A.dIrKRAATS Acupunctuurpraktijk Aat Bos Vanwege het 6 jarige bestaan van €14f- voor Mooi Zuidpias wandelt in Moerkapelle en Bentwoud Inkoop jeugdhulp nog niet rond Bijeenkomst over autisme Vijfjaar Wereldwinkel in Dorpsstraat Juniorcertificaat voor tweetalige afdeling Comenius College Do 2, Vrij 3 en Za 4 oktober wasbeurtnrl WELKOMSTAANBIEDING: Hogedruk voorwas Hogedruk onderkant Shampoo wassen Super polish wax Drogen Polish drogen Bredeweg 96 - Zevenhuizen Tel. 0180-631666 HART VAN HOLLAND I TOKT0BER 2014- WereldReumadag Er werd gebridged... onlangs in Moerkapelle gevestigd Acupunctuur helpt bij heel veel kwalen, vooral bij pijn! Probeert u het eens tot eind 2014 eerste behandeling gratis Oranjestraat 39, 2751 BJ Moerkapelle, Tel. 079-8883961 www.acupunctuurpraktijk-zuidplas.nl €9,- 1 NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRIJF Zuidpias - De Wandelwerkgroep van het Platform Mooi Zuidpias maakt vrijdag 10 oktober een ommetje in Moerkapelle. Op het programma staat wandeling nummer 6 (acht kilometer) van de recreatieve kaart van Zuidpias met als extra een stuk je over de onverharde wandelpaden van het Bentwoud, ledereen mag meewandelen; vertrek om 10.00 uur vanaf de grote parkeerplaats achter de Plus in Moerkapelle aan het eind van de Hollevoeterlaan. Voor meer informatie: www.mooi- zuidplas.nl. Zuidpias - Het proces bij de gemeenten Midden-Holland om de jeugdhulp te organiseren, is nog niet rond. Het doel is om per 1 januari 2015 de zorg voor huidige cliënten te kunnen voortzetten en ruimte te maken voor nieu we vormen van jeugdhulp voornieuwe cliënten. De onderhandelingen voor jeugd zijn volop bezig, maar er is nog altijd geen akkoord. Hoewel de voorbereidingen verge vorderd zouden zijn, zijn er op het gebied van jeugdhulp nog enkele knelpunten die opgelost moeten worden. Zo ontbreekt het gemeen ten aan voldoende, betrouwbare gegevens over aantallen cliënten en geleverde hulp. Om de onder handelingen tot een goed einde te brengen, vragen de gemeenten advies aan de Transitie Autoriteit Jeugd (TAJ), de provincie Zuid-Hol land en enkele ministeries. De ne gen gemeenten in Midden-Holland waaronder Zuidpias, laten in een gezamenlijk persbericht weten erop te vertrouwen dat de onderhande lingen voor jeugdhulp tot een goed einde komen. De nieuwe Jeugdwet dwingt ge meenten ertoe de zorg op een an dere manier in te richten dan voor heen. Minder verkokerd, minder bureaucratisch en met minder geld. Ook is vanaf medio oktober pas in formatie beschikbaar (van het Rijk en de provincie) over de cliënten met een persoonsgebonden budget (PGB) en de zorg die daarmee inge kocht moet worden. Wmo-aanbieders Het afsluiten van contracten met aanbieders voor de nieuwe Wmo- taak zit er volgens de gemeenten wel aan te komen. Ingezet wordt op deze maand. Dan wordt bekend tegen welke tarieven de huidige en nieuwe aanbieders hun dienstver lening vanaf 1 januari 2015 gaan aanbieden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zie- ZoZuidplas, afdeling Mantelzor gondersteuning, houdt dinsdag 7 oktober een vervolgbijeenkomst voor ouders met een kind met diagnose binnen het Autistisch Spectrum (ASS). Deze avond gaat over Autisme, logeren en wonen. In gesprek gaan met elkaar en vragen stellen aan professionals staan centraal. Meidoorn 1a, van 20.00 tot 22.00 uur. Aanmelden via: mantelzorg@ ziezozuidplas.nl of 0180-310050. Rotterdam - In het kader van We- reldreumadag, op zondag 12 okto ber, staat de Reumapatiëntenver eniging Rotterdam e.o. op vrijdag 10 oktober van 10.00 tot 15.00 uur met een informatiestand in het IJs- selland Ziekenhuis in Capelle aan den IJssel. Een orthopedie- en een reumaconsulent alsmede een or thopedisch schoenmaker en een ergotherapeut sluiten hierbij aan. Thema dit jaar is 'Bewegen'. Moordrecht - Diny IJsselstijn en Fon Datema zijn met een per centage van 65.10 winnaar ge worden van de zitting van vorige week woensdag bij Troef Vrouw. In de Zespunt eindigden Sita Clay en invaller Bert Offerman op de tweede plaats met 63.45 en werden Jo Hertog en Chris tine de Kwaadsteniet derde met 56.25. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel is inmiddels vijf jaar gevestigd aan de Dorpsstraat 51a. De Wereldwinkel is eigenlijk een stichting, de Stichting Werk aan de Wereld. Deze stichting wordt ge dragen door 45 vrijwilligers waar onder een bestuur van vijf personen. Het lustrum wordt gevierd van dins dag 7 tot en met zaterdag 11 okto ber met koffie of thee met wat lek kers voor de klanten en op zaterdag 11 oktober met een korting van 25 procent op alle non-food artikelen. Verder is er een Wereldwinkelquiz waar mooie prijzen mee te winnen zijn. De winkel is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 09.30 tot 17.30 uur en op zaterdag tot 16.30 uur. Regio - Het Comenius College in Capelle aan den IJssel ontving vo rige week het juniorcertificaat voor de afdeling tweetalig onderwijs (tto) namens het Europees Plat form uit handen van Rick de Graaff, hoogleraar tweetalig onderwijs. Het Europees Platform beoordeelt aan de hand van een norm die door het netwerk tto-scholen is opge steld, of een opleiding van voldoen de kwaliteit is. Als één van de weinige scholen in de regio Rotterdam mag het Come nius College zich nu ook 'gecertifi ceerd' noemen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 49