GHZ-Regiobus brengt patiënten gratis van en naar bet GHZ AGENDA f4 CHZ op je plek in AD Ziekenhuis Top 100 GHZ neemt innovatief mammografiesysteem in gebruik Groene Hart Ziekenhuis Êr Open voor iedereen w Nieuwe polikliniek Oogheelkunde verwelkomt eerste patiënt HART VAN HOLLAND I 15 OKTOBER 2014 In deze rubiiek leest u iedere maand alles over de laatste ontwikkelingen in uw ziekenhuis XGN 10 Het Algemeen Dagblad publiceerde 4 oktober de jaarlijkse AD Ziekenhuis Top 100. Het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) staat dit jaar op de 7e plaats. In 2013 stond het GHZ op plaats 26. Bestuursvoorzitter Godfried Barnasconi is zeer trots op de 7e positie in de ranglijst: "Bij alles wat we in het Groene Hart Ziekenhuis doen, vragen we onszelf af waarom we het doen en of het in het belang is van onze patiënten. Dit is ook ons uitgangspunt bij het continu verbeteren van de zorg, goed luisteren naar patiënten en hun naasten. De kwaliteit van de zorg borgen we uiteraard in ons kwaliteitsmanagementsysteem. Het is goed om te zien dat onze inspanningen op het gebied van kwaliteit en veiligheid leiden tot een stijging in de AD Ziekenhuis Top 100." "Werken aan kwaliteit is een continu proces. We zijn blij met deze mooie uitslag, maar we blijven zowel nu als in de toekomst kritisch kijken naar eigen handelen. Als bestuur zijn wij natuurlijk bijzonder trots op de dagelijkse inzet van onze medisch specialisten en medewerkers. Zij maken het verschil voor de patiënt door zorg te leveren vanuit hun hart, gastvrij met oprechte aandacht, op het juiste moment. We hebben onze 7e plek in de AD Ziekenhuis top 100 aan hun inzet te danken", aldus Barnasconi. De afdeling Radiologie van het Groene Hart Ziekenhuis heeft een nieuw en innovatief mammografiesysteem in gebruik genomen. Een mammografie is een röntgenfoto van de borst die afwijkingen in de borst zichtbaar maakt. Het nieuwe mammografiesysteem is uitgerust met tomosynthese. Deze nieuwe techniek, die nu nog slechts in een beperkt aantal Nederlandse ziekenhuizen beschikbaar is, maakt het mogelijk om hoogwaardige driedimensionale mammografiebeelden te maken. Zo zijn afwijkingen eerder zichtbaar en is er minder noodzaak tot aanvullend onderzoek. Het nieuwe mammografiesysteem stelt het GHZ in staat om patiënten met (mogelijk) borstkanker sneller zekerheid te bieden. Niet voor alle patiënten is het eenvoudig om naar het ziekenhuis te komen. Vaak moeten familieleden vrij nemen om patiënten te begeleiden of te vervoeren. Dit geeft een gevoel van afhankelijkheid dat we graag willen wegnemen. Daarom brengt een speciale bus van het GHZ patiënten naar het ziekenhuis en weer terug naar huis. De GHZ-Regiobus is gratis voor patiënten en eventueel één familielid of vriend. Marcel Loot, Manager Gastvrijheid, is nauw betrokken bij dit project. "We halen en brengen patiënten op vaste werkdagen, meerdere keren per dag, bij opstapplaatsen in Boskoop, Waddinxveen, Bodegraven, Oudewater, Bergambacht, Schoonhoven, Krimpen aan de Lek, Lekkerkerk en Ouderkerk aan den IJssel. De opstapplaatsen liggen centraal in de dorpen en zijn gevestigd bij verzorgingstehuizen en/of huisartspraktijken. De afsprakenkaart van het GHZ geldt als vervoersbewijs en de bus biedt plaats aan acht personen. In de GHZ-Regiobus kunnen geen rolstoelen, wel invouwbare rollators en kinderwagens. De busdienst is dus geschikt voor jong en oud." Kijk voor opstapplaatsen en actuele dienstschema's op www.ghz.nl/regiobus De polikliniek Oogheelkunde van het Groene Hart Ziekenhuis heeft op 1 oktober haar deuren geopend in de locatie Gouda. Met de komst van de polikliniek Oogheelkunde zitten alle specialismen onder één dak. De nieuwe polikliniek is ruim opgezet met een centraal gelegen wachtkamer met daaromheen alle spreekkamers en onderzoekskamers. Zo staat de patiënt letterlijk centraal en is het makkelijk voor de patiënt om zijn weg te vinden. Oogheelkunde krijgt in november op de nieuwe polikliniek haar eigen dagbehandelcentrum, waar patiënten terecht kunnen voor bijvoorbeeld staaroperaties of ooglidcorrecties. Zij mogen dan dezelfde ochtend of middag weer naar huis. Alle ingrepen in het dagbehandelcentrum vinden onder plaatselijke verdoving plaats. Jozeflocatie gesloten per 1 oktober Per 1 oktober is de Jozeflocatie voor patiënten gesloten. Vanaf nu bent u voor de polikliniek Oogheelkunde welkom op de GHZ locatie Gouda en locatie Zuidpias. Inloopdogen op locatie Gouda Loop vrijblijvend binnen voor een gesprek met een ervaringsdeskundige van 10.00 - 12.00 uur. 16 oktober Prostaatkanker 6 november Stoma 12 november Fybromyalgie 20 november Prostaatkanker Informatiebijeenkomsten op locatie Gouda 16 oktober Beva ten in het GHZ 19:30 - 21:00 uur 5 november Borstvoeding 20:00 - 22:00 uur Meer informatie vindt u op www.ghz.nl/voorlichting. Locatie Gouda Bieuiandweg 10. 2803 HH Gouda Tel: (0182) 50 50 50 Locatie Zuidpias Doortocht 40. 2914 KA Nieuwerkerk a/d Ussei Tel: (0180) 33 16 99 Locatie Schoonhoven Oranieplaats 21, 2871 TL Schoonhoven Tel: (0182) 50 50 87 Meer informatie op www.ghz.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 22