Grenzeloos Werken Werkgelegenheid in Zuidpias: divers en internationaal Werken in de Randstad m w ■MiMI© li 1 i Wil :!!l!ll!lf» Dorps wonen in de Randstad, dat klinkt zeer aantrekkelijk. Maar hoe zit het eigenlijk met de werkgelegenheid in deze op het oog rustige gemeente? Zuidpias heeft een verassend divers en actief bedrijfsleven. Inmiddels zijn hier ruim 3.200 zzp'ers en 2.500 bedrijven gevestigd, die werk bieden aan circa 13.000 werknemers. Toonaangevende werkgevers zoals Van Hessen, SO natural, Intratuin, Nedco, T. Boer zn, Hornbach, Dekker Zevenhuizen, Kandt en Global maken hier deel van uit. Een belangrijke groep die zorgt voor een groot aantal arbeidsplekken voor een breed publiek. De bedrijven in Zuidpias vertegenwoordigen tal van sectoren. Productie, logistiek, glastuinbouw en zake lijke dienstverlening. Er is ruimte voor hoogopgeleiden, maar zeker ook voor uitvoerende krachten zoals teeltmede werkers. Doorgroeimogelijkheden en ontwikkeling zijn van toepassing op vele bedrijven en bieden kansen voor een mooie carrière. Ook internationaal staat Zuidpias goed op de kaart. T. Boer zn levert wekelijks het vlees van circa 6.500 kalveren aan meer dan 50 verschillende landen en met 50 natural is de gemeente de grootste potorchideeën-kweker ter wereld rijk. Van Hessen biedt een internationale en dynamische werkom geving in o.a. de farmaceutische sector en groenten uit de kassen van Zuidpias vinden hun weg over de gehele wereld. Dankzij de diversiteit aan werkgevers, beschikt de gemeente over een aantrek kelijke en veelzijdige arbeidsmarkt voor een uiteenlopende doelgroep. Ketelonderhoud Jonker B.V. over ondernemen in Zuidpias Dat er zoveel grote bedrijven gevestigd zijn in deze regio is niet voor niets, al deze bedrijven hebben bewust voor deze plek gekozen vanwege het gunstige vestigingsklimaat. Zuidpias behoort dan ook tot de Nederlandse gemeenten met de sterkste groei in bedrijfsvestigingen. Hans Jonker, mede-eigenaar bij Ketelon derhoud Jonker B.V. in Moerkapelle, licht toe: "Mijn vader heeft het bedrijf in 1960 opgestart in Rijswijk. Na enkele jaren is hij naar Moerkapelle verhuisd, wegens persoonlijke redenen. Jonker was toen een eenmanszaak en de locatie was nog niet van groot belang. Inmiddels zijn wij uitgegroeid tot een groot en maatschappelijk verant woord bedrijf, bestaande uit circa 90 im Ml Ml Ml werknemers. De locatie is hierdoor veel belangrijker geworden." De filosofie van het familiebedrijf dat de zakelijke markt dient, is een snelle service. "We willen binnen uur bij onze klanten kunnen zijn. Vanuit onze hoofd vestiging in Zuidpias, centraal gelegen in het westen en in de kern van de Randstad, kunnen wij al onze klanten in de regio binnen die tijd bereiken." Niet alleen de ligging, maar ook de infrastructuur draagt hieraan bij. "Het bedrijventerrein van Moerkapelle ligt direct aan de A12. Daarnaast is er een goede aansluiting op de A4 en de A20. Steden zoals Utrecht, Den Haag, Rotter dam en Leiden zijn hierdoor makkelijk bereikbaar." Over de plek zelf is Hans eveneens goed te spreken. "Van klanten en leveranciers krijg ik vaak te horen dat het bedrijven terrein, hier in Moerkapelle, zo netjes is. Alles is ruim opgesteld en wordt goed bijgehouden. Dat zorgt voor een goede werkomgeving en een prima plek om klanten te ontvangen." Hans is sowieso erg begaan met het welzijn van zijn werknemers, klanten en leveranciers. "Er wordt veel aandacht besteed aan Moerkapelle en het dorp breidt zich uit. Dat vind ik fijn, omdat de leefomgeving voor mijn personeel verbetert." Ongeveer 50% van de werk nemers bij Jonker komt uit gemeente Zuidpias. Mensen die van aanpakken weten en beschikken over een echte werkmentaliteit. Maar vanwege de cen trale ligging en makkelijke bereikbaar heid, werken er ook veel mensen van buiten de regio. Met de werkgelegenheid binnen de gemeente Zuidpias en het vestigingsklimaat zit het meer dan goed. Daarnaast draagt ook de centrale ligging van de gemeente in de Randstad bij aan de arbeidskansen van de inwoners. Snelwegen zoals de A20 en A12 zijn makkelijk te bereiken en het openbaar vervoer zorgt voor een snelle verbinding met steden zoals Den Haag en Rotterdam. Deze uitstekende positie en de goed georganiseerde infrastructuur, maakt ook werken buiten de gemeente voor inwoners van de gemeente Zuidpias tot een aantrekkelijke optie. WoonBeurs 2014 Zuidpias Gewoon Grenzeloos woensdag 8 oktober 7

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 37