GLOBAL Eerste lustrum Zuidpias MuziekFestival Snelle verliespartij koploper De IJssel Kunstlezingen over de Renaissance HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 15 OKTOBER 2014 15 Schaken 5\(aate£&> /je/r'Aer/'r/'e en SLAPEN IN EIGEN STIJL Bezoek aan huis Complete slaapkamers De juiste matras Winterfair Woord en Daad 'Gullivers reis naar Lilliput' zoekt jong acteertalent com mers Moordrecht - Aan de vijfde editie van het Zuidpias MuziekFestival, op zaterdag 11 oktober in de Dorps kerk, werkten alle orkesten en een flink aantal koren uit de gemeente Zuidpias, en ook van buiten de ge meentegrenzen mee. Zo'n driehonderd enthousiaste amateurs hebben aan de muzikale happening meegedaan. Tijdens de korenmiddag liet elk koor apart van zich laten horen, maar werd ook ge zamenlijk, onder leiding van de diri genten Ghislain Bellefroid en Corry de Klepper, gewerkt aan 0 Fortuna uit Carmina Burana van C. Orff; Lo cus Iste van A. Bruckner, Mozarts Ave Verum en Cantique de Racine van Fauré. De begeleiding was in handen van het Symfonie Orkest Midden Hol land. De Cantique werd aan het or gel begeleid door Maarten Siebel. De presentatie van deze werken vond plaats aan het eind van de middag. De combinatie van groot koor en symfonieorkest en de scratchstuk- ken van de afgelopen vijf jaar vorm den het hoogtepunt van det eerste lustrumfeestje. Orkesten Afslag 9 verwelkomde de bezoekers van de orkestenavond al voor de in gang van de kerk op spectaculaire wijze. De orkesten presenteerden zich ieder afzonderlijk in een geva rieerd programma. persoonlijke samenstelling ook voor tweepersoons kasten op maat - "Op afspraak bezoeken we mensen thuis. Het kan zijn dat, door omstandigheden, een bezoek aan huis beter past of dat men een deel van het bestaande bed wilt behouden. Een voordeel van deze service is dat we ter plekke de situatie goed kunnen bekijken en bespreken wat mogelijk is." Global Bedden Meubels voor info en bezoek aan huis: 0182 375022 showroom en productie: Zuidplaspolderweg 11 2841 DC Moordrecht dinsdag t/m zaterdag 10.00 - 17.00 uur koopavond: donderdag tot 21.00 uur www.slapenineigenstijl.nl Moordrecht - Koploper Hans Lo- deweges hield het in de vierde ronde van de clubcompetitie bij De IJssel tegen Léon Jacobse na vijftien zetten voor gezien. Een openingsmisser kostte een toren. Dit had wel kunnen wor den teruggebracht tot een kwa liteit, maar die actie vroeg teveel van de stelling. Winstpartijen waren er voor er Pim te Lintelo tegen Wim Mul der, Rien Duine tegen Arie Mac- daniël jr, Arie Macdaniël tegen Aad van den Berg, Neal Twigt tegen Jan Vink, Ton van Smirren tegen Stefan Lipschart en Bas- tiaan Rietveld tegen Casper de Pijper. De partij van Gerard van der Wouden tegen Leen Boonstra eindigde in remise. Stand aan kop: 1. Frank Visser, 2. Hans Lodeweges, 3. Léon Ja cobse, 4. Pim te Lintelo, 5. Mick van den Berg. Het eerste viertal van De IJssel won de eerste wedstrijd in de bondscompetitie met 4-0 van Sliedrecht. Het tweede speelde gelijk tegen De Willige Dame uit Dordrecht. persoonlijke vormgeving "Mijn vader is met succes al meer dan dertig jaar actief in dit vak, vertelt Rutger Hofman van Slapen in Eigen Stijl. "Hij is begonnen met het maken van bedden op maat. Sinds mijn broers Bart, Casper en neef Wim er bij zijn gekomen is dat uitgebreid naar complete slaapkamers." Rutger: "Nu kunnen we met onze vakmensen zowel prachtige bedden "We maken bedden en matrassen voor mensen met allerlei klachten," vertelt broer Bart. "Dat kan zijn als er sprake is van Parkinson of in geval van rug- of nekklachten. Natuurlijk ontmoeten we ook veel mensen die gewoon echt lekker willen liggen. Wat de vraag ook is, we vinden altijd een weg om de juiste matras te maken. Dat is al heel goed mogelijk voor 710,- euro," benadrukt Bart. Beter en voordeliger "Door eigen productie zijn we ook veel voordeliger dan de andere merken", vult Rutger aan. "Bieden we persoonlijke vormgeving en maken we zelfs verstel bare modellen met verborgen hoog/laagfunctie. Het fijne voor mensen is, dat het bed alle gewenste functies kan hebben en prachtig is om te zien." Zevenhuizen - De Zeven Muzen houdt op donderdag 30 oktober en 13 november lezingen over de Renaissance in dorpshuis Swanla bedtextiel en interieurstoffen zijde en satijn aan de Burgemeester Klinkhamer- weg 86. Zowel beeldende kunst als muziek uit de renaissanceperiode (1400 tot 1600) komen aan bod. Kunst- en muziekhistoricus Henk Lijding bespreekt deze periode. De eerste lezing gaat over de Vroege en de Hoog-Renaissance in Floren ce en Rome, en de polyfonie van de FransA/laamse school. In de tweede lezing komt de Reformatie aan de orde met Dürer en Holbein, en de reactie van de katholieke kerk met de grote bouwwerken in Rome en de kunst van Venetië. De lezingen zijn apart te volgen. Aanvang 20.00 uur, toegang 6,- euro. Aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: www.dezevenmuzen.nl. en kasten maken, als wensen voor dressoirs en tv-meubelen vervullen." Bart Hofman Wim Hofman Rutger Hofman Moerkapelle - De organisatie Woord Et Daad houdt vrijdag 28 november de jaarlijkse winterfair op het terrein van The Farm Shop aan de Dorpsstraat 6. De stands met onder andere woon- en groendecoratie en brocante zijn te bezoeken van 15.00 tot 21.00 uur en hebben als 'Moerkapelle in wintersfeer'. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok start woensdag 29 ok tober om 15.30 uur een reeks theaterlessen. Er wordt gewerkt aan de voorstelling 'Gullivers reis naar Lilliput'. Jongen in de leeftijd van tien tot vijftien jaar die het leuk vinden om toneel te spelen, zich theatertechnie ken eigen te maken en op het podium te staan kunnen mee doen met deze productie. De lessen worden gegeven in 't Blok aan het IJsermanpad 1 en afgesloten met een voorstel ling. Voor meer informatie en aanmelden: debbie@jeugd- werkzuidplas.nl, 0180-315381 of www.jeugdwerkzuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15