Voor al uw klussen in en om het huis en onderhoud aan bedrijfsgebouwen Nu tijdelijk 10% korting op de arbeid! Vertrouwd verbouwen. FRED VERLAAN O.a. Airco's badkamers keukens tegelwerk timmerwerkzaamheden zolderisolatie HART VAN HOLLAND JON SPECIAL] 1 OKTOBER 2014 Noordeinde 72 2742 AC Waddinxveen Tel: (0182) 61 13 73 - Mob: (06) 2181 7889 - f.verlaan@klussenier.nl - www.fredverlaan.klussenier.nl Tocht over de vloer? Koude voeten? Tijd om aan vloerisolatie te denken! Het isoleren van de houten woonkamervloer levert veel extra comfort op en heeft prettige gevolgen voor de ene^^"et i klus die je betaalbaar kunt laten doen of die je, uiteraard voor nog minder geld, zelf kunt uitvoe ren. Als je een beetje handige doe-het-zelver bent tenminste.. BB Isolatiewaarde Droog KLUSSENIER aan PE 5LAG Voor EEN 'V. 'ts ",f/ (MFqrIabe! Winter Heel wat warmte uit de wo ning verdwijnt via de houten woonkamervloer. Omdat de woonkamer nou net de ruim te is waar we ons het meest bevinden, is het zinvol om juist dat warmtelek aan te pakken. De minst ingrijpende ma nier om de houten vloer te isoleren is het aan de on derzijde aanbrengen van isolatiemateriaal. Daarvoor is wel een toegankelijke kruipruimte nodig die mini maal 35 cm diep is. En dan nog zijn een claustrofobische inslag of angst voor spinnen bepaald geen pre. Om een klein beetje comfortabel te werken zou de kruipruimte eigenlijk wel een halve meter diep moeten zijn. Voor de werkzaamheden zijn verschillende materia len beschikbaar. Let bij de aanschaf goed op en zorg ervoor dat de isolatiewaar de Rd van de totale vloer na de isolatie minimaal 3,3 is. Een lagere isolatiewaarde is goedkoper maar ook hier geldt: goedkoop is duurkoop. Het levert onvoldoende com- fortverbetering op, terwijl ook de energiebesparing te gen valt. Bij de bouwmarkt en in de professionele han del zijn diverse materialen verkrijgbaar. Naast de duur dere cellulose isolatieplaten kunnen je kiezen voor platen steenwol of glaswol of kun je gebruik maken van folie met speciale thermoskussens. Bereken in alle gevallen voor aanschaf of de isolatiewaar de na de klus voldoende is. Voordat met de daadwerke lijke isolatiewerkzaamheden wordt begonnen, moet een aantal voorbereidingen ge troffen worden. Meet de vloer nauwkeurig op, zodat de juiste hoeveelheid materiaal aangeschaft kan worden. Bij dat materiaal hoort ook glas- of steenwol om luchtlekken tussen de kruipruimte en de woonkamer te dichten. Want met het dichten van die gaten begin je. Bij het isoleren van de on derkant van een houten vloer is het van belang dat de vloer droog is en blijft. Daarvoor is het een voor waarde dat de ruimte onder de vloer goed wordt geventi leerd. Om te voorkomen dat de vloer vochtig wordt door optrekkend vocht vanuit de bodem, bedek je de bodem met dampremmende PE-fo- lie. Staan er plassen water in de kelder, leg daar dan geen folie overheen. In dat geval moet de PE-folie hoger vast gezet worden aan de wand van de kruipruimte. Onder deze folie wordt dan lucht kussenfolie geplaatst dat kan blijven drijven. Ga bij grote wateroverlast nooit zomaar aan de slag. Raadpleeg dan een isolatiebedrijf om te be zien of het noodzakelijk eerst drainage rond de gevel aan te brengen. Overigens geldt voor de hele klus: niet zeker van je zaak, laat dan direct een professio nal komen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 33