Grote belangstelling bij opening Van der Spek Voordeel Tuincentrum Boekpresentatie Pen van Wilhelmina bij Van der Linden succesvol Pinautomaat Rabobank verhuist naar PLUS Moerkapelle f HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 15 OKTOBER 2014 21 Er gebeurt van alies op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Zevenhuizen - De opening bij Van der Spek Voordeel Tuincen trum was bijzonder. Bezoekers werden ontvangen in een tent waar het traject van plan tot nieuwbouw werd getoond. In de vlotte toespraak door ei genaar Martien van der Spek werden alle bouwers, adviseurs, medewerkers en zijn beide ou ders bedankt voor alle verrichte werkzaamheden en ondersteu ning. Oud wethouder Bosman nam daarna het woord en liet zijn bestuurlijke licht schijnen over de genomen drempels die uiteindelijk hebben mogen lei den tot realisatie van de nieu we ruimte. Vervolgens werd Bosman uitgenodigd om de officiële opening, het doorknip pen van een groot lint, geheel in stijl met 'heiningschaar', te verrichten. Genodigden kre gen vervolgens toegang om de nieuwe ruimte te bezoeken en bewonderen. Woensdag 8 ok tober is het nieuwe voordeel tuincentrum open gesteld voor publiek. Waddinxveen - Donderdag 9 oktober was er in de showroom bij de Van der Linden Groep een presentatie van het boek 'De pen van Wilhelmina'. Schrijver Theo van Straaten, politicoloog en leerkracht geschiedenis, kwam in de achterliggende jaren vaak in contact met Hagenaars en Rot terdammers die de meidagen van de oorlogsperiode intensief hebben meegemaakt. Hun verhalen stimuleerden hem om deze roman te schrij ven en gedurende een periode van levensloopverlof was daar eindelijk tijd voor. De pen van Wilhelmina gaat over Walter Knop, een jonge gymnasiast op vakantie in Duitsland, waar hij een gesprek opvangt tussen Duitse militairen.Terug in Rotterdam loopt hij rond met een afschuwelijke waarheid. Nederland zal terecht komen in een grote strategische oorlog. In Den Haag is een konin gin die dat ook beseft en die zich machteloos voelt omdat zij vindt dat de verdediging van Nederland niet op peil is. Haar regering vindt dat zij zich onnodig zorgen maakt. Wat kunnen een 17-jarige scholier en een bezorgde vorstin bereiken? Directeur Rob Knop van de Van der Linden Groep is oud leerling van Theo van Straaten waardoor de link was snel gelegd voor een presenta tie die werd bijgewoond door een honderdtal geïnteresseerden. Het is duidelijk dat Rob Knop bij de schrijver inspiratie heeft opge roepen door het in bruikleen ne men van Rob's achternaam in het boek. Om het geheel compleet te maken zong de jeugdmusicalgroep "Step on Stage' uit Zevenhuizen een selectie uit hun rockmusical 'The Wave' en werden de drankjes verzorgd door Whiskey Wijn uit Waddinxveen. Moerkapelle - "Van de apparaten bij de Rabobank in de Dorpsstraat wordt weinig gebruik meer gemaakt", zegt Hans Telkamp, commercieel directeur van Rabobank Gouwestreek. "Daarom hebben we besloten deze te sluiten. Natuurlijk kan een dorp niet zonder pinautomaat en we zijn heel blij dat Dick Pak van PLUS Moerkapelle ruimte in zijn winkel beschikbaar wil stel len." Vanaf woensdag 15 oktober kan er gebruik worden gemaakt van de nieuwe pinautomaat in de PLUS supermarkt. Deze wordt binnen geplaatst bij de ingang aan de parkeerplaats. "Daar staan ook het oplaadpunt voor de OV-kaart en de afvalpas van de gemeente en het is daarom een hele logische plaats," vindt eigenaar Dick Pak. "Het is het een extra service voor onze klan ten. Wij willen als supermarkt op die manier ook een sociale rol ver vullen binnen het dorp." Hij wil wel benadrukken dat de pinautomaat eigendom is van de Rabobank en dat het onderhoud onder haar ver antwoordelijkheid valt. Contactloos betalen Volgens de gegevens van de Ra bobank nemen de contante beta lingen in hoog tempo af. "Mensen betalen steeds meer met pin, zeker onze jeugd is daar al helemaal aan gewend. Verder wordt contactloos betalen met je mobiele telefoon de toekomst. De pinopnames zul len daardoor alleen maar verder afnemen." Hans Telkamp beseft dat met name oudere mensen het prettiger vinden om gewoon con tant te betalen en daarom vindt hij het belangrijk dat er wel een pin automaat in Moerkapelle beschik baar blijft. Afstorten van contant geld en op name van munten is vanaf heden niet meer mogelijk in Moerkapelle. Hiervoor kunt u bij het Rabobank- kantoor in Zevenhuizen terecht. Voor meer informatie: www.rabo- bank.nl/gouwestreek HYunDW

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 21