Het is joed wonen in Zuidpias Grenzeloos Voorzieningen u- in het recreatiegebied Rottemeren, is trainingscentrum voor toproeiers en vol doet aan alle internationale eisen voor het roeien. En als het gaat vriezen en de ijskoorts toeslaat, wordt de Rottemeren- tocht georganiseerd: een tien kilometer lange schaatstocht waar duizenden schaatsliefhebbers op af komen. Als het ijs het toelaat wordt ook de marathon- tocht gereden: Grote schaatsers als Dries van Wijhe, Jos Niesten en Evert van Benthem reden mee in Zevenhui zen. Naast indoorsporten, lenen de verschillende recreatiegebieden binnen de grenzen van Zuidpias zich uitstekend voor buitenactiviteiten zoals wandelen, fietsen en skeeleren of met een boot het water op. Ontspannen golfen op de 18 holes baan van Golfclub Hitland in Nieuwerkerk aan den IJssel is voor iedere liefhebber een aanrader! De vier dorpen van gemeente Zuidpias hebben ondanks de kleinschaligheid een goed voorzieningenniveau: voldoende winkels en uitgaansmogelijkheden, goede (para-)medische zorg, faciliteiten voor jong en oud en een bloeiend verenigingsleven. Boodschappen doen In de oude dorpskernen Naast de mooie groene omgeving zijn ook de dorpen zeker het noemen waard. Prachtige historische panden zijn bewaard gebleven en geven de kernen een historische uitstraling. Veel groen lardeert de dorpsstraten en er is oog voor de authentieke details. Moord recht heeft zelf een Rijks Beschermd Dorpsgezicht. Iedere dorps heeft een gevarieerd winkelaanbod met één of meer supermarkten, waardoor de meeste boodschappen gewoon in het eigen dorp gedaan kunnen worden. Ook zijn er binnen de grenzen van Zuidpias veel verschillende restaurants en gezel lige cafeetjes te vinden. Daarvoor hoeft u niet ver weg. En zin om een dag uitge breid te shoppen? Binnen een straal van twintig kilometer liggen verschillende grote steden, zoals Rotterdam, Gouda, Zoetermeer, Delft en Leiden waar u uw hart kunt ophalen! Zuidpias in beweging Sportief, dat is iets watje wel kan zeg gen van veel inwoners uit Zuidpias. De mogelijkheden zijn legio: Iedere dorps kern heeft een sporthal en behalve in Moerkapelle is er in ieder dorp een zwembad. De vier dorpsen kennen tal van sportverenigingen, zoals voetbal-, tennis- en badmintonverenigingen, maar ook een schaakvereniging, hengel sportclubs en biljartclubs. Er zijn zelfs een aantal verenigingen die op landelijk en internationaal niveau presteren: Rolling '90, de rolschaats- vereniging uit Moerkapelle behoort tot de Nederlandse top en doet regelmatig mee met internationale wedstrijden. VC Nesselande, anders dan de naam doet vermoeden is dit de volleybalvereniging van Zevenhuizen, komt dit jaar uit in de landelijke competitie. Ook zwemvereni ging Van Vliet Barracuda uit Nieuwer kerk doet mee met het NK. De Willem Alexanderbaan, de nieuwe roeibaan Muziek en molens in de polder De kernen van Zuidpias hebben allemaal een eigen bibliotheek. Gemeente-breed worden er artistieke cursussen en muzieklessen aangeboden en zijn er drie muziekverenigingen. Voor zangliefhebbers is er voor elk wat wils: van christelijk koor en popkoor tot shantykoor. Zevenhuizen kent zijn eigen theater 'Swanla', gevestigd in het gelijknamige dorpshuis, waar regelma tig voorstellingen zijn. Alle dorpen in Zuidpias hebben hun eigen historische vereniging met histo risch centrum of oudheidkamer, waar veel over de plaatselijke geschiedenis te vinden is. Ook is er een molenmuseum in Zevenhuizen, met geschiedenis en wetenswaardigheden over de molens in de regio. Waar de dorpen in Zuidpias van oudsher groot in zijn, is feestvieren: Iedere kern heeft een Oranjevereniging en Konings dag wordt met het hele dorp gevierd. Ook worden er regelmatig braderieën georganiseerd, zoals het Oogstfeest in Zevenhuizen, dat bezocht worden door duizenden belangstellenden uit de hele regio. BSO en tafeltje-dekje Voor jong en oud zijn er faciliteiten in de dorpen: Iedere kern heeft één of meer dere huisartsenpraktijken, tandartsprak tijken en apotheken. Een polikliniek van het Groene Hart Ziekenhuis is gevestigd in Nieuwerkerk. Gezinnen met kinderen vinden voldoende keuze in kinderop vang, BSO, TSO en basisscholen met verschillende achtergronden: openbaar, christelijk of katholiek onderwijs. Ze venhuizen en Nieuwerkerk hebben een brede schoolvoorziening: een multi functioneel gebouw met minimaal één school en andere voorzieningen zoals een bibliotheek of kinderdagverblijf. In Moordrecht en Moerkapelle wordt op termijn ook een brede school gereali seerd. Ook voor het voortgezet onderwijs is een mogelijkheid binnen de gemeente grenzen: een locatie van het Thorbecke college is in Nieuwerkerk gevestigd. Andere mogelijkheden voor voortgezet onderwijs zijn op redelijke afstand te vinden. Voor ouderen worden door de zorgcen tra contactmiddagen georganiseerd met activiteiten, gezamenlijk eten en een tafeltje-dekje service. En Nieuwerkerk heeft een treinstation met een recht streekse verbinding met Rotterdam, Gouda en Utrecht. :--a' I H WoonBeurs 2014 j Zuidpias Gewoon Grenzeloos woensdag 8 oktober I 11

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 41