Van 'appels te koop' tot modern tuincentrum en verswinkel HART VAN HOLLAND AL 8 OKTOBER 2014 7 speeltuin met zitjes in de boomgaard. "De speeltuin wordt omheind en voldoet aan alle veiligheidseisen. Hier kunnen de kinderen lekker spelen als de volwassen in het tuin centrum zijn!" 1928 Tinus van der Spek koopt de boerderij aan de Bredeweg (naast de A12) en begint een gemengd bedrijf. 1962 De vier zoons van het gezin Van der Spek nemen het bedrijf over. Zij verdelen het bedrijf en zoon Teun blijft in de boerderij wonen. Het stuk land dat hij heeft is te klein voor akkerbouw, dus begint hij een boom gaard en gaat appels kweken. 1968 De appels brengen weinig op bij de vei ling. Teun van der Spek start met verkoop van appels vanuit de schuur van zijn bedrijf. Van eind augustus tot en met december staat er een bord 'appels te koop' aan de weg. 1972 De appelverkoop loopt steeds beter en het assortiment wordt uitgebreid met ver schillende soorten groente en sinaasappels. Er wordt een winkeltje gebouwd, dat het hele jaar open is. Ook wordt er een winkelmeisje aangenomen. Tweelingbroer Tinus begint aan de andere kant van de snelweg ook een groentewinkeltje en ze nemen steeds nieuwe ideeën van elkaar over. Het winkelassorti ment wordt steeds groter. Groente en fruit wordt ingekocht op de voormalige veiling aan de Bredeweg en bloemen bij kwekers in de omgeving. 1978 Wethouder Hogenes vraagt of Van der Spek met een groentekraam op de markt in Zevenhuizen wil staan. Tot 2004, toen de markt stopte, heeft hij op de markt gestaan. 1979 Er wordt een grotere winkel gebouwd van circa 100 m2. In de loop der jaren wordt ook deze winkel weer verschillende malen uitgebreid. De klanten kunnen voor de win kel parkeren. Het aantal werknemers neemt toe. Ook gaan ze in het vooijaar perkplantjes verkopen. 198£ Zoon Martien komt van school en gaat in het bedrijf van zijn vader werken. Hij neemt een deel van de inkoop over en gaat dit steeds groter aanpakken. 1996 Martien neemt het bedrijf over en gaat ook in de boerderij wonen. Zijn vader blijft nauw betrokken bij het bedrijf. Martien gaat het hele jaar door tuinplanten verkopen. De ruimte rondom de winkel wordt steeds meer ingenomen door de tuinplanten. 2002 Naast de boerderij wordt parkeerruimte gecreëerd. De winkel wordt verbouwd tot zelfbedieningszaak. 2006 De boomgaard van de buren wordt aangekocht en in gebruik genomen als par keerplaats. Er wordt inmiddels een groot as sortiment tuinplanten aangeboden, maar ook decoratie artikelen, potten en wijnvaten. Mar tien probeert grote partijen op te kopen en de artikelen voor leuke prijzen aan te bieden. Inmiddels werkt er vijftien man personeel. Het idee voor een apart tuincentrum ontstaat. 2014 De eerste paal van het tuincentrum Van der Spek wordt geslagen en op 8 oktober wordt het officieel geopend! "Weblijven onszelf' "Door de opening van de het nieuwe tuin centrum verdwijnen de tuinplanten voor de winkel", vertelt Martien van der Spek. "Die ruimte wordt een met veel groen aangelegde tuin." Aan de verswinkel verandert niets, behalve dat de kamerplanten verhuizen naar het tuincentrum aan de andere kant van de parkeerplaats. "We gaan wel het assortiment uitbreiden met biologische producten. Maar aan de prijzen verandert niets, daar hoeven de klanten niet bang voor te zijn!" Het nieuwe tuincentrum is verdeeld in een koude en een warme kas. In de koude kas komen de tuinplanten, potten en tuingereed schap. "De planten staan gewoon in karren en op tafels, zoals we dat buiten ook hadden." In het warme gedeelte komen kamerplanten en decoratieartikelen. Ook komt daar een speciale koeling voor de verse bloemen. "We vinden het belangrijk dat we blijven zoals men ons kent: onze klanten kunnen lekker struinen en voor leuke prijsjes inkopen doen. Dat verandert niet! Nieuw is dat er wat meer cadeau- en stylingideetjes gemaakt gaan worden, uiteraard ook voor aantrekkelijke prijsjes." In het warme gedeelte van het tuin centrum komt een koffiehoekje en buiten een

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7