"Het is zeker geen buitenspelen" Patiënten en zorgaanbieders op verkeerde been door falende communicatie zjÊmËïi 'i KERKDIENSTEN HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\22 OKTOBER 2014 15 Werkloze jongeren komen in beweging met project Sport4Work iïr- - j£§? - H ■y ifmfi C - SP-vragen over chloortrein Droomdeken- maaksters weer aan de slag Zuidpias - "Een stairway to het echte leven." Dat is voor Robin Vis ser (22) uit Zevenhuizen het project Sport4Work, waaraan hij en veertien andere werkloze jongeren uit Zuid- plas de afgelopen zes weken hebben deelgenomen. "Met ons allemaal is er ergens iets niet goed gegaan. Zijn moeder werd ziek. Dat was het moment waarop Robin het uitzicht op een vervolgopleiding, en daar mee het vertrouwen in de toekomst verloor. "Ik ben dol op tekenen. Voor de toelating van het grafisch lyceum was ik met vlag en wimpel geslaagd, ik hoefde alleen het vmbo nog maar af te maken. Doordat ik thuis veel zorg op me heb genomen, heb ik het laatste jaar middelbare school uit eindelijk niet gehaald." Wat volgde was een aaneenschake ling van baantjes, teruggaan naar de schoolbanken kwam er om allerlei redenen niet van. Toen sollicitaties op den duur alleen maar afwijzin gen bleven opleveren, zonk de moed Robin in de schoenen. "Uiteindelijk heb ik er zelf ook niet veel moeite meer in gestoken." Geen afvallers Het was de Nieuwerkerkse Rotary die voor jongeren als Robin iets wilde betekenen. Met Stichting Jeugdwerk Zuidpias en Sport £t Be wegen Zuidpias bedachten de on dernemers een project om werkloze jongeren weer perspectief op de ar beidsmarkt te geven. Trainers van de Krijger Academie vullen in het zes weken durende eerste gedeelte de theorielessen in de ochtend, 's Mid dags staan sportieve activiteiten op het programma. "Best pittig, voor jongeren die een tijdje stil hebben gestaan", meent jongerenwerker Allard Lammerts van Bueren. "Het is zeker geen buitenspelen." Voor Crrs; Bt j.f --rjxilTu rV+'ft' - mm m' Zuidpias - De SP heeft de burgemeester vragen gesteld over het mogelijke transport van chloor over de rails door Zuidpias. Akzo Nobel zou voorbereidingen treffen voor zo'n transport vanuit Duits land naar de Botlek. Fractievoorzitter Jan Baas wil weten om hoeveel transpor ten het gaat en of burgemees ter Kats ze kan verhinderen. Ook vraagt hij of inwoners op de hoogte worden gebracht of worden voorbereid, in het ge val de transporten doorgaan. Jahja Matahelumual, Robin Visser en jongerenwerker Allard Lammerts van Bueren zijn al weken kind aan huis bij de hockeyclub. Lammerts van Bueren is het pro ject nu al geslaagd: "Het gros van de deelnemers is er 's ochtends om negen uur, en tot nu toe hebben we geen afvallers." Aan het project nemen twee meiden en dertien jon gens deel. Hun vaste honk is de kan tine van hockeyvereniging De IJssel in Nieuwerkerk. De eerste groep deelnemers sluit vrijdag de eerste zes weken trai ning af met een presentatie in de raadzaal over wat ze de afgelopen weken hebben geleerd en hun plan nen voor de toekomst. Daarna gaan ze vier weken werkervaring opdoen bij een bedrijf. In voorbereiding op de sollicitatiegesprekken oefenden de jongeren vorige week hun ge sprekstechnieken bij leden van de Rotaryclub. Uitblinken Taxichauffeur worden is de droom van de 22-jarige Jahja Matahe lumual. De Moordrechtenaar met Wajong-uitkering is bezig met het halen van zijn rijbewijs. Zijn stage loopt hij waarschijnlijk in een ma gazijn. Het project doet hem goed: "Ze laten je in je waarde. Het is niet een soort van school, waar mensen boos op je worden en negatief zijn. Ik kom hier met plezier." De sessies met de trainers hebben hem meer inzicht in zichzelf en zijn passies gegeven. Op eigen kracht verder gaan, lijkt haalbaarder dan ooit. En dat geldt ook voor Robin: "Ik bleef altijd hangen bij mijn valkuilen. Nu kijk ik weer naar de positieve kant van het verhaal. Ik ben veel gemo tiveerder. Uitblinken door er keihard voor te gaan, dat is wat ik wil." Gedurende een tijdje kunnen de jongeren na afloop van het project nog terugvallen op de organisatie. Maar uiteindelijk moeten ze het volgens Lammerts van Bueren straks allemaal zelf doen. "Daar hebben ze goede handvatten voor gekregen. En ze weten dat het niet erg is om neergeslagen te worden, als je maar weer opstaat." Moerkapelle - De droomdeken- maaksters komen elke eerste dinsdagmiddag van de maand, deze maand op 4 november, van 13.30 tot 16.30 uur bij elkaar in het Rode Kruisgebouw voor het uitzoeken van lapjes om droom- dekentjes van te maken. Droomdekentjes worden ge schonken aan kinderen die een chronische- of levensbedrei gende ziekte hebben, een trau ma of een handicap. Ook kinde ren die in een moeilijke situatie terecht zijn gekomen, komen in aanmerking voor een dekentje, ledereen die zo'n kind kent kan een dekentje aanvragen. Voor meer informatie: mariejose. phylipsen@gmail.com. Zuidpias-Zowelde Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV)Zuidpias als het Zorg Platform Kleine Aanbieders en Vrijgevestigde aanbieders in de jeugd zorg trokken tijdens de raadsvergadering op 14 oktober aan de alarmbel. Beiden partijen maken zich zorgen over de communicatie tussen hen en de gemeente en meer in het algemeen over de manier waarop de zorg vanaf volgend jaar wordt ingevuld. Deze zorgen berusten volgens het college gro tendeels op een misverstand. Door Erwin van 't Hof Teun Bogaard, lid van het bestuur van NPV, Zuidpias zei verbijsterd te zijn dat hij in de raadsstukken had moeten lezen dat er mogelijk sprake van is om de jarenlange koppeling tussen de NPV en het algemeen mantelzorgpunt Zuidpias op te heffen. "Wij wisten niet dat een dergelijke wens speelde bij de gemeente, en er is hier over ook nog geen contact met ons opgenomen." Het mantel zorgpunt is een voornamelijk door vrijwilligers gedreven instelling die laagdrempelige zorg aanbiedt. De reden voor ontkoppeling zou vol gens het raadsstuk zijn dat de NPV door haar christelijke achtergrond geen neutrale partij mag worden genoemd. Volgens wethouder Vroegop berus ten de zorgen van de NPV op een misverstand. Zij gaf aan dat er in derdaad eerder contact had moeten zijn en dat er geen sprake is van een complete ontkoppeling van de patiëntenvereniging en het mantel zorgpunt. "Inmiddels is er al een af spraak gepland met de NPV Zuidpias om deze misverstanden uit de lucht te helpen en samen de discussie aan te gaan hoe de invulling van de zorg van het mantelzorgpunt er in het komende jaar uit gaat zien." Kleine aanbieders Ben Verdonk van het platform Kleine aanbieders en Vrijgevestig- den Midden-Holland gaf aan zich grote zorgen te maken over het feit dat de gemeente zorgaanbieder Stek niet alleen als uitvoerder van jeugdzorg, maar ook als centrale toewijzer heeft aangewezen. Ver donk vreest dat kleine zorgaanbie ders hierdoor buiten spel komen te staan: "Als Stek de eerste laagdrem pelige zorg mag gaan verzorgen en tegelijkertijd mag bepalen wie de meer maatgerichte zorg mag ver lenen, dan vrezen wij dat de zorg in veel gevallen alleen binnen deze organisatie zal worden gezocht. Een Volkswagen-dealer zal ook alleen een Volkswagen aanraden." Wethouder André Muller gaf aan te snappen dat de kleinere partij en ondergesneeuwd kunnen raken door de grotere zorgaanbieders als er geen strikte regels bestaan voor de inkoop van zorg. Hij kon ze echter ook geruststellen door te garanderen dat de toewijzing van zorg door een onafhankelijke par tij wordt gedaan: "Stek krijgt geen invloed op de manier waarop de inkoop van de zorg in de toekomst zal plaatsvinden. Die rol wordt ver vuld door een medewerker van het sociaal team." Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W.J.C. van Blijderveen; 18.30 uur ds. J. Koppelaar. Herv. Gem. Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. A.J. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. J.R. Volk; 18.30 uur ds. W. Arken- ra a ts. V.E.G. in 't Goudse: 25 en 26 okto ber: kinderdagen. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 en 18.30 uur ds. R.P. van der Plicht. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur woord- en communieviering. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Levi Risamasu. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 11.00 uur ZONDAG 26 OKTOBER pastor H. Berbee. Veg Het Kruispunt: Gerard van Doodewaard. Prot. Gem. De Bron: 9.30 uur S. Voskuil-Dijlshoorn. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 17.00 uur ds. F.P. Treep. De Lichtkring: 9.30 ds. W.H. de Groot; 16.30 uur ds. AJ. Koster. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. G. Mulder; 18.30 uur ds. H. Schi- paanboord. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 ds. P. Krijgsman; 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 16.00 uur leesdienst. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 en 19.00 uur ds. D. van Vreeswijk; Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 ds. R. Klijnsma. Vrijz.Prot.Kerk: geen dienst. R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: geen dienst.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15