Veel belangstelling voor bouwplan Esse Zoom Laag Aanhanger met biggen gekanteld Wilde bloeiers zaaien op Natuurwerkdag De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 15 OKTOBER 2014 Thema-avond NPV Nieuwerkerk aan den IJssel - Een gekantelde aanhanger was dins dagmorgen de oorzaak van een urenlange afsluiting van de oprit en twee rijstroken op de A20 ter hoogte van Nieuwerkerk aan den IJssel. De chauffeur van de vrachtwagen bleef ongedeerd; van de 240 biggen die hij vervoerde, hebben tien het on geluk niet overleefd. De overige big gen zijn overgeladen in een andere vrachtwagen. Door de stress zullen de biggen niet meer groeien; hun gang naar het slachthuis is daarmee vier maanden vervroegd. Zuidpias - Tijdens de landelijke Natuurwerkdag op zaterdag I no vember faeiliteert de Moordrechtse Milieuvereniging Zuidpias drie acti viteiten aan de Oude Spoorbaan in Moordrecht. Een ervaren vrijwilligster laat zien hoe met selectief zaaien een vrij eenvormige grasvegetatie kan wor den verrijkt met bloeiende wilde planten. Onder begeleiding gaan deelnemers verder selectief snoeien in het bestaande bosplantsoen, zo dat de vitaliteit daarvan verbetert. Van het vrijkomende snoeihout wordt schuilgelegenheid voor kleine (zoog)dieren gebouwd. De activi teiten vinden plaats tussen 9.30 en 12.00 u. Informatie: www.milieuvereniging. nl. Aanmelden: zelfbeheertuinpk@ gmail.com Moerkapelle - De NPV sluit het jaarthema 2014, Psy chisch in balans, donderdag 16 oktober af met een thema avond waarop 'Sociaal isole ment' centraal staat. Het on derwerp wordt ingeleid door GZ psycholoog Lieke van Beek. Na de pauze worden vragen beantwoord. De avond wordt gehouden bij So Natural aan de Bredeweg 62 en begint om 20.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een informatieavond over de toekomstige woonwijk Esse Zoom Laag in Nieuwerkerk aan den IJssel die op 8 oktober in de raadszaal werd gehouden, is erg druk bezocht. Een groot aantal nieuws gierigen liet zich informeren over de bouw van ongeveer 550 woningen in het zuiden van Nieuwerkerk, die in 2016 moet aanvangen. Door Erwin van 't Hof Zoals de plannen nu zijn, zal de wijk bestaan uit tien procent vrij staande woningen, twintig procent twee-onder-een-kapwoningen en zeventig procent rijtjeswoningen. Van die laatste categorie zijn er 122 bestemd voor de sociale woning bouw. De huidige samenstelling van de woonwijk is het resultaat van de aanpassing van een eerder plan om een veel groter aantal wonin gen te bouwen. Dat plan kon niet doorgaan vanwege de crisis op de woningmarkt. Wethouder Jan Hordijk was en thousiast over het grote aantal nieuwsgierigen op de informatie avond: "Dit biedt hoop dat het pro ject een succes gaat worden, een mooie aanvulling op alle andere projecten in de regio." Desgevraagd laten de aanwezigen een eens gezind geluid horen. De meesten hebben nog geen concrete plan nen om te kopen en willen zich eerst uitgebreid laten informeren. Op dit moment is de gemeente bezig met het opstellen van het ontwerpbestemmingsplan van de nieuwe woonwijk. Om te kunnen voldoen aan veranderende woon wensen, wordt het een flexibel be stemmingsplan. De meeste bezoekers hebben nog geen concrete plannen om te kopen, maar willen zich eerst uitgebreid laten informeren. De foto van deze week is van de christelijke lagere school uit Oud Verlaat. De foto dateert van 1925 en is, zoals vele klassen foto's uit die pe riode, genomen tussen de woning en het prieel van het hoofd der school. Alle namen zijn bekend. Bovenste rij van links naar rechts meester van Rijs, Henk Verhoef, Bas Nieuwland, Dirk Bos, Willem van Vliet, Arie Verhoef en Cor Karreman. Tweede rij: Marie Karreman, Mar van der Dussen, Sjaan Post, Dirkje Karreman, Jans Nieuwland, en Jo- zien van der Dussen. Onderste rij: Herman Karreman met daaronder Wim Verhoef, juffrouw Heuvelink, Corrie Bos, Jo Bos, Jaantje Verhoef, meester van Kooten, Huib Bos en daaronder Cor van der Dussen. Aanvullingen en verbeteringen zijn welkom. Gepubliceerde klassen- foto's kunnen besteld worden te gen de kostprijs vermeerderd met 2 euro. De extra bijdrage gaat naar de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle. Vorige keer De klassenfoto van de vorige keer is van 18 juni. Er kwamen veel reac ties op; alle namen zijn nu bekend. De foto is van de christelijke lagere school Moerkapelle en dateert van 1971-1972. Staand van links naar rechts: Anton Bos, Gerard Oudijk, Douwe Hof, Ron Dekker, Marco Groenendijk, Johan de Rooij, Wim van Vliet, Andre Ou dijk, Aline van der Knijff, Christine Evertse, Patricia van der Spek, Arjan Pak, Martin van de Speken Peter van Leeuwen. Daarachter juf Zegwaard. Voorste rij: Els Noorland, Monique van Reeuwijk, Mieke Bac, Lydia Bos en Cobie van Nieuwkoop. Tweede rij: Tanja Groenenberg, Robby Met ten, Sarine Hogerwaard, Ellen On derwater en Wilma Vis. Derde rij: Jan Noorland, Boudewijn de Graaf, Heieen Honkoop en Janneke Hanse. Laatste rij: Donnie Kaashoek, Bianca Hofman en Annette Lindhout. De samensteller van deze rubriek, Pim van der Zalm, maakt graag een kopie van klassenfoto's van vóór 1990, voor publicatie in Hart van Holland. Reacties zijn welkom bij Pim van der Zalm, 0180-633077 (20.00-22.00 uur) of famvdzalm@ hetnet.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 33