m fRAATfAAL Stoptober NVM OPEN H1IZEN DAG Vanaf 8 oktober nóg betere service9 4 OKTOBER Diamanten huwelijk op de dijk Kinderboekenbal Geen strafbaar feit aan Baggelaar Zorgen om zorg, bibliotheek en vuilcontainers in Nieuwerkerk wordt J JJj )Jjj U bent van harte welkom! www.nvmrotterdam.nl 5:00 uur HART VAN HOLLAND ZUIDPLA5' 1 OKTOBER 2014 \goede ij Het echtpaar Roos voor hun Moordrechtse dijkwoning. (foto: Leendert van der Waal) Moordrecht - Het echtpaar Roos- Verweij kreeg woensdag 24 septem ber bezoek van burgemeester Gert- Jan Kats. Hij kwam de echtelieden feliciteren met hun 60-jarig huwelijksfeest op 22 september. Bij de officiële feli citaties hoorde een feestelijke bos bloemen en een gesprek onder zes ogen met de burgemeester. Op de Moordrechtse dijk poseerde het diamanten koppel na afloop nog eens voor de fotograaf. Door Pepijn de Groot 10i ries Roelvink, de geleslip- |\drager die zijn zoon niet Ju^ genoeg heeft verwend om hem uit handen van de politie te houden, en Bibi alias 'Kaboutah', een Haags meisje dat door haar deelname aan een zuipprogramma altijd gezien zal worden als asocia- lité. Ze zijn, samen met onder meer Yes-R en Gordon onderdeel van het morele kompas dat de Nederlandse rokers van hun slechte gewoonte af moet gaan helpen de komende tijd. Daartoe is de maand oktober uit geroepen tot 'Stoptober' en 'gooit Nederland de peuk erin!' De PR- afdeling van de rookvrije alliantie heeft die reclameslogans gevonden in de papierversnipperaar van Seth Gaaikema. Hij vond ze te flauw om eventueel te gebruiken in een show of op een verjaardag. Het woordenboek leert mij dat de weg naar de hel is geplaveid met goede voornemens. De weg die geplaveid is met goede be doelingen leidt niet per se naar een rookvrij Nederland. Aan de bedoelingen valt niet te twijfelen, aan de uitvoering wel. In de kruistocht tegen kankersta ven wordt het tegenwoordig over de imago-boeg gegooid. De recla mereeks 'roken is zóóó' heeft als boodschap dat roken uit de tijd is. Niet stoer meer. Daarbij worden naast rokers ook fietsers-met-zijwieltjes, dragers- van-hetzelfde-kapsel-dat-Gordon- had-in-1991(toen-men-nog- wist-waar-hij-bekend-van-was), te-veel-make-up-dragers en line- dancers - kortom, een groot deel van de Nederlandse bevolking dat niet eens rookt - belachelijk ge maakt. Als daarmee een preventiemid del was ontstaan voor pafpubers - want ik kan me niet voorstellen dat de rookvrije alliantie er van uitgaat dat het imago-argument invloed heeft op rokers boven de 25 - was het prima geweest. De roken-is-stom-boodschap is echter niet effectief als die wordt uitge dragen door geïnstitutionaliseerde celebrities. De roker is, verbannen uit cafés en van perrons, namelijk de be lichaming van burgerlijk verzet. Welk nostalgisch figuur was geen verstokt roker? Hazes, Sinatra, An nie M.G. Schmidt, de jonge Johan Cruijff, James Dean, Marilyn Mon roe, Jacques Brei, Theo van Gogh, Pirn Fortuyn, Che Guevara, Brigitte Bardot, Popeye, Lucky Luke. In me nig televisieserie - waaronder 't Schaep en Moeder, ik wil bij de re vue, het Amerikaanse Mad Men en in elke detectiveserie - wordt roken bovendien gecultiveerd. In de strijd om populariteit gaat de rookvrije alliantie het niet winnen van de popcultuur. Ze kan beter laten zien wat het gevolg is van roken voor de gezondheid. Je gaat eraan kapot en wordt er vies van. "Van roken krijg je zulke smerige tanden." 'Van roken wil niemand meer naast je zitten omdat je stinkt als een bunzing." 'Op Facebook krijg je tij dens Movember echt geen likes, met je nicotinesnorretje.' Eens kijken of de rookvrije allian tie stoer genoeg is om de harde waarheid te zeggen. Want die anti-rookcampagne van nu is zóóó slechte woordgrappen gebruiken in een reclame. Nesselande - Ter gelegenheid van de Kinderboekenweek, van woensdag 1 tot en met zondag 12 oktober is er op maandag 6 oktober van 16.00 tot 18.00 uur een spetterend kinderboekenbal in De Kristal. Alle kinderen van zes tot twaalf jaar zijn in hun mooiste jurk of pak welkom voor een workshop lekkere hapjes en feestelijke drankjes, een foto op de rode loper en er wordt ge danst. Kosten 2,- euro, inschrij ven kan bij de bar of balie van De Kristal of via 010-4553799. Multifunctioneel Centrum De Kristal is te vinden aan de Cypru- slaan 404. Moordrecht - Bij een door de po litie gemeld incident op zaterdag 20 september op de Baggelaar in Moordrecht, blijkt geen sprake te zijn geweest van bedreiging van een meisje, maar ging het om een woordenwisseling tussen een buurtbewoner en jeugd. De politie riep vorige week getuigen op van de vermeende bedreiging die tus sen 20.45 en 21.15 uur zou zijn geuit toen het meisje haar hond uitliet. Bij nader onderzoek en gesprekken met getuigen is de politie nu ge bleken dat er geen aangifte tegen de man is gedaan, en dat er ook geen strafbaar feit, zoals een be dreiging, heeft plaatsgevonden. De zaak is hiermee afgesloten. Officiële felicitaties namens het college van Zuid plas. Nieuwerkerk aan den IJssel - De ver anderingen in de gezondheidszorg baren mensen zorgen, zo was afge lopen zaterdag te horen op straat in Nieuwerkerk. "Een meneer vertelde me dat hij er tegenop ziet om zowel te pas sen op de kleinkinderen, als zorg te verlenen aan zijn moeder van in de negentig die ruim vijftig kilometer ver weg woont", aldus raadslid Pie- ter Beeldman van PvdA/GroenLinks, die met collega's bij winkelcentrum Dorrestein in gesprek ging met win kelend publiek. Niet alleen de zorgen van de zoge noemde 'sandwich-generatie' (Blijft er wel genoeg professionele zorg beschikbaar?), maar ook stinkende vuilcontainers en bezorgdheid om de vrijwilligers van de bibliotheek kwamen ter sprake. De twee laatste punten heeft raadslid Johan Helmer afgelopen weekend onder de aan dacht gebracht van het college. De Nieuwerkerkers die met de raadsleden spraken, gaven aan over het algemeen met plezier in het dorp te wonen. Vooral de mooie plantsoenen langs de Europalaan werden als positief genoemd. Kraan Nieuwerkerk a/d IJssel, Reigerhof 113

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 9