Rdn de Groot Voor al uw watersport accessoires Kinderboekenweek in bieb Knda blijft kleding inzamelen Nieuwerkerks treinongeluk in geschiedenisboek Koppositie voor Hans Lodeweges Verhuizing poiikliniek Oogheelkunde Het gaat goed! Dus zijn wij op zoek naar collega's: HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS1 OKTOBER 2014 59 Er werd gebridged.... Schaken (0182) so so 14 Open voor iedereen w Technisch Installatie Medewerker (fulltime - 40 uur) Metaalbewerker Werkplaatsmedewerker (3 dagen p.w.) Medewerkster Confectieatelier (2 dgn. - flexibel in te delen) Westringdijk 23 - 2913 LK Nieuwerkerk .i/d IJssel Tel: 0180 324 321 www.watersportrandstad.nl Zuidpias - De Kinderboekenweek bestaat zestig jaar. Dit wordt gevierd in alle bibliotheekvestigingen in Zuid plas. In Moordrecht en Zevenhui zen is er een feestmiddag op woensdag 1 oktober van 14.00 tot 16.00 uur. In Nieuwerkerk aan den IJssel wordt het boekenfestijn om 11.30 u feestelijk geopend door leerlingen van de Elimschool. De Kinderboekenweek duurt tot en met zondag 12 oktober. Het thema is Feest. Harm de Jonge schreef het Kinderboekenweek geschenk en Marit Törnqvist het Prentenboek van de Kinderboe kenweek. Voorstelling Traditiegetrouw vindt tijdens de Kinderboekenweek een voorstel ling plaats in de Nieuwerkerkse bibliotheek. De Mammies spe len op woensdag 8 oktober van 14.30 tot 15.00 uur en van 15.30 tot 16.00 uur de voorstelling 'Op zoek naar Feestvarken' voor kin deren van drie tot en met acht jaar. De toegang bedraagt in de voorverkoop 2 euro, op de dag zelf 3 euro. Auteurs op bezoek Voor de basisscholen heeft de bi bliotheek twee bekende auteurs uitgenodigd; Arend van Dam en Tosca Menten. Zij vertellen op vrijdag 10 oktober en dinsdag 14 oktober aan leerlingen uit de groepen 5 over hun werk. Zevenhuizen - Bridgeclub Ze venhuizen speelde dinsdag 22 september in Dorpshuis Swanla de 2e zitting in de eerste ronde van de parencompetitie. Uitslag A-lijn: 1. Ton Boef en Patricia Niewold 61.25%, 2. Janna Bruil en Herman Derksen 56.67%, 3. Arnold van den Berg en Gon- nie Sterk 55.42%. B-lijn: 1. Erik Mulder en Marijke Stolker 66.67%, 2. Wim en Marga Met selaar 54.86%, 3. Anita Fraters en Annie van Oostrom 54.86%. C-lijn: 1. Fenna en Pieter van der Lelij 66.67%, 2. Bertha Bos en John van Straten 63.19%, 3. Burgonda Heerschap en Anette van der Wel 61.11%. Aan kop na twee zittingen in de A-lijn: Gonny Sterk en Heieen, B-lijn: Erik Mulder en Marijke Stolker, C-lijn: Burgonda Heerschap en Anette van der Wel. Moordrecht - Reshare, een onder deel van het Leger des Heils, haalt regelmatig de door muziekvereni ging KndA ingezamelde kleding op. Bruikbare kleding en dergelijke worden naar landen in het Oost blok en in de Derde Wereld ge stuurd. De opbrengst is bestemd voor het opleiden van leerlingen. Kleding, huishoudtextiel, zachte knuffelbeesten, petten, mutsen, sjaals, riemen en tassen kun nen elke donderdag en vrijdag vanaf 19.00 uur in een gesloten plastic zak gedeponeerd wor den in de container op het ter rein van KndA achter de sporthal. Voor meer informatie: 0182- 378117. Moordrecht - In de derde ronde van de clubcompetitie van schaakver eniging De IJssel kwam Hans Lo deweges in zijn partij tegen Pim te Lintelo door materiaalwinst in het voordeel. Het binnenhalen van de winst kostte echter veel bedenktijd. Met nog enkele minuten te gaan tegen meer dan een half uur voor zijn tegenstander koos hij met remise eieren voor zijn geld. Mick van den Berg verloor van Ad Multem terwijl Wim Mulder Gerard van der Wou den slachtofferde. Pionoffers van Van der Wouden hadden niet het gewenste effect en in sneltrein vaart werd de winst binnengehaald. Vlotte winstpartijen waren er voorts voor Neal Twigt tegen Peter Kool mees, voor Casper de Pijper tegen Pane Vink en voor Jan Vink tegen Jan van den Dorpel. Winst was er ook voor Bastiaan Rietveld. Tegen stander Ton van Smirren verrekende zich en werd vervolgens door Riet veld uitgeteld. Stand aan de kop: 1Hans Lodeweges, 2. Frank Visser, 3. Mick van den Berg. Het tweede team van De IJssel beet het spits af in de teamcompetitie van de Rotterdamse Schaakbond te gen het tweede team van Hoeksche Waard. Met drie invallers achter de borden dolf De IJssel 2 met 3V2-4V2 het onderspit. Winst was er voor Arie Macdaniël sr en Stefan Lipschart, remise voor Leen Boonstra, Aad van den Berg en Frans Dubois en Arie Macdaniël jr, Teus Boere en Aad van der Meer verloren hun partij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Slacht offers waren er niet te betreuren, de gietijzeren spoorbrug moest na het ongeval wel worden gesloopt. Deze foto van een treinongeluk bij Nieu werkerk op de oude spoorlijn Gou- da-Rotterdam, prijkt in een boek dat onlangs is uitgegeven ter gelegen heid van 175 jaar spoor. Het ongeval gebeurde op Tl mei 1899. De brugwachter had zich verslapen en had dus de brug, die 's nachts gewoonlijk voor de scheep vaart open stond, niet op tijd ge sloten. De seinhuiswachters aan weerskanten hadden dat blijkbaar niet in de gaten. Omdat het brug- sein veilig toonde, had de machinist van de passerende trein geen enkele reden tot bezorgdheid. De loco motief haalde de overkant net, de tender bleef boven het water han gen. De twee bagagewagens liepen schade op. Nadat de beschadigde brug was ge sloopt, kwam er een nieuwe, waar van de ijzeren tekstplaat van 1900 in de Nieuwerkerkse Oudheidkamer prijkt. 1 oktober o.s. verhuist de polikliniek Oogheelkunde. Vanaf die datum kunt u terecht op de vernieuwde afdeling Oogheelkunde in het GHZ aan de Bleulandweg 10 (volg in het ziekenhuis route 81). De polikliniek op de Jozeflocatie is vanaf dat moment gesloten. Heeft u vragen over uw afspraak? Neem dan contact met ons op: Groene Hart Ziekenhuis Ba| Technische achtergrond, ervaring in de metaalbewerking, rijbewijs B, flexibele instelling, werken op locatie en op hoogte is geen probleem. Goede beheersing van de Nederlandse taal. Goede arbeidsvoorwaarden en een passende salariëring, afgestemd op de functie en werkervaring zijn vanzelfsprekend. Heeft u interesse in een van deze functies, gelieve uw reactie met bijbehorend CV - uitslui tend per mail - te zenden aan: rondegroot@wxs.nl.T.a.v. Nienke Walet. THEATERTEXTIEL TONEELINRICHTING 1(0)1 82-61 631 0 www.theatertextiel.com

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 59