|K m i Info uit het ijssöl land iJsselland IJsselland Ziekenhuis lanceert splinternieuwe website Herdenkingsdag 5 november Vanaf 1 oktober zonder afspraak naar Buitenpolikliniek Nesselande Aandacht voor WereldReumadag in IJsselland Ziekenhuis ziekenhuis Ziekenhuis 64 HART VAN HOLLAND \DVERTEN 8 OKTOBER 2014 ijsseI land™ www.ysl.nl Ook geschikt voor smartphone Betrouwbaar vertipuwd vertui KIJK VOOR HET LAATSTE NIEUWS OP WWW.YSL.NL In deze rubriek vindt u om de 6 weken nieuws en achtergronden van het ziekenhuis. Kijk voor meer informatie ook op onze website www.ysl.nl. IJSSELLAND ZIEKENHUIS Prins Constantijnweg 2 2906 ZC Capelle a/d IJssel Tel.nr. 010-258 5000 BUITENPOLIKLINIEK NESSELANDE Tel.nr. 010 - 258 5700 BUITENPOLIKLINIEK KRIMPEN Tel.nr. 010 - 258 3400 Maandag 22 september is de nieuwe website van het IJsselland Ziekenhuis online gegaan. Het ziekenhuis en vooral de gebruikers zijn heel blij met de nieuwe website mede omdat deze responsive is. Www.ysl.nl kan ook goed worden bekeken op een tablet of smartphone. De Cliëntenraad van het ziekenhuis noemt de website "transparant en heel overzichtelijk." Ook geschikt voor tablet en smartphone Een responsive ontwerp zorgt ervoor dat een website zich "aanpast" naar het scherm. Hierdoor is het niet meer nodig om een aparte (mobiele) website voor smartphone en/of tablet te bouwen. Een responsive website geeft op alle soorten schermen (groot en klein, staand of liggend) een optimaal beeld. P o ijssel land Patèént en bezoeker Specialismen en behandelingen Het ziekenhuis Specialisme behandeling Het ziekenhuis MOL Centrum Mtif-, darm «n tawrzorg ti hét Geboortecentr um IJsselland Betrokken en deskur.dig* iorg Zorg voor ouderen Seme _j£i; Op woensdag 5 november a.s. wordt in het IJsselland Ziekenhuis een herdenkingsdag gehouden voor mensen die het afgelopen jaar in het ziekenhuis zijn overleden. Deze herdenkingsdag vindt plaats in het stiltecentrum op de eerste etage van het ziekenhuis en wordt afgesloten in de Eudokiazaal. Patiënten, bezoekers, familieleden, medewerkers en vrijwilligers zijn van harte welkom van 10.00 tot 16.30 uur. Er is in het stiltecentrum gelegenheid om een kaarsje te branden voor mensen die u wilt herdenken. Ook kunt u de naam van de overledene, een gedachte of een gebed opschrijven en aan een tak bevestigen. Al deze blaadjes aan de tak van een boom vormen samen een symbool van gedachtenis en verbondenheid. In de Eudokiazaal (looproute 99) is om 16.30 uur een herdenkingsmoment van ongeveer een half uur. Er zijn woorden van bezinning, er is muziek en stilte. Deze bijeenkomst wordt geleid door een van de geestelijk verzorgers.De geestelijk verzorgers zijn ook de hele dag in en bij het stiltecentrum aanwezig. U bent van harte uitgenodigd deze dag naar het IJsselland Ziekenhuis te komen om degene die u lief was te herdenken. Uitgebreid getest De website is uitvoerig getest en diverse punten zijn hiermee verder verbeterd. De homepage en vooral de footer, de balk onderin het scherm, worden erg gewaardeerd. Deze balk met snellinks blijft (op pc en tablet) in beeld waardoor de bezoeker snel kan doorklikken. Het IJsselland Ziekenhuis wil dat de bezoekers van de website zo snel mogelijk vinden wat zij nodig hebben. Daarnaast is op een dieper niveau informatie te vinden voor mensen die graag meer willen weten. Een website van meer dan 1000 pagina's blijft natuurlijk altijd in beweging en verdere optimalisatie staat in de planning. Lange wachttijden voordat u terecht kan op de polikliniek zijn verleden tijd. Direct na uw bezoek aan de huisarts kunt u met de verwijsbrief terecht op de buitenpolikliniek Nesselande van het IJsselland Ziekenhuis. Vanaf 1 oktober kunt u na een telefoontje naar de polikliniek dezelfde dag nog terecht.* Indien u bij uw huisarts bent geweest in gezondheidscentrum Nesselande, dan kunt u direct doorlopen naar de balie van de polikliniek. De vrije inloop geldt voor de volgende specialismen: Interne Geneeskunde woensdag (om de week) en donderdag Gynaecologie, maandag Pijnpoli, maandag Dermatologie, dinsdag Urologie, woensdag Orthopedie, vrijdag KNO, dinsdag Kindergeneeskunde, dinsdag en woensdag Longziekten, donderdag Sportarts, maandag De vrije inloop van buitenpolikiiniek Nesselande is een proef die loopt tot en met december 2014. Telefoonnummer buitenpolikliniek Nesselande: 010-258 5700 Mocht er onverhoopt niet direct plaats zijn, dan vindt de afspraak op hele korte termijn plaats. Op vrijdag 10 oktober is de reumapatiënten- vereniging Rotterdam e.o. van 10.00-15.00 uur een reumapolikliniek en reumaconsulent, en over het ontstekingen aan gewrichten of spieren, waardoor vereniging ter ondersteuning van WereldReu- informatiestand in de hal van het IJsselland Zieken- voetenspreekuur van de orthopedisch chirurgen. bewegen pijn doet. Reuma is een ingrijpende, le- madag met een informatiestand aanwezig in huis. De orthopedieconsulent, de reumaconsulent, Verder is er ook beperkt gelegenheid tot het maken venslange aandoening, die niet te genezen of te het IJsselland Ziekenhuis. Zondag 12 oktober een orthopedisch schoenmaker en een ergothera- van een voetscan bij de orthopedisch schoenmaker, voorkomen is. Bovendien kan reuma jong en oud 2014 is het officieel WereldReumadag. Via peut sluiten hierbij aan. Het thema van de activiteit De orthopedisch schoenmaker laat hier ook zien overkomen, landelijke en regionale activiteiten wordt dit jaar is "Bewegen hoe het proces van ontwerp tot schoen verloopt. aandacht besteed aan deze gewrichtsaandoe- Reumatologie in het IJsselland Ziekenhuis ning die jong en oud kan overkomen en veel Patiënten en bezoekers kunnen bij de informatie- Reuma is onzichtbaar Het IJsselland Ziekenhuis heeft een polikliniek gevolgen kan hebben voor het dagelijks func- stand vragen stellen of eens van gedachten wisselen Mensen met reuma hebben vooral last van pijn en reumatologie. Reumatoloog mevr. dr. M. Huisman tioneren. met een ervaringsdeskundige. Er is volop folderma- moeheid, twee onzichtbare kenmerken van deze verzorgt op donderdag en vrijdag het spreekuur, teriaal en informatie beschikbaar over reumatische chronische ziekte. Reuma is een verzamelnaam voor ondersteund door een reuma consultverpleegkun- Veel informatie en een voetscan aandoeningen (zoals artrose, reumatoide artritis, ruim 130aandoeningen aan botten, gewrichtenen dige. Op vrijdag 10 oktober verzorgt de Reumapatiënten- jicht, f ibromyalgie, ziekte van Bechterew), over de spieren. Mensen met reuma hebben vaak last van

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 64