eau K NIEUW Wassalon Arja Wij verzorgen ook al uw stoomgoed. Musici eendagsorkest maken er het beste en leukste van WONEN HART VAN HOLLAND 1 OKTOBER 2014 15 OPEN HUIS De enige wassalon in uw regio Dekbedden, dekens, slaapzakken enz. Stoomgoed dinsdag brengen en vrijdag weer ophalen. De Koning Witzier Moordrecht - Oosteinde 29 www.koningwitzier.nl OPEN DAG Doel van subsidie moet duidelijker Wonen in het nieuwe centrum, met alle gemakken binnen handbereik. Zaterdag 4 oktober Modelwoning Marktstraat 70 geopend! WflDDINXVEEN deze woning tijdens Zaterdag 4 oktober a.s. van 11.00 tot V 15.00 uur. A Thorbeckplein 17 Openingstijden: 2841 CZ Moordrecht ma/di/do/vr 08.00 -17.00 Tel. 0182-372546 wo 08.00-12.00 dé makelaars voor vrijstaand wonen Tel. 0348 - 50 22 24 Royale vrijstaande villa met garage, paardenstallen, paardenbak, diverse bergingen en een perceel weiland. De woning heeft een inhoud van ca. 979 m3 en een woonoppervlakte van ca. 293 m2. Omgeven door een prachtige tuin met volop privacy, de totale grondoppervlakte bedraagt ca. 13.450 m2 eigen grond. Kortom.... ideaal geschikt voor bijv. het houden van paarden of hobbyvee, werken vanuit huis of om heerlijk vrij te wonen. Vraagprijs: 850.000,- k.k. Zuidpias - De gemeente maakt onvoldoende duidelijk welke doelen zij heeft met de verstrekking van subsidies. Dat concludeert de rekenka mercommissie na een onder zoek naar het subsidiebeleid, dat op 23 september werd besproken in de raadsverga dering. Subsidieontvangers hebben soms geen duidelijk beeld van de verwachtingen van de gemeente. Eik jaar verstrekt de gemeente voor bijna drie miljoen euro aan subsidies. 91 procent daarvan gaat naar de basis voorzieningen, zoals de bi bliotheken, het jeugdwerk, sporthallen, dorpshuizen en algemeen maatschappelijk werk. Volgens het rapport is er voor de meeste van deze instellin gen 'onvoldoende stimulans om de grenzen op te zoeken om te komen tot een opwaar dering van activiteiten tot prestaties of maatschappe lijke effecten.' De politieke partijen kunnen zich in de conclusies van het rapport vinden. Ook wethou der Rik van Woudenberg is het eens met de constate ringen van de commissie en wil bij het geven van subsidie concrete maatschappelijke doelen gaan opstellen. Van 11.00-15.00 uur De modelwoning in appartementengebouw 1 is bereikbaar via het Spoorpad. Parkeren op Spoorpad of Jan Dorrenskade. Houd er rekening mee dat u via een trap naar de woning moet omdat de lift in het gebouw nog niet in bedrijf is gesteld. Verkoopinformatie De Pater Makelaardij 0182-61 38 22 Lafeber Makelaardij 0182-53 68 88 www.centrumwaddinxveen.nl Zevenhuizen - In één dag een or kest smeden van zeventig musici die elkaar niet kennen, en er direct mee optreden. Dat is de kunst en de lol van de Zuidplasmuziek Play-inn, die zaterdag 27 september werd gehouden in dorpshuis Swanla. Door Pepijn de Groot De klok slaat één. Na een ochtend op elkaar ingespeeld raken is het tijd om een broodje te eten en een glas melk tegen de mond te zet ten in plaats van een fagot of een saxofoon. Vanuit de repetitieruimte druppelen de muzikanten, onder wie Riëlka van de Bovenkamp, de foyer binnen om even op adem te komen. Over een paar uurtjes staan ze op de planken voor publiek. Van de Bovenkamp speelt altsaxo foon, maar is ook initiatiefnemer van de play-inn. "Omdat het kicken is om met zo'n groep muziek te ma ken. Het is leuk om te zien dat de muzikanten, die dit keer zelfs van honderd kilometer verderop komen, zich vermaken. Hopelijk komt er bij het optreden later vandaag ook publiek om te vermaken." De Nieu- werkerkse organiseert het muzikale evenement voor de tweede keer; in 2010 was er ook een editie. "Het is veel werk om te doen in je eentje. Gisteren dacht ik even: waarom ben ik dit nog eens gaan organise ren? Maar vandaag zie ik hoe leuk het is." Hoewel er hard wordt gewerkt om de stukken - van de themesong van Hawaii Five-0 tot een Michael De lol van een play-in: geen weken werken aan een stuk, maar één dag ontspannen musiceren. Jackson-tribute - onder de knie te krijgen, is het samen spelen vooral plezierig. "Voor dat optreden ben ik absoluut niet zenuwachtig", vertelt klarinetspeelster Jeannette van den Berg enthousiast. "We moeten flink aan de bak van daag, maar het is vooral leuk. Het kan ook handig zijn: als er binnen De Kleine Trompetter eens een in strument nodig is dat niet wordt bespeeld door een lid, dan kun je misschien iemand die je kent van een play-in 'lenen'. Een soort net werken is het ook." Aan dirigent Frank Hendriks de taak om dat netwerk van mensen tot een geheel te smeden. "Dat is wel anders dan bij een normaal orkest, waar men zich vaak weken over stukken buigt. Hier kan dat niet, maar dat zorgt er ook voor dat het luchtig blijft: er is geen druk, dit is een dag om ontspannen te musiceren en er het beste en leuk ste van te maken." Inmiddels zijn de kelen gesmeerd met zuivel en de magen gevuld met broodjes kroket. De een gaat alvast de repetitie ruimte in 'om z'n partijtje te oefe nen', de ander haalt een frisse neus buiten, waar groepen muzikanten staan te kletsen. Van spanning voor een optreden is niks te merken, van gezelligheid wel. Dat hoopt diri gent Hendriks vast te houden. "Tot na het optreden, aan de bar", zegt hij glimlachend. cenfrumwaddinxveen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15