Uitbreiding Moordrecht is erdoor Vrolijke meester De Wingerd getrouwd Opbrengst Sinterklaas centrale voor Heppie Poolexpeditie onderwerp lezing Vrouwen van Nu M checkstar AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK van alle merken HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 22 OKTOBER 2014 11 AGNÈTj AREU <S i - 36 Kia Soul 1.6 X-pect Cool, airco Fiat Panda 1.2 Dyna mic, airco, open dak Landrover Freelander 1.8 trekhaak Fiat 500 Cabrio 0.9 Twinair Specialist in Italiaanse auto's Nieuwerkerk aan den IJssel - Voordat Ruben Datema en Talitha Naniohy vrijdag in het huwelijk traden in Dordrecht, brachten zij een bliksembezoek aan basisschool De Wingerd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder het motto 'een feest voor kinderen hier is een feest voor kinderen daar' organiseert de Nieuwerkerkse Sinterklaascen trale ook dit jaar sintbezoekjes voor het goede doel. De stichting Heppie is dit jaar de gelukkige. Sint legt zijn bezoekjes af op vrijdag 5 december van 17.00 tot 20.00 uur en zaterdag 6 decem ber van 15.00 tot 19.00 uur. Be woners van Nieuwerkerk, Moor drecht en Nesselande kunnen de Sint, die op zijn bezoekjes ver gezeld wordt door twee pieten, reserveren tot 27 november via: sinterklaas-centrale@ hotmail, com of telefonisch (maandag vrijdag 18.00-20.00 uur): 06- 20821790. Heppie Stichting Heppie helpt kinde ren in Nederland met een ge- drags- of ontwikkelingsstoornis, kinderen met een verstandelijke beperking, kinderen die thuis geldzorgen kennen of kinderen die een verstoorde gezinssituatie kennen. Om deze vergeten groep kinderen een leuke dag te be zorgen, organiseert de stichting vrijetijdsactiviteiten. Jaarlijks verzorgt Heppie meer dan 25 zorgvakanties en vijftig opvangweekenden; op deze ma nier worden meer dan 1700 kin deren geholpen. Voor de leerlingen van basisschool oefening, die zijn leerlingen stimu- De Wingerd is Datema vooral hun leert zich motorisch optimaal te ont- vrolijke vakleerkracht lichamelijke wikkelen. Meester Ruben en bruid Talitha werden op hun trouwdag in het zonnetje gezet en toegezongen. De groepen 6/7a en 8a van locatie Kroonkruid waren voor de gelegen heid op de fiets naar de locatie Van Beethovenlaan gekomen om bij de ingang een erehaag te vormen voor het bruidspaar. De kinderen van de locatie aan de Van Beethovenlaan hadden zich op de speelplaats ver zameld. Vanaf het balkon had het bruidspaar uitzicht op een kloppend hart, dat door de leerlingen van de groepen 7b en 7c werd uitgebeeld. Huwelijksaanzoek Datema vroeg zijn geliefde op lu dieke wijze ten huwelijk. Toen het korfbalteam van Naniohy in het najaar van 2013 tegen CKV in Nieuwerkerk aan den IJssel moest spelen, leek Datema ernstig gebles seerd. De scheidsrechter floot om de wedstrijd even stil te leggen. Op dat moment greep Datema zijn kans: op zijn knieën en ten overstaan van fa milie en vrienden vroeg hij zijn Tali tha ten huwelijk. Zuidpias - Na tien jaar in ontwikkeling te zijn geweest, is bestemmings plan De Brinkhorst op 15 oktober aangenomen door de gemeenteraad. De komende jaren zal bij Moordrecht de ontwikkeling beginnen van ongeveer 350 woningen en een brede school. Alleen CDA en Groenlinks/PvdA stem den tegen het bestemmingsplan. Punten van kritiek waren de omgang van de gemeente met omwonenden, de geplande hoogbouw van zeventien meter en de verwachte overlast voor de sportvelden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kees Dekker geeft donderdag 6 november een lezing voor de Vrouwen van Nu in De Batavier. Onderwerp van de lezing is de poolexpeditie van 1882- 1883. Dekker werkte 35 jaar bij het KNMI. Na zijn pensionering kreeg hij de beschikking over een archiefdoos vol poststukken die betrekking heb ben op de vergeten poolexpeditie van 1882. Zes jaar deed haar on derzoek naar de expeditie; over zijn bevindingen vertelt hij de leden van Vrouwen van Nu. Samen met Frieda van Essen schreef Dekker het boek 'De Nederlandse Poolexpeditie van 1882-1833, over wintering op een ijsschots'. Het boek kwam op de longlist van de beste twintig Nederlandse natuurboeken en werd genomineerd voor de Jan Wolkers Literatuurprijs 2014. Deze koffieochtend van 6 novem ber begint om 10.00 uur, zaal open 9.30 uur. De toegang is vrij. OVERWINTERING OP EEN IJSSCHOTS r-r A' Door Erwin van 't Hof Alle partijen gaven in de raads vergadering aan voorstander te zijn van de bouw van de nieuwe wijk. Deze zal volgens de politiek gaan helpen om het dorp vitaal en de voorzieningen in stand te hou den. Wel benadrukten verschil lende fracties dat de omwonen den niet vergeten mogen worden. Peter Molenaar (CU/SGP) sprak van een vertroebelde sfeer tussen de gemeente en onder andere be langenvereniging Dorpsbelangen Zuidpias. Hij riep beide partijen op om tot elkaar te komen: "Als het project is afgerond moeten we ook weer samen verder.' Eén van de bezwaren van de om wonenden is de aanwezigheid van hoogbouw in het bestemmings plan. Door inspraak is deze hoogte al verlaagd van twintig naar ze ventien meter. PvdA/GroenLinks vindt dit nog steeds te hoog. Jo- han Helmer (PvdA/Groenlinks): "Dit heeft niets meer te maken met dorps bouwen." De fractie meent daarnaast dat er te weinig zekerheid is dat er een duurzame wijk wordt gerealiseerd en vermoedt bovendien dat markt- Boekomslag 'Overwinteren op een ijsschots'. SHART werking de bouw van sociale huur woningen - 30°/o van alle geplan de panden - in de weg kan gaan staan. Een ander kritiekpunt van de partij is de overlast die zou kun nen ontstaan voor de sportvelden. De CDA-fractie kan zich vinden in laatstgenoemde kritiek. De aan wezige sportverenigingen hebben aangegeven dat ze niet kunnen in stemmen met het huidige bestem mingsplan. Dit omdat er nog onzekerheid bestaat over wanneer en wat er precies direct aan de sportvelden gebouwd gaat worden. Volgens het CDA zijn de haalbaarheidson derzoeken voor de bouw rond de sportvelden nog niet voldoende afgerond. Wethouder Jan Hordijk is blij dat het bestemmingsplan ondanks deze kritiek door een meerderheid van de raad werd goedgekeurd: "Op deze manier komt er een einde aan een dossier dat al jarenlang van de ene naar de andere wethouder is doorgeschoven, we kunnen nu echt aan de slag met de ontwikkeling van Moordrecht." Hordijk gaf aan zich ervan bewust te zijn dat het bestemmingsplan zeker niet naar ieders zin is, maar dat dat bijna nooit het geval is: "Ik blijf mij inzetten om de verhouding met de omwonenden weer goed te krijgen. Of dat gaat lukken weet ik niet. Wel denk ik dat ook de ont wikkelaar hierbij nauw betrokken zal moeten worden." sekvici NfrwoR/fj^^JI v 1 r-M L - 98.946 km september 2009 86.193 km september 2006 102.426 km mei 2005 33.628 km augustus 2012 Erehaag voordon nog bijna-echtpaar Datema-Nanlohy. Prins Alexanderlaan 38, 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 E info@autovanreeuwijk.nl W www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11