Donatie voor Moordrechts wooninitiatief Nationaal MS Fonds zoekt collectanten Nieuwe blaasluchthal TC Nieuwerkerk geopend Dieren Centrale Burgemeester bezoekt diamanten echtpaar 1 Activiteiten in 't Blok Geschiedenis van Nederlands Hervormde kerk HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 OKTOBER 2014 23 Trumpets of the Lord in Open Deur Dienst Moordrecht - Het bestuur van Stichting Mijn Eigen Thuis heeft een cheque van 3500 euro overhandigd aan Remco en Kevin Hoogeveen. Beide Moord rechtse broers worden bewoners van een appartememen- tencompiex voor jongeren met een beperking, waarvoor het ouderini tiatief Stichting De Zuid plas zich al enkele jaren hard maakt. Volgens moeder en initiatiefneem ster Elly Hoogeveen zijn de huidige schoollocaties in Moordrecht mo gelijke plekken voor het apparte mentencomplex. Eind oktober zou duidelijk zijn of de gemeente en de aannemer er samen uit komen. Over de bekostiging zit het ouderinitia tief nog aan tafel met Woonpart- ners Midden Holland. "Het is nog niet te zeggen op welk moment het dan klaar kan zijn. Maar we hebben er vertrouwen in dat het er gaat komen", aldus Hoo geveen. Het ontvangen bedrag zal worden besteed aan het inhuren van een bouwadviseur, die ondersteuning en advies geeft tijdens het traject met de gemeente, woningbouw en aan nemer. Een deel wordt gebruikt om onafhankelijk advies in te huren op Waddinxveen - Het Nationaal MS Fonds is voor haar collecte, van maandag 7 7 tot en met zaterdag 22 november, op zoek naar extra collectanten. Eén op de duizend Nederlanders krijgt de diagnose MS. Jaarlijks komen er driehonderd nieuwe patiënten bij. Het Nationaal MS Fonds strijdt voor een beter leven met MS. Het opgehaalde collec tegeld wordt besteed aan onder zoek, begeleiding en voorlichting. Wie in de collecteweek een paar uurtjes wil besteden aan dit goede doel kan contact opnemen via 010- 5919839 of via pamela@natio- naalmsfonds.nl. het gebied van zorginkoop. Stichting MET is een maatschappe lijke organisatie die zich inzet voor ouders/verzorgers van jongeren met een beperking bij het realiseren van zelfstandige woonvormen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koor Trumpets of the Lord verleent zondag 12 oktober haar medewerking aan de Open Deur Dienst in het Ontmoe tingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Het grootste deel van het reper toire van het koor bestaat uit gospels en negrospirituals. Niels de Jong, missionair werker in Rotterdam, gaat voor in de dienst. Adri Poortvliet be speelt het orgel. Aanvang 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Toen verplaatsing van tennisclub Nieu werkerk naar sportpark De Kleine Vink van de baan was, bezonnen bestuur en leden zich op andere mo gelijkheden. Geholpen door de ge meente staat er aan de Britsezoom nu een tennisbal met drie banen die het hele jaar door bespeelbaar zijn. Zaterdag werd de hal officieel ge opend door sportwethouder Rik van Woudenberg, onder het toeziend oog van raadsleden, bestuur en le den van TC Nieuwerkerk. Door Cees Visser Voorzitter Cor Berkouwer van TC Nieuwerkerk kwam in zijn openings rede woorden tekort om iedereen te bedanken die aan de totstandkoming en het gereedmaken van de nieuwe hal en de all-weatherbanen heeft meegewerkt. Berkouwer gaf een op somming van de voordelen van de banen. Zo zijn ze minder vochtge- voelig dan gravelbanen en blijft het dak van de nieuwe hal schoner en dus lichter door de afwezigheid van gravel. Wethouder Van Woudenberg deelde een pluim uit aan het bestuur van de tennisvereniging, dat op doel- streffende wijze de belangen van de leden heeft behartigd. Als cadeau van de gemeente overhandigde hij een doos met vier door de wethou ders van Zuidpias gesigneerde ten nisballen. Daarna verrichtte hij, met hulp van kinderen, de opening door ballonnen op te laten. Vermist Konijn, bruin-zwart gemêleerd, wit te streep rondom lijf, staande oren; Perkstraat Zevenhuizen. Gevonden Poes, zwart, met veel wit gevlekt, klein van stuk; Dorpsstraat, Moor drecht. Poes, cypers, met veel wit, enkele cyperse vlekken in de vacht en cy perse staart; Knibbelweg, Zevenhui zen. Poes, cypers, met veel wit, enkele rode vlekjes door de vacht; Knibbel weg, Zevenhuizen. Kater, zwart, zonder wit; Barba- rakruid, Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, zwart; Schielandweg, Nieuwer kerk aan den IJssel. Kat, rood, witte bef, voeten, snuit en buik, hapje uit oor; Sikkelkruid, Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl De broers Remco en Kevin, hun vader Stef Hoogeveen, secretaris Paul Of ferman van stichting Mijn Eigen Thuis en moeder Elly Hoogeveen, voorzit ter Stichting De Zuidpias. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het echtpaar Vente-Verboom vierde maandag 6 oktober hun 60-jarige huwelijksjubileum. Burgemeester Gert-Jan Kats kwam op bezoek om de felicitaties namens het gemeen tebestuur. Wethouder Rik van Woudenberg knipt lintjes door. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Tavernekroeg van 't Blok is van daag, woensdag 8, en woensdag 15 oktober open. Jeugd is wel kom vanaf 20.30 uur. Dartscafé Donderdag 2 oktober is de kroeg ook geopend vanaf 20.30 uur voor een dartcompetitie. KidsDisco Vrijdag 10 oktober is de eerste KidsDisco van het seizoen. DJ Gijs maakt er feestje. Aanvang 19.00 uur, er is toezicht en er wordt geen energydrank ge schonken. De KidsDisco is er voor alle kinderen van groep 4 tot en met groep 8. De entree is vrij, maar er is een pasje nodig bij de deur. Op www.jeugdwerk- zuidplas.nl is meer informatie te vinden. Blokkies Club De Blokkies Club is één woens dagmiddag in de maand, knut selen voor kinderen tussen 6 en 12 jaar. Iedere keer wordt iets anders gemaakt. Woensdag 15 oktober tussen 14.00 en 15.30 uur zijn dat windlichten. Kosten 2,50 euro. (foto: Leendert van der Waal) Zevenhuizen - Streekhistoricus Adri den Boer houdt dinsdag 14 oktober een presentatie over de geschiede nis van de Nederlands Hervormde Kerk van Zevenhuizen. De lezing, georganiseerd door de stichting Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle, begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Historische foto's en verrassende feitjes luisteren de presentatie op. Het Historisch Centrum is geves tigd aan de Tweemanspolder 15. N.H. kerk op een ansichtkaart uit 1954.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 23