Huizen, haarden en horren op eerste Woonbeurs 1 ff' ^REPAIR CENTRE® COMPUTERMAATJE.nl GAAT VERHUIZEN elke zondag open! SCHAATS PLUS Raad spreekt over toekomst zwembaden Oliebollenactie voor Baratos v.a. 5,- p/m2 fS www.dezuidplas.nl www.odonhoogendoorn.nl Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling TE KOOP: v.a. 32.900,- TE HUUR: 1i intratuin Pijnackeren Zoetermeer van oktober tot december HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 15 OKTOBER 2014 3 Bas Stalpers voor zitter SP Zuidpias De Vrouwen van Nu op zoek naar Mozart fietskld3r.nl uw mobiele fietsenmaker Hf 111 V; fietsklaar.i\f0 NIEUW ADRES: Mercuriusweg 38 WADDINXVEEN Odon Hoogendoorn schaatsen skeelers www.SCHAATSPLUS.nl Zuidpias - Zo'n 6000 bezoekers kwamen afgelopen weekend naar de eerste editie van de Woonbeurs Zuidpias Gewoon Grenzeloos in Zevenhuizen. De opening werd vrijdag 10 oktober verricht door wethouder Jan Hordijk en de Nieuwerkerkse oud-wielrenster Leontien van MoorseI. Alles was keurig opgezet." Uit Krimpen aan den IJssel kwam de familie Riksma die hier elke veertien dagen te vinden is. Hun oordeel over deze primeur: "Uitgebreid en volle dig. Je kunt hier uitstekend slagen en alle informatie krijgen die je wenst. Kortom: voor herhaling vat baar." Door Cees Visser "Dorps wonen in de Randstad. In Zuidpias kan dat", stelt de wethou der. "De komende jaren worden in alle dorpen nog nieuwe woningen gebouwd. Nu de rente laag is en de woningmarkt weer in beweging komt, leek het ons een geschikt mo ment om te laten zien welke moge lijkheden Zuidpias biedt voor inwo ners van Zuidpias én de omliggende regio." Op de beurs in de Zevenhuizense Intratuin lieten ruim 45 bedrijven en organisaties de woonmogelijk- heden in Zuidpias zien. Ook waren er workshops op het gebied van wonen, styling, groen en financiële planning. Fabia Dance Center gaf verschillende demonstraties. Voor sommige trouwe bezoekers van het tuincentrum was de Woon beurs een leuke verrassing. Voor het echtpaar Van der Beek uit Moerka- pelle bijvoorbeeld: "Wij wisten van niets en vielen met onze neus in de boter." Speciaal voor de Woonbeurs kwam het echtpaar Both uit Nieu- werkerk aan den IJssel, dat een open haard wil aanschaffen. "Meteen bij binnenkomst stond er al een firma die daarin handelt. En voor een hor deur konden we hier ook terecht. De weg wordt vrijgemaakt voor een openingsdans door kinderen van Fabia Dance Center, (foto: Leendert van der Waal) Moordrecht - De gemeenteraad ver gadert vanavond over de toekomst van de zwembaden in Zuidpias. Burgemeester en wethouders willen van het Polderbad in Nieuwerkerk aan den IJssel het enige gemeen telijke zwembad maken. Zwembad de Zuidpias in Moordrecht en De Koornmolen in Zevenhuizen moe ten het vanaf 2016 op eigen kracht doen. In Moordrecht wordt al reke ning gehouden met sluiting. "Het is schandalig. Het zwembad moet open blijven", klonk het zaterdag op de Smidse. Door Job van der Plicht Met een klein zwembadje, een duik bril en een paar flippers vestigden raadsleden zaterdag op de Smidse de aandacht op de onzekere toe komst van zwembad De Zuidpias. Voorbijgangers werd gevraagd een standpunt in te nemen. "Wij vinden dat we dit onder de aandacht moe- Zorgen over Moordrechts zwemwater op de Smidse. ten brengen. Als de gemeente de subsidie voor het zwembad in 2016 laat vallen, denken we dat dat het einde van het zwembad betekent", stelt raadslid Pieter Beeldman van PvdA/GroenLinks. "En niet alleen het einde van het zwembad, maar ook dat van de naastgelegen sport hal, omdat de kosten dan te hoog worden voor de stichting die beiden beheert. Het college weet dat niet zeker, maar wij maken ons daar zor gen over." Niet iedereen op de Smidse heeft direct haar standpunt paraat. "De gemeente staat voor een lastige keuze", meent een inwoonster. "Als de portemonnee steeds leger raakt, moet je keuzes maken waar je op gaat bezuinigen en dat is erg moeilijk. Als ik bijvoorbeeld moet kiezen tussen het zorgcentrum en het zwembad..." Het blijft een tijd lang stil. "Ik weet het echt niet. Het is lastig. Toch zou ik het verschrik kelijk vinden als het zwembad ver dwijnt. Kinderen moeten in dit wa terrijke land goed leren zwemmen." De plannen van het college houden ook andere partijen bezig. Christe- Moordrecht - De Stichting Hulp aan Roemenië-Moordrecht (SHRM) houdt woensdag 22 oktober de jaarlijkse oliebollenactie. Net als voorgaande jaren is de op- Zuidpias - Bas Stalpers is de nieuwe afdelingsvoorzitter van de SP. Hij volgt Lydia Rei- cher op, die het na vier jaar 'rustiger aan' gaat doen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Johan Vingerhoed, dirigent en presenta tor van het gemengd koor Zang en Genoegen uit Bergambacht, geeft antwoord op vragen over Mozart. Deze avond van Vrouwen van Nu op donderdag 16 oktober in het Hervormd Kerkelijk Centrum is voor leden vrij toegankelijk, niet-leden betalen 3,50 euro. brengst bestemd voor de zusterge- meente Baratos in Roemenië. De verkoop vindt plaats vanuit De Stee aan de Boerderijlaan en er Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk van alle soorten fietsen! Verkoop van nieuwe fietsen van o.a.: BSP, Oxford, Rock Machine, Quic, Puch en BFK In- en verkoop van gebruikte fietsen V' ■?-" "W 1 1 Voorbij u thuis of op het werk 06-30 72 72 12 Lange Zijde 9, 2761 «V, Zevenhuizen www.fietSi .1 aai ,nl De mobiele fietsenmaker nUnie/SGP bijvoorbeeld heeft tech nische vragen gesteld en wil onder meer weten of de gemeente garant staat als stichting De Zuidpias in de toekomst niet aan haar verplichtin gen kan voldoen. De eigenaar van het Zevenhuizense zwembad De Koornmolen heeft de gemeente inmiddels voor de rechter gedaagd, omdat hij als ondernemer benadeeld zou worden door de ge meente. Vandaag, 15 oktober, vond een eerste administratieve zitting plaats. is een verkoop vanuit een kraam op De Smidse. De stichting hoopt op voldoende vrijwilligers om ook huis-aan-huis te verkopen. van 12.00 tot 17.00 uur en donderdag en vrijdag koopavond. Intratuin Zevenhuizen zondag altijd gesloten Intratuin Pijnacker Rijskade la, 015-3610000 Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551 1 Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg» renovatie onderhoud Knibbelweg 42. 2761 TE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info^odonhoogendoorn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3