elke zondag open! Tien maal zes vinaers voor de Kinderboekenweek Zorg-avond Oud-Verlaat en Moerkapelle Mogelijkheden voor nieuw zwembad onderzocht Zwemwater niet meer gecontroleerd Kleine groei bijstand Zuidpias intratuin Pijnacker en Zoetermeer van oktober tot december Thuis in de regio van 12.00 tot 17.00 uur en donderdag en vrijdag koopavond Intratuin Zevenhuizen zondag altijd gesloten Intratuin Pijnacker Rijskade la, 015-3610000 Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 OKTOBER 2014 Wethouder roept op om vaker te gaan zwemmen Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Door Cees Visser Aan de wanden van de bibliotheek zaal waren de kunstwerken op gehangen, die de kinderen in het thema 'Feest' hebben geschilderd. Taarten voeren op de afbeeldingen de boventoon. Om te benadrukken dat het de zes tigste Kinderboekenweek is, werd juf Carla naar voren geroepen. Zij heeft het evenement al zestig keer beleefd. Een tiental zesjarigen mocht op het podium komen en zes vingers in de lucht steken. Daarna werd het ingestudeerde feestlied aangeheven en met groot enthou siasme meegezongen. De Kinderboekenweek duurt nog tot en met zondag 12 oktober. Voor kinderen van 3 t/m 8 jaar spelen De Mammies vanmiddag, woensdag 8 oktober, twee keer de voorstelling 'Op zoek naar Feestvarken'. Oud Verlaat - In de Vierkap in Oud Verlaat spreken inwoners, raadsleden, wethouders en betrokken organisaties maandag 13 oktober over de ver anderingen in de zorg die op 1 januari ingaan. Vanaf 2015 krijgt de gemeente een belangrijke rol in de jeugdzorg en de langdurige zorg. Zuidpias wil de eigen kracht en de sociale contacten van de inwoners zelf beter benutten. De vraag is of Zuidpias iets kan leren van Oud Verlaat, het buurt schap dat bekend staat als een kleine hechte gemeenschap, waar mensen elkaar kennen en voor el kaar zorgen. Ook moet duidelijk worden wat Oud Verlaat op het gebied van zorg nodig heeft van de professionele hulp en de ge meente. De avond wordt georganiseerd door PvdA/GroenLinks Zuidpias en start om 19.30u. Moerkapelle Dezelfde avond is er in Moerka pelle een interactieve informatie avond in dorpshuis Op Moer. Ver tegenwoordigers van het college en de lokale WD-fractie zullen spreken over de in Zuidpias ge maakte keuzes op het gebied van de zorg per 1 januari 2015. Ook Tamara van Ark, vice-fractievoor- zitter van de WD in de Tweede Kamer (en verantwoordelijk voor de decentralisatie-portefeuille) levert een bijdrage. De avond wordt georganiseerd door WD Zuidpias en start om 21:00u. Regio - Het zwemwaterseizoen van 2014 is op 1 oktober geëindigd. Sinds die datum wordt de water kwaliteit van de 117 officiële zwem waterlocaties in de provincie Zuid- Holland niet meer gecontroleerd. De verantwoordelijke Omgevings- dienst Midden-Holland (ODMH) heeft alle geldende maatregelen waaronder negatieve zwemadviezen en waarschuwingen ingetrokken, maar raadt het af om in buitenwa ter te gaan zwemmen. Het nieuwe zwemwaterseizoen, en de controle van het zwemwater, start op 1 mei 2015. Zuidpias - Zuidpias staat landelijk op nummer 3 in de top 10 van mid delgrote gemeenten, waarin het aantal bijstandsklanten het minst is gegroeid. Dat blijkt uit gegevens over 2013 van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In de rest van Nederland is het aantal verstrekte bijstands uitkeringen juist met zo'n negen procent gestegen. Alhoewel in 2013 nog steeds veel nieuwe klanten aanspraak maakten op een uitkering, is het de gemeente Zuidpias gelukt de uitstroom te be vorderen. Het aantal bijstandsuitke ringen bedroeg op 31 december 437. Het succes is volgens de gemeente zelf onder meer te danken aan de inzet van een jobcoach, samen werking op het Werkplein IJsselge- meenten en toeleiding naar werk in met name de regio Rijnmond. Zuidpias - Als het aan burgemeester en wethouders ligt, wordt alleen het Polderbad in Nieuwerkerk aan den IJssel vanaf 2016 nog in stand gehou den als gemeentelijk zwembad. Zwembad De Zuidpias in Moordrecht en commercieel zwembad De Koornmolen in Zevenhuizen moeten het vanaf die datum op eigen kracht doen. Daarnaast laat het college volgend jaar de mogelijkheden van een nieuw, groter gemeentelijk zwembad onderzoeken. Wethouder Rik van Woudenberg maakte vrijdag het langverwachte besluit van het college over het zwembadwater in Zuidpias open baar. Inwoners en gemeenteraad van Zuidpias willen de zwembaden in de drie dorpen graag behouden. Uit onderzoek in opdracht van de gemeente is echter gebleken dat drie zwembaden voor het aantal inwoners van Zuidpias te veel is, en zeker voor het aantal mensen dat er daadwerkelijk gebruik van maakt. Het college is daarom al jaren op zoek naar een oplossing. Waar het vorige college de zwem badexploitanten nog wilde laten samenwerken, kiest het nieuwe voor marktwerking. Belangrijk onderdeel van de op lossing is volgens wethouder Van Woudenberg dat "we met z'n allen naar het zwembad toe gaan". Hij geeft aan dat de bezoekcijfers van het nu nog gesubsidieerde zwem bad De Zuidpias in Moordrecht dalen. Voor het Nieuwerkerkse ge meentelijke Polderbad geldt dat de inkomsten de komende jaren flink moeten stijgen, tot twintig procent in 2018. Of het buitenbad open kan blijven is maar de vraag. "Dat ge beurt alleen als het winstgevend is", aldus de wethouder. Een zwem badkaartje zal hoe dan ook duurder worden. Omdat het Polderbad naar ver wachting te klein is voor alle zwemlessen en andere groepsacti viteiten van de gemeente, stelt het college voor indien nodig capaci teit in te kopen bij de zwembaden in Moordrecht en Zevenhuizen. Daarover wil de wethouder volgend jaar onderhandelen. Ook worden in 2015 de mogelijkhe den onderzocht om het verouderde Polderbad op termijn te vervangen door een nieuw en groter gemeen telijk zwembad in het centrum van Zuidpias, ergens in de Zuidplaspol- der. Het voorstel wordt in de raadsver gadering van 15 oktober bespro ken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zo'n honderd kinderen van de onderbouw van de Elimschool verzamelden zich woensdag 1 oktober voor de ope ning van de Kinderboekenweek in de Nieuwerkerkse bibliotheek.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3