenhuizen is de locatie de ont moetingszaal van het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156, aanvang 12.00 uur. De lunch heeft als thema 'Indonesië'. De kosten voor deelname bedragen 3,50 euro. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-396944. Moordtzangers. Vanaf dat mo ment vaart ook de juryboot rond om alle versierde bootjes en hui zen te beoordelen. De prijsuitrei king vindt plaats om 20.25 uur. De avond wordt verder ge vuld met optredens van we derom Explosion Streetdance en Afslag 9 en van Linda Kandt. De Vlootschouw wordt af gesloten met een lasershow. Voor meer informatie: www. stichtingevenement.nl. Wokken Nieuwerkerkers zijn welkom op donderdag 25 september vanaf 12.00 uur in de grote zaal van Dian- thus aan het Mezendaal. Zij zijn een euro meer kwijt, de kosten bedragen 4,50 euro. "Zoals beloofd, gaan we deze maand in Nieuwerkerk wok ken", laat de organisatie weten. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-396944. Lange Zijde 9a (aan het Jumbo-plein) 2761 AV Zevenhuizen - 06-30 72 72 12

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 8