Lezing over Godfried Bomans bij Vrouwen van Nu Klimboom vol hondenpoep PCOB zoekt collectanten Irak-missie Eerste reeks Sport4Work op stoom Chocoladeletters voor Roparun HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 OKTOBER 2014 11 "arel1- checksiar AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK van alle merken Specialist in Italiaanse auto's Eerste collecte samen met Oranje Fonds Nieuwerkerk aan den IJssel - Team Run2Help is een verkoopaetie ge start van op ambachtelijke wijze gemaakte chocoladeletters. De opbrengst is bestemd voor de Roparun 2015. De letters zijn ver krijgbaar in de smaken puur, melk en wit en worden binnen de gemeente Zuidpias kosteloos bezorgd. Het team, met diverse Nieuwerkerkse deelnemers, wil op deze manier geld inzamelen voor de komende editie van de jaarlijkse estafetteloop tussen Parijs en Rotterdam. De opbrengst wordt ge bruikt om het leven van kankerpa tiënten leef baarder te maken tijdens hun ziekte. De cho coladeletters kosten 3,50 euro per stuk; drie voor 10 euro. Bestellen kan via choco- Iade@run2help.nl. ijAGNEt sc*vict Nf rtvoarjr^-^fi Prins Alexanderlaan 38,2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180) 312200 Einforarautovanreeuwijk.nl Wwww.autovanreeuwijk.nl Moerkapelle - Voordrachts kunstenaar Wim Nijhof geeft donderdag 23 oktober, voor de Vrouwen van Nu afdeling Moer kapelle, een lezing over Godfried Bomans. Levensloop en voor dracht van de kleurrijke Bomans geven genoeg stof voor een leer zame en humoristische lezing. De lezing vindt plaats bij dorps huis Op Moer aan de Raadhuis straat 40 en begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Leden van de Vrouwen van Nu hebben gratis toegang, niet-leden beta len 6 euro. Voor meer informatie: www. vrouwenvannu.nl/moerkapelle Zevenhuizen - Björn en Lars, beiden acht jaar, hadden er vorige week genoeg van. Als ze op het veldje aan de Zeven- huizense Schielandsingel hebben gespeeld, zitten ze altijd vol hon denpoep. Met zakjes uit het hon dendepot op het veldje, hebben ze zelf de boel maar opgeruimd. De zakjes hingen ze daarna als trofee- en in de boom, waarin ze zo graag klimmen. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- d recht -Van 13 tot en met 18 okto ber collecteert P.C.O.B. (Protestants Christelijke Ouderenbond) voor het Oranje Fonds in Nieuwerkerk en Moordrecht. Vijftig procent van het opgehaalde bedrag maakt het Oranje Fonds over naar P.C.O.B. Nieuwerkerk aan den IJssel. Daarmee zal de afde ling vooral aandacht geven aan de ouderen in de gemeente Zuidpias door het organiseren van onder an dere fietstochten, wandeltochten, ledenmiddagen, ouderen laten ken nismaken met het gebruik van de computer, laptop en tablet en nog veel meer. De andere helft van de opbrengst besteedt het fonds aan sociale initiatieven in Zuid-Holland. De P.C.O.B. is op zoek naar tien per sonen, die in de week van 13 tot en met 18 oktober willen collecteren. Voor meer informatie en aanmel den: famjburger@hotmail.com of herwil@xs4all.nl. Het is voor het eerst dat het Oranje Fonds in de regio gaat collecteren. Ronald van der Giessen, directeur van het Oranje Fonds, licht toe: "Stichtingen en verenigingen bie den kansen aan mensen die door tegenslag buiten de boot dreigen te vallen. Ze bestrijden eenzaamheid en geven kwaliteit aan het leven. Door nu samen geld op te halen kunnen we hen extra ondersteunen. En daarbij is de hulp van vrijwilli gers meer dan welkom." Het Oranje Fonds steunt sociale or ganisaties. Koning Willem-Alexan- der en Koningin Maxima zijn als beschermpaar nauw betrokken bij het fonds. Zij bezoeken initiatieven, reiken de Appeltjes van Oranje uit, vieren Burendag en steken de han den uit de mouwen tijdens NLdoet. Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara van Ark deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Vorige week stonden de debatten in de Tweede Kamer in het teken van de missie naar Irak. Als je de kranten leest of het nieuws volgt, lijkt zo'n besluit heel snel te gaan. Er komt een brief van het Kabinet, de Kamer wordt geïnformeerd en vervolgens wordt er een besluit genomen. Als het om de uitzending van Ne derlandse militairen gaat, voeren we echter uitgebreide debatten en ook de besluitvorming in de frac tie gebeurt met zorgvuldigheid en aandacht. Het is op vele manieren een bijzonder en zwaarwegend besluit. Officieel is het niet de Kamer die tot een missie besluit, maar het Kabinet. De leden van het Kabinet nemen een besluit en stellen de Kamer daarvan op de hoogte met een zogenaamde 'artikel 100 brief. Over alle andere zaken die naar de Kamer komen, neemt de Tweede Kamer een be sluit. Maar staatsrechtelijk zijn besluiten over dergelijke missies voorbehouden aan de regering. Wel vindt er in de Tweede Ka mer een zorgvuldig debat plaats. Eerst vindt een briefing plaats waarin inhoudelijke informatie 9 wordt gedeeld. Daarna hebben de buitenland-woordvoerders een debat met de verantwoordelijke ministers. Bij grote missies is het gebruikelijk dat de fractievoorzit ters dat debat afronden. Partijen kunnen daar wel een motie indie nen dat ze het niet eens zijn met de missie. Daar stemmen we wel over, maar we stemmen niet over het besluit van het Kabinet om te gaan. Eigenlijk stem je dus indi rect als Kamer. Deze keer werd er niet zo'n motie ingediend, al wa ren er twee partijen die aangaven de missie niet te steunen. Ik heb nu een aantal keer meegemaakt dat we meededen aan een missie en moesten bepalen of wij dat be sluit als fractie steunden. Het zijn de meest ingrijpende beslissingen die je in de politiek kunt nemen. We sturen onze Nederlandse mi litairen naar plekken waar ze met gevaarlijke situaties in aanraking komen, met alle mogelijke con sequenties van dien. Ik vind het daarom van het allergrootste be lang dat we hier goed, zorgvuldig en met oog voor alle aspecten over debatteren, ook in de frac tie. Dat we strijden tegen ISIS is van groot belang voor de veilig heid daar en voor onze veiligheid hier. Dit zijn mensen die het grof ste geweld gebruiken en vech- ten tegen onze vrijheden, waar onze ouders, grootouders en voorouders voor gestreden hebben. Datje mag ge loven wat je wilt, ook als je niks wilt geloven, datje mag stemmen op wie je wilt, dat meisjes naar school kunnen, dat vrouwen kun nen stemmen, dat homo's mogen trouwen. Wij vinden het gelukkig gewoon, maar het zijn verworven vrijheden die onder druk staan. Zuidpias - Met een intensief pro gramma van coaching, sport en een werkervaringsplek, krijgen veertien jongeren uit Zuid plas sinds half sep tember ondersteuning bij het vinden van een baan die bij ze past. Nadat zij maandag 29 september met leden van de Rotary een spor tieve hockeywedstrijd speelden, kwam woensdag 1 oktober wethou der Rik van Woudenberg zijn erva ringen en tips voor een goed sollici tatiegesprek delen. Rotary Nieuwerkerk aan den IJs sel hield zondag 28 september een wijnproeverij waarvan de opbrengst bestemd was voor het project Het is niet te bevatten dat er mensen zijn die in ons land in vrijheid zijn opgegroeid en in Syrië of in ons eigen land, tegen i diezelfde vrijheid willen vechten. Daarom hebben we ingestemd met de missie, om samen met al die andere landen deze terreur I in te dammen. De zwaarste taak begint nu, na het debat. Door al die militairen die ter plaatse zijn voor de veiligheid daar en voor de veiligheid hier. Ik wil hen dan ook mijn diepste respect betuigen en hoop dat zij allen veilig zullen L terugkeren. Reageren? Mail naar t.vanark@ t tweedekamer.nl of via Twitter ta- maravanark Sport4Work. Aanmelden voor de ari kan op: www.jeugdwerkzuidplas. tweede reeks Sport4Work in febru- nl/sport4work De wethouder deelt solliciteer-ervaringen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11