Van opslagplaats naar expositieruimte Van Elswijk clubkampioen Koren en orkesten werken samen tijdens Zuidpias Muziekfestival Alcoholvoorlichting door jongeren Hennepkwekerij in bedrijf aangetroffen Er werd gebridged Gratis popnageiactie HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 OKTOBER 2014 19 Hengelsport Theater lïïü Cultureel erfgoed www.scnz.nl - info@scnz.nl 0 Muziek Nieuwerkerk aan den IJssel - Asbak ken in soorten en maten, gereed schappen om sloten te reinigen en de oude fiets van Henk Sterk. Het is allemaal te vinden in de hooiberg bij de Nieuwerkerkse Oudheidkamer, die de afgelopen maanden is ge transformeerd van opslagruimte tot ludieke expositieruimte. Wethouder Rik van Woudenberg verrichtte za terdag 4 oktober de opening. Door Cees Visser Bij het zien van alle curiosa beken de hij eigenlijk niets te hebben met musea en oudheden, "maar omdat dit een oudheidkamer met oude voorwerpen uit mijn eigen streek is, ben ik nu volledig om." Aan zijn bekentenis koppelde de wethouder de belofte zijn best te doen om de Oudheidkamer op te nemen in een toeristische fïets-en autoroute. Daarna ontdeed hij de informa tieborden in de nieuwe expositie- Met de onthulling van een informatiebord opende wethouder Rik van Wou denberg het bijgebouw van de Oudheidkamer. ruimte van de daarover gedrapeerde Zuidplas-vlag. Bezoekers kunnen in de hooiberg meer te weten komen over bijvoor beeld dierverzorging en landbewer- king. Blikvanger is de oude fiets van Henk Sterk, welbekend in Nieu werkerk, die met een veilingkistje groenten vervoerde met achterop de fiets een bordje 'hardhorent'. Zevenhuizen - De laatste wedstrijd van de clubcompetitie van HZM werd gevist in het Balkegat (Rotte). De vangst was goed; de acht deel nemers vingen bijna 25 kilogram vis. Uitslag: 1. Jaap van Zeist 13.140 gram, 2. Adriaan van Erk 4.930 gram, 3. Aad Revet 2.430 gram. Eindstand: kampioen werd John van Elswijk 34 punten (44.270 gram), 2. Jan de Zwart 41 punten (31.350 gram), 3. Jacques Visser 45 punten (22.182 gram). Ouderencompetitie De 26e wedstrijd werd dinsdag 30 september gevist in het Balkegat (Rotte). De zeven deelnemers vingen in totaal 37,5 kilogram vis. Uitslag: 1. Jaap van Zeist 12.000 gram, 2. Jan de Zwart 9.200 gram, 3. Jan van Dongen met 7.750 gram. Met nog een wedstrijd te gaan is Jaap van Zeist inmiddels kampioen. Moordrecht - Het eerste lustrum van het Zuidpias MuziekFestival wordt zaterdag 1 1 oktober gehouden in de Dorpskerk van Moordrecht. Een fiink aantal koren en alle muziekverenigingen uit Zuidpias werken eraan mee. 's Middags is er een vanaf 13.45 uur een korenmiddag, om 19.30 uur start een orkestenavond met een buitenoptreden door Afslag 9. Om 20.00 uur start het programma in de kerk. er stevige netwerken. Bij het mid dagprogramma is het mogelijk even binnen te lopen voor een bepaald optreden of voor de slotuitvoering van de scratch. Voor meer informa tie: www.Zuiplasmuziekfestival.nl Tijdens de korenmiddag kunnen, tussen de optredens van de koren door, leden van de koren maar ook andere enthousiaste zangers, mee doen aan de scratch. In het kader van het eerste lustrum worden de scratchstukken van de afgelopen ja ren geoefend en uitgevoerd. Dat zijn de composities 0 Fortuna (uit Car olina Burana van C. Orff); Locus Iste (van A. Bruckner)Ave Verum (W.A. Mozart) en Cantique de Racine (G. Fauré). Het Symfonie Orkest Midden Holland onder leiding van Ghislain Bellefroid begeleidt de werken. De Zuidpias - Om diefstal van kente kenplaten terug te dringen organi seert gemeente Zuidpias zaterdag 11 oktober een popnageiactie. In woners kunnen gratis hun kenteken platen vast laten zetten. De actie, die wordt gehouden aan de Prins Alexanderlaan 38 in Nieu werkerk aan den IJssel, is de afslui ting van de Week van de Veiligheid. Gemeente, brandweer en politie gaan deze week op verschillende locaties in Zuidpias in gesprek met inwoners en ondernemers. presentatie van de scratch vindt plaats aan het eind van de middag rond 17. 30 uur. Het symfonieorkest treedt ook op tijdens de orkest avond. Aan deze avond doen alle harmonie- en fanfareverengingen uit de gemeente mee. Het thema is ook nu weer 'muziek (net)werkt'. Hiermee wil de organisatie laten zien dat het werkt om met muziek aan de slag te gaan. Was het in de beginjaren van het festival las tig om de verschillende (muzikale) netwerken binnen de gemeente bij elkaar te krijgen, inmiddels liggen Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens een voorlichtingsbijeenkomst in 't Blok op donderdag 9 oktober van 19.30 tot 21.00 uur vertellen jongeren hoe ouders een gesprek over alcohol kunnen aangaan met hun kinderen. De jongeren putten uit hun eigen ervaring en zijn ge traind door GGD. 't Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. Aanmelden kan via Brian@jeugdwerkzuidplas. nl. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het In het pand werd een hennepkwe- hennepteam van de politie heeft kerij aangetroffen die onlangs was zondag 5 oktober om 16.30 uur opgezet. een 43-jarige Rotterdamse aange- De 330 planten en de nieuwe ap- houden in haar bedrijf aan De Vijf paratuur zijn in beslag genomen en Boeken. vernietigd. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd dinsdag 30 september de der de zitting van de eerste ronde ge bridged. Uitslag A-lijn: 1. Ruud Bantje en Mark de Wall 54°/o; 2. Arnold van den Berg en Gonnie Sterk 59.72%; 3. Janna Bruil en Herman Derksen 55.21 °/o. B-lijn: 1. Mar Christiaanse en Elly Miltenburg 62.50°/o; 2. Vir- ginie Lammerts en Ans Rodenburg Zondag 12 oktober - 14.00 uur ProgFrog met Silver Dollar 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 8 euro via progfrog@ telfort.nl;aan de deur 10 euro Zondag 12 oktober - 17.00 uur Koor Trumpets of the Lord Ontmoetingscentrum, Bospolderstraat 10, Nieuwerkerk aan den IJssel Tot en met 10 juli Expositie schilderijen sieraden en tassen Meander, Nieuwerkerk aan den IJssel. Woensdag 8 oktober - 14.30- 15.00 uur en 15.30-16.00 uur Voorstelling Op zoek naar 59.03°/o; 3. Gerard van der Horst en Rob Poorter 56.03%. C-lijn: 1. Fen- na en Pieter van der Lely 68.61 °/o; 2. Henk en Riet Heemskerk 63.61%; 3. Marie Josee en Peter Smits 52.08%. Aan kop na drie zittingen in de A- lijn Gonnie Sterk en Heieen Renirie met 66.67, B-lijn Erik Mulder en Marijke Stolker met 62.01%, C-lijn Fenna en Pieter van der Lely met 67.64%. Vrijdag 10 oktober - 19.00 uur Kidsdisco met DJ Gijs Voor kinderen van groep 4-8 Dinsdag 14 oktober 19.00-22.00 uur Historisch Centrum Ons Verleden en Ons Molenverleden geopend Tweemanspolder 15, Zevenhuizen Dinsdag 14 oktober 20.00 uur Lezing Adri den Boer over geschiedenis Hervormde Kerk Zevenhuizen In Historisch Centrum Ons Verleden, Tweemanspolder 15, Zevenhuizen Informatie: http://www. oudzevenhuizenmoerkapelle.nl Burgemeester Gert-Jan Kats assisteerde in 2013 bij de popnageiactie. (foto: archief HvH) Zaterdag 11 oktober 's middags korenmiddag; 's avonds orkestenavond Zuidpias Muziek Festival; eerste lustrum Dorpskerk Moordrecht Zaterdag 11 oktober - 20.30 uur CD release The Empty Horse support 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 4 euro Feestvarken voor kinderen van 3-8 jaar Bibliotheek, Nieuwerkerk aan den IJssel Toegang 2 euro voorverkoop, 3 euro aan de deur Zaterdag 11 oktober - 19.00 uur Zondag 12 oktober - 15.00 uur Jongerentheater Quint speelt De bende van rode Zora Theater Swanla, Zevenhuizen Entree 13 euro of 10 euro (tot 17 jaar) Reserveren: www.jongerentheaterquint.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19