4 OKTOBER SCHAATS PLUS 'Vanaf 8 oktober nóg meer keuze* NVM HE8ÜIZEN Klaar voor de start op het Raadhuisplein Raad wil aanpak urgente verkeersproblemen Laatste loodjes voor Dochter van de Boevenkoning de Haij ^^van derWende wordt J JJj )Jj-> advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 1 OKTOBER 2014 5 11-00-1 S-.00 uur NVM schaatsen skeelers uuww.SCHAATSPLUS.nl Thuis in de regio. HORNBACH Nieuwerkerk a/d IJssel www.hornbach.nl H Kom kijken en krijg een GRATIS DAGBLAD abonnement Ziet u een leuk huis, neem dan contact op met een NVM-aankoopmakelaar. Die kan er voor zorgen dat u geen kat in de zak koopt. Kijk voor adressen op nvm.nl In uw nieuwe huis past vast een keuken van het probleem misschien verplaat sen." De meest voor de hand liggen de maatregel op korte termijn, die brede steun vanuit de raad kreeg, is een verbod voor vrachtwagens op de Moerkapelse Zijde. Volgens de politiek ontbreekt het in de mobiliteitsvisie aan daadkracht. Mare Lansink (CDA) is van mening dat er weinig of niets is gedaan met de aanbevelingen van de gemeen teraad die eerder zijn gegeven. Jan Baas (SP) mistaandachtvoorfietsers en het openbaar vervoer. Ook andere partijen spraken hun teleurstelling uit over het stuk dat 'moeilijk lees baar', 'niet concreet genoeg' en een 'visie zonder visie' werd genoemd. De mobiliteitsvisie wordt terugge nomen en in twee stukken gedeeld: een deel met de globale langeter- mijnvisie van de gemeente, en een uitvoeringsplan dat zal ingaan op urgente verkeersproblematiek. Mul ler: "Op deze manier willen we op korte termijn aan het werk gaan met de verkeersproblemen in de re gio en tegelijkertijd onze visie op de toekomst verder concretiseren." Alle partijen spraken hun waardering uit voor deze aanpak. Verwacht wordt dat de nieuwe langetermijnvisie over verkeer in de regio over en kele maanden aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Zuidpias - Het college heeft in de raadsvergadering op 23 september de voorgelegde mobiliteitsvisie te rug moeten nemen. Het stuk werd kritisch ontvangen door de raadsle den die met name oplossingen voor urgente verkeersproblematiek mis ten. Speciale aandacht was er voor de verkeerssituatie in Moerkapelle. Door Erwin van 't Hof Na een rondje Eendragtspolder vorig jaar, was de derde Saturdaynight Skate zaterdag weer terug in Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Jeugdwerk Zuidpias verwachtte za terdagavond zo'n 350 skaters bij de derde editie van de Saturdaynight Skate en zal er daarmee niet ver naast hebben gezeten. Al vroeg verzamelden de skaters zich op het Raadhuisplein, waar voor de start de mannen van Slag werkgroep 9 en DJ Rob optraden. Door Cees Visser Wethouder André Muller leidde het startsein in met een woord van dank aan de organisatoren van het evenement. Daarna verzamelden de schaatslustigen zich voor de hekken en loste de wethouder het startschot. De deelnemers waren gesplitst in twee groepen: één voor de afstand van 5,5 km en één voor 7,7 km. Achter twee muziekwagens die be slist niet voorbij mochten worden geschaatst, ging het zoals bij de eerste editie vervolgens het dorp door. Een omwonende van de Moerka pelse Zijde gaf via het inspreekrecht aan dat de situatie onhoudbaar is: "Er zijn regelmatig aanrijdingen en ruzies in de straat. Vooral vracht wagens zorgen voor veel overlast." Volgens de inspreker is het aantal auto's dat door de straat rijdt in de afgelopen vier jaar zeker verdubbeld zonder dat hier maatregelen tegen genomen zijn: "In de mobiliteitsvi sie wordt de Moerkapelse Zijde wel genoemd, maar er wordt geen enkel voorstel voor een oplossing gedaan." Wethouder André Muller erkende het bestaan van de verkeersproble matiek in Moerkapelle. Hij gaf aan nog geen toezegging te kunnen doen dat er direct maatregelen wor den genomen: "We moeten voor een toekomstbestendige oplossing kie zen die in het voordeel is voor heel Moerkapelle. Nu direct ingrijpen kan Kraan Nieuwerkerk a/d IJssel, Reigerhof 113 Zevenhuizen - Het zijn de laatste loodjes voor Stichting Turf; op za terdag 4 oktober viert zij haar vijf jarig jubileum met de voorstelling 'De dochter van de Boevenkoning' in het eveneens jubilerende Dorpshuis Swanla, dat dit jaar veertig jaar be staat. "We hebben er allemaal ontzettend veel zin in", aldus regisseur Esther Erdtsieck-Blaaser. Ook voor haar is het een jubileum, want vanaf de eerste productie is zij vaste regis seur bij Turf. "Toen ik 5 jaar gele den werd benaderd om in een oude aardappelloods de voorstelling 'Turf te regisseren had ik nooit kunnen denken dat ik nu nog steeds verbon den zou zijn aan deze leuke groep mensen." De regisseur vervolgt: "Het is zo bijzonder om te zien hoe er een vaste kern spelers is ont staan. Sommige mensen doen niet alle producties mee, maar blijven wel op andere manieren betrokken. Daarnaast blijven we onszelf uitda gen door ons te blijven vernieuwen. Deze voorstelling is doorspekt met humor en energie". De Dochter van de Boevenkoning is een spetterende zwarte komedie voor iedereen vanaf negen jaar. De voorstelling wordt drie keer ge speeld: om 10.30, 14.30 en 19.30 uur. Kaarten a 7,50 euro zijn ver krijgbaar bij dorpshuis Swanla of via stichtingturf@gmail.nl o.v.v. ochtend/middag/avond en het aan tal gewenste kaartjes. Telefonisch op doordeweekse dagen na 12.00 kan gereserveerd worden via 0180- 631751.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 5