#3 Statiegeldactie voor schoolplein Pim te Lintelo aanvoerder rapidcompetitie Wandelexcursie door polder Drempels op het Noordeinde Verkoping in Beth-San naar Vanaf november 20(4! 322-tf Vanaf november 20(4! je ^o<e/ HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 OKTOBER 2014 57 Schaken Wilde bloeiers zaaien op Natuurwerkdag Vernieuwde polikliniek Oogheelkunde GHZ geopend Cf m KL. o \7 Cesar Domelastraat 15-17 Rotterdam MWW.KZZ.KL Domelastraat 11-13 Rotterdam WWW.KZZ.nL Kinderopvang extra diensten en activiteiten als: Skiles Zwemles A/B/C en zwemvaardigheden Schaatsles Bootcamp Leuke en leerzame uitstapjes En nog veel meer.' Moordrecht - De bouw van de Brede School in Moordrecht is begonnen. Het plan is dat de Sint Jozefschool, de Meester Lallemanschool en een aantal groepen van de Achtbaan nog voor de zomervakantie verhui zen naar het nieuwe schoolgebouw. Bij een nieuwe school hoort ook een nieuw schoolplein. Om dit plein in richten houden de scholen acties om het geld bijeen te brengen. Een van deze gezamenlijke acties is de statiegeldactie. Statiegeldbonnen van AH kunnen in de groene brie venbus bij de flessenautomaat ge daan worden. Bij de Aldi kunnen de statiegeldbonnen ingeleverd wor den bij de kassa. Moordrecht - Tijdens vier clubavon den bij schaakvereniging De IJssel staat de rapidcompetitie op het pro gramma; een volledige competitie met per ronde vijf partijen met voor ieder een bedenktijd van een kwar tier per partij. De groepsindeling voor de eerste ronde vindt plaats op basis van de KNSB rating, daarna is de in deling conform de ranglijst. In groep A bleef titelverdediger Pim te Lintelo zijn grote concurrent Léon Jacobse een halfje voor. Hij won de onderlinge partij maar door een ne derlaag tegen Wim Mulder bleef de schade voor Jacobse beperkt. Een gedeelde derde plaats was er voor Frank Visser en Hans Lodeweges met een vijftig procent score. Ad Multem en Wim Mulder, die op de vijfde en zesde plaats eindigden, starten in de tweede ronde in groep B. Hun plaats in de A-groep zal worden ingenomen door Leen Boonstra en Arie Macda- niël jr, de nummers een en twee in groep B. De winnaars van de C-groep, Teus Boere en Stefan Lipsehart, pro moveren naar groep B en nemen daar de plaats in van Pane Vink en Aad van der Meer die in de tweede ronde in groep C moeten aantreden. Stand aan kop: 1. Pim te Lintelo 43, 2, Léon Jacobse 41, 3. Leen Boonstra 39, 4. Hans Lodeweges, Frank Visser en Arie MacDaniël jr 36. Zuidpias - Tijdens de landelijke Natuurwerkdag op zaterdag 1 no vember faciliteert de Moordrechtsë Milieuvereniging Zuidpias drie acti viteiten aan de Oude Spoorbaan in Moordrecht. Een ervaren vrijwilligster laat zien hoe met selectief zaaien een vrij eenvormige grasvegetatie kan wor den verrijkt met bloeiende wilde planten. Onder begeleiding gaan deelnemers verder selectief snoeien in het bestaande bosplantsoen, zo dat de vitaliteit daarvan verbetert. Van het vrijkomende snoeihout wordt schuilgelegenheid voor klei ne (zoog)dieren gebouwd. De acti viteiten vinden plaats tussen 9.30 en 12.00 u. Informatie: www.milieuvereniging, nl. Aanmelden: zelfbeheertuinpk@ gmail.com Gouda - De vernieuwde polikliniek Oogheelkunde van het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) heeft op 1 ok tober haar deuren geopend op de hoofdlocatie van het GHZ aan de Bleulandweg in Gouda. Met de komst van deze polikliniek zijn alle specialismen nu onder één dak gevestigd op de hoofdlocatie van het GHZ. De Jozeflocatie van het ziekenhuis is sinds 1 oktober gesloten. Voor meer informatie: www.ghz.nl. Regio - Onder leiding van Groene Hart gidsen van Staatsbosbeheer kunnen wandelliefhebbers zaterdag 11 en zondag 26 oktober op ont dekkingstocht door de polder Stein- Oukoop bij Reeuwijk; een tocht over eeuwenoude houtkades en over het wandelpad dat onder meer langs de Oukoopse molen en langs de enkele Wiericke loopt. De tocht gaat om 10.00 uur van start vanaf Hoeve Stein aan de Ou- koopsedijk 20 te Reeuwijk. Hier is men vanaf 9.45 uur welkom voor een kopje koffie of thee. De wande ling duurt circa twee uur. Gepaste kleding en schoeisel worden aanbe volen alsmede het meenemen van een verrekijker. Voor meer informatie en aanmelden (tijdens kantoren): 06-23774925 of www.groenehartcentrum.nl. Zevenhuizen - Verkeer op het Noordeinde in Zevenhuizen moet sinds vorige week weer rekening houden met verkeersdrempels. De drempels die er eerder lagen, zijn weggehaald omdat landbouwver- keererte veel hinder van ondervond. Omdat bewoners toch klaagden over de hoge snelheid van sommige weggebruikers op het Noordeinde, is gekozen voor vier nieuwe drem pels, die beter toegankelijk zouden zijn voor landbouwverkeer. Moerkapelle - In het Atrium van zorgcentrum Beth-San aan de Wil de Veenen I vindt vrijdag 10 oktober van 15.30 tot 21.00 uur een verko ping plaats. Nadat dominee Harinck de opening heeft verricht kunnen aanwezigen een keuze maken uit een ruim as sortiment artikelen, waaronder woondecoraties, boeken en cd's, speelgoed, kleding en allerhande etenswaren. Bij de kapper kan men terecht zon der afspraak en ook kan men deze dag een hoed laten aanmeten. Twintig procent van de hoeden- verkoop gaat naar het goede doel. Meer informatie via 079-5936258 of 079-5931223.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 57