Kroeg in 't Blok "Tweederde winkeliers in Zuidpias is tegen uitbreiding" bij de Molen 'm-ÊÈfiBF Avorid voor werkzoekenden in Ontmoetingscentrum Proeftrainingen voor kinderen BRAinS achter de schermen Alle groepen dansen... Herfstwandelingen Activiteiten en welzijn Dierencentrale HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 22 OKTOBER 2014 19 Christelijke oppositie onderzoekt draagvlak voor 52 koopzondagen Bingo in de Zevenster North Sea Consort zingt in de Sint-Jan c Volleybal Moe! oerkapelle Zuidpias - Of winkels in Zuidpias volgend jaar elke zondag open mogen zijn, is onderwerp van discussie in de raadsvergadering van dinsdag 28 oktober. Voor 67 procent van de winkeliers hoeft het niet, terwijl twintig procent juist dui delijk voorstander is van 52 koopzondagen per jaar. Dit blijkt volgens opposi tiepartijen CDA en ChristenUnie/SGP uit een door henzelf verricht onderzoek onder 137 winkeliers (76 procent van het totaal). In Moerkapelle (80°/o) en Nieuwer- kerk aan den IJssel (71%) zijn de meeste winkeliers tegen uitbreiding van het aantal koopzondagen. Ook in Zevenhuizen (64%) en Moordrecht (61%) zou de meerderheid van de winkeliers tegen zijn. Het huidige beleid, waarbij er al- Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor werkzoekenden uit heel Zuidpias or ganiseert de protestantse gemeente in Nieuwerkerk aan den IJssel op 29 oktober een contactbijeenkomst in het Ontmoetingscentrum. Volgens mede-initiatiefnemer Karei Aardse ontbreekt het in Zuidpias nog aan een plek waar lotgenoten elkaar kun nen ontmoeten. "Het armoedevraagstuk bracht ons op het spoor van mensen die op slag hun baan verloren of jonge, hoog op geleide mensen die niet of nauwe lijks aan de bak komen. We merkten in onze eigen omgeving dat de pro blematiek toenam", zegt Aardse. In een eerste gesprek met werkzoeken den in de eigen kerkelijke gemeente waren tien mensen aanwezig. "Zo wel uit de literatuur over dit onder- Nieuwerkerk aan den IJssel - Volley balvereniging Capelle Nieuwerkerk houdt vier CMV-proeftrainingen voor kinderen van (bijna) 6 tot en met 8 jaar. CMV staat voor 'Cool Moves Vol ley' en is de speelse manier waarop jonge kinderen volleybal leren. "De laatste jaren is onze jeugdopleiding sterk verbeterd, om dit niveau te kunnen doorzetten zien we graag een bredere basis bij de jongste jeugd", aldus Lorentz Stout, coördi nator van de proeftrainingen. "Bo vendien is voldoende beweging voor Zuidpias - Bij de BRAinS activitei ten die vorige week van start gin gen konden de kinderen kennis ma ken met verschillende sporten zoals tennis, voetbal, golf en streetdance. Er waren ook knutselactiviteiten zoals bijvoorbeeld Tekenen met To verspiegels. Een nieuwe activiteit is Bezoek achter de schermen bij de Molen. De kinderen gingen hele maal naar boven. De molen draaide waardoor ze goed konden zien hoe het proces van malen werkt. leen in Nieuwerkerk van tijd tot tijd winkels op zondag open zijn, is voor 17% van de winkeliers voldoende. Uit het onderzoek zou ook blijken dat ongeveer 25% zich gedwongen voelt om open te gaan als andere winke liers in hun dorp dat ook doen. Van de winkeliers in Nieuwerkerk aan werp als uit de gesprekken kwam naar voren dat mensen zich schamen voor hun situatie en in een isolement dreigen te raken, zeker diegenen die steeds weer 'nee' krijgen te horen bij hun sollicitaties." De avond op 29 oktober is niet-ker- kelijk gebonden en ook partners zijn welkom. Als er voldoende respons is en de groep vaker bijeen wil komen, zullen er wat Aardse betreft meer bijeenkomsten volgen. "We kunnen als kerk geen banen leveren, maar willen het geheel graag faciliteren door ruimte ter beschikking te stel len met koffie en thee en mentale ondersteuning." De bijeenkomst vindt plaats in het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10. Aanvang:20.00 uur, inloop vanaf 19.30 uur. kinderen een actueel onderwerp en is volleybal een uitstekende sport om het hele lichaam te trainen." De eerste twee kennismakingslessen zijn in Sporthal Oostgaarde aan de Dakotaweg 261 in Capelle aan den IJssel op zaterdag 25 oktober en zaterdag 1 november van 10.00 tot 11.00 uur, de andere twee in Sport zaal Comenius aan het Fresiaveld 20 in Nieuwerkerk op zaterdag 8 en zaterdag 15 november van 10.00 tot 11.00 uur. De trainingen zijn vrijblij vend, kinderen mogen één of alle proeftrainingen meedoen. WJ5 TF den IJssel die onderdeel uitmaken van een landelijke keten weet 15% dat ze verplicht wordt op zondag open te gaan. De enquête werd gehouden door de fracties van de ChristenUnie/SGP en het CDA nadat het college in het 'Collegeprogramma Zuidpias 2014- 2018' had aangegeven alle zondagen in de gemeente Zuidpias vrij te wil len geven voor winkelopenstelling, Volgens de oppositie was daarbij de mening van de winkeliers niet ge hoord. Zevenhuizen - Het activi teitenteam van het centrum voor senioren De Zevenster houdt zaterdag 1 november een bingo voor alle senioren van Zevenhuizen. Er worden vier ronden gespeeld. Aan vang 14.00 uur. De toegang bedraagt 2,50 euro. Wie vervoer nodig heeft kan gebruik maken van de bus van De Zevenster voor 2,50 euro per rit. Reserveren voor de bus (vóór 30 oktober): 0180- 637111. Vermist Kater, cypers, witte borst, buik en poten, gechipt, Eendendaal Nieu werkerk aan den IJssel. Gevonden Teef, kruising, bruin, Tweemanspol der Zevenhuizen. Kater, wit; Poes, zwart, witte borst, poten en wit in snuit; Poes, zwart, witte sokken, borst en snuit door in streep over neus; kitten en poes, cypers en kitten, alle Oosteinde Moordrecht. Kat, cypers, Wethouder Vinkplein Moordrecht. Kat, rood, met witte aftekeningen, Middelweg Moordrecht. Poes, schildpad, halsband roze, Eem Nieuwerkerk aan den IJssel. Konijn, zwart, staande oren, Slan- gekruid Nieuwerkerk aan en IJssel. Valkparkiet, geel/grijs, oranje wan gen, witte stip op vleugel, De Bonk Zevenhuizen. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Gouda - Het Engels/Neder lands vocaal ensemble North Sea Consort zingt zaterdag 25 oktober een mix van voor namelijk kerkmuziek uit de Anglicaanse traditie met een wat lichter repertoire in de Goudse Sint-Jan. Aanvang 16.00 uur, de entree is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Tavernekroeg van 't Blok is van daag, woensdag 22, en woens dag 29 oktober open. Ook vrij dag 24 oktober is de kroeg open. De leerlingen van groep 1 en 2 dansten op een liedje uit de musical van de sprookjesboom, de leerlingen van groep 3 en 4 op een liedje van Klaas Vaak en groep 5 danste op The Lion King. Rond deze tijd is de vegetatie ge maaid, maar wie er oog voor heeft ziet al vele tientallen planten zich in razend tempo herstellen en zich sterk maken voor de winter. De route gaat via het Heempad, Zwarte Pad, de nieuwe natuurgebie den Tunnelkavel en Fruittuin, met een koffiestop bij de Contactweide aan de Snijdelwijklaan. Bomen in herfstkleur De tweede wandeling, 'Bomen in herfstkleur', is op zaterdag 8 no vember. De Bomenroute Noord- West Boskoop markeert de afslui- In woonzorgcentrum Beth-San, Wilde Veenen 1 HANDWERKEN Iedere dinsdag en donderdag 14.00 uur Entree 1,25 euro ZANGKOOR Donderdag 10.30 uur Koor Soli Deo Gloria Donderdag 4 november 19.30 uur Entree 2,50 euro Jeugd is welkom vanaf 20.30 uur. Zondag 26 oktober is de kroeg open vanaf 12.30 uur om voetbal te kijken. Groep 6 liet een dans zien uit de musical Annie, groep 7 deed dit op de een nummer uit The Wiz. De leerlingen van de groepen 8 sloten de ochtend af met een dans op een nummer uit de musical Grease. ting van het IVN-seizoen. De start is bij het Rosarium aan de Parklaan om 11.00 uur. De bomenroute, die loopt via de parklaan, Laag Boskoop, Burg. Co- lijnstraat en Zijde, is samengesteld door Wout Wegerif (ENT Boskoop) en Jan Moerbeek (VW Boskoop). De gidsen vertellen over beeldvormende bomen en de verha len erachter. De bomenroutes zijn verkrijgbaar via VW Boskoop. Voor meer informatie: 0172 214775 of www.ivn.nl/alphenaandenrijn. BEWEGEN VOOR OUDEREN Woensdag 29 oktober 11.00 uur Entree 1,25 euro BINGO Woensdag 28 oktober 14.30 uur Entree 2,50 euro. Voor meer informatie: 079-5931840 of receptie.beth-san@cendrah.nl Zevenhuizen - De leerlingen van de Eendragt hebben een week lang flink geoefend voor een dans uit een bekende musical. Aan het einde van de week werd een ochtend lang gedanst. Boskoop/Regio - Het Instituut voor natuureducatie en duurzaamheid (IVN) organiseert een tweetal herfstwandelingen. De eerste, op zaterdag 25 okto ber en onder leiding van natuurgids Jenny Heemskerk, is de natuurwande ling Zwarte Pad Boskoop. De wandeling start om 11.00 uur bij natuurtuin De Veenmol aan het Zwarte Pad.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19