Woonpartners sloopt in Zevenhuizen Doek valt voor Bende van rode Zora Dorpsbelangen Zuidpias schermt met Raad van State Muziek verbindt jong en oud KERKDIENSTEN ZONDAG 12 OKTOBER HART VAN HOLLAND ZUID PLAS 8 OKTOBER 2014 60 Nomineren voor Hulp van het Jaar ProgFrog met Silver Dollar Jonge recensent gezocht i T Zevenhuizen - Aan de Schoolstraat in Zevenhuizen zijn de afgelopen weken twintig seniorenwoningen gesloopt. Deze maand komen zes twee-onder-een-kapwoningen aan de Burgemeester Klinkhamerweg aan de beurt. Woonpartners sloopt hier nog eens zes woningen als alle huurders zijn verhuisd. Na de sloop wordt de grond in be heer gegeven van de gemeente, die gaat zorgen voor het bouwrijp ma ken. Als ook de bestemmingsplan nen rond zijn, kan naar verwachting over een jaar de bouw beginnen van twintig nieuwe seniorenwoningen aan de Schoolstraat en vijftien rij- woningen en vijf patiowoningen aan de Burgemeester Klinkhamer- weg. Sloopwerkzaamheden aan de Schoolstraat. Regio - Voor de 'Hulp van het Jaar verkiezing 2014' zijn inmiddels ruim honderd nominaties binnen gekomen van bijzondere hulpen die werkzaam zijn in de thuiszorg, bege leiding, verzorging en kinderopvang. Nominaties zijn nog welkom tot maandag 20 oktober en kunnen ingezonden worden via www.hulp- vanhetjaar.nl. Het publiek kan ver volgens stemmen op de hulp die zij het beste vinden. De winnaar wordt in de week van maandag 17 no vember bekend gemaakt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Progressieve Rock op zondag 12 oktober in 't Blok. Cover band Silver Dollar speelt mu ziek van onder andere Deep Purple en Longtall Ernie en Shakers, Ian Perry, Martyr en het Consortium Project. De deuren van 't Blok aan het IJsermanpad 1 gaan om 14.00 uur open; de toegang bedraagt 8 euro via progfrog@telfort.nl of 10 euro aan de deur. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla is op zaterdag 11 en zondag 12 ok tober de ontroerende en humoris tische familievoorstelling De bende van rode Zora te zien. Nadat de 43 spelers van Jongerentheater Quint de voorstelling al opvoerden in Krimpen en in Capelle aan den IJs sel is nu Zevenhuizen aan de beurt. De voorstelling (4+) is gebaseerd op het gelijknamige boek van Kurt Held. Kaarten voor de voorstellingen, op zaterdag om 19.00 uur en op zon- (foto.R.Coo ijmans/Excl usi e f4m an) dag om 15.00 uur kosten 13 euro (jeugd tot zeventien jaar 10 euro). Kaarten zijn verkrijgbaar via www. jongerentheaterquint.nl of, indien nog voorradig, vanaf een half uur voor aanvang aan de deur. Moordrecht - In een brief aan gemeenteraad en college kon digt Stichting Dorpsbelangen Zuidpias een gang naar de Raad van State aan als de raad in de vergadering van 15 oktober het bestemmingsplan voor de Moor- drechtse nieuwbouwwijk De Brinkhorst vaststelt en ook de provincie het plan goedkeurt. De stichting schrijft aan raad en college teleurgesteld te zijn in het gebrek aan interesse in en betrokkenheid bij de zienswij zen die Dorpsbelangen in de loop der tijd heeft ingediend op het nieuwbouwproject. Ook als de raad het plan vast stelt, bestaat volgens Dorpsbe langen Zuidpias de kans dat de provincie er niet mee akkoord gaat. Het bestemmingsplan De Brink horst zou niet passen in de 'Lad der voor duurzame ontwikkeling'. Regio - Voor het project 'Soldaat van Oranje geeft de geschiedenis door' worden middelbare scholie ren gezocht die een recensie willen schrijven over de voorstelling Sol daat van Oranje - De Musical. Per provincie wordt de scholier met de meest aansprekende aanmelding geselecteerd. Vóór de voorstelling van woensdag 29 oktober krijgt deze scholier een workshop recen seren van Metro-recensent Erik Jonk. Aanmelden: voor 15 oktober via marco@soldaatvanoranje.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting MOZ-Art verzorgde twee op tredens voor ouderen. Woensdag 1 oktober traden jonge kinderen op in de huiskamer van ZieZo Zuidpias in de Meidoornflat. De ouderen luis terden aandachtig en waren onder de indruk. Op donderdag 2 oktober verzorgden docenten en leerlingen van MOZ- Art de muzikale omlijsting van de high tea van de ANBO. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. WJ.C. van Blijderveen en 18.30 uur ds. J.W. van Estrik. Herv. Gem. Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. AJ. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. J. Blom en 18.30 uur ds. J. West- land. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uurdrs. PJ.L Annotee. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. R.P. van der Plicht. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Woord en Communieviering met pastor Feijen. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middaggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Joop Risamasu (HA). Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 11.00 uur Woord- en Communieviering met pastor R. Schoolenberg. Veg Het Kruispunt: Hayfort Obeng (Avondmaal). Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 9.30 uur ds. F.P. Treep; 17.00 uur Open Deur Dienst met ds. Niels de Jong m.m.v. Trumpets of the Lord. De Lichtkring: 9.30 uur ds. W.H. de Groot en 16.30 uur ds. J.B. de Rijke. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur prop. E. van der Poel en 18.30 uur ds. H.J. Lam. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. P.L.R. van der Spoel. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. Z. de Graaf en 19.00 uur ds. D. van Vreeswijk. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. M. de Boer. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur mw.ds. M.S. Meiring-Snijder. Vrijz.Prot.Kerk: geen dienst R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen:

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 60