Sieradenfair Prachtig! Winnaars Intratuin Wereld dierendag puzzelactie bekend Jonge mantelzorgers: HOUD VOL en kom naar de Mantelzorg Verwendag Ladies Night bij Volkswagen De Koning HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 22 OKTOBER 2014 25 M. de Koning legt alle dames in de watten Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Capelle aan den IJssel - In het prachtige monumentale pand "Het van Cappellenhuis" vindt 2 november 2014 een sieradenfair plaats. Het pand ligt in de histo rische kern van Capelle a/d IJssel, Dorpsstraat 164. Sieradenfair Prachtig! opent haar deuren van 12.00 - 16.00 uur en de toegang is gratis. Op de fair zullen 12 edelsmeden hun creaties presenteren. Iedere edelsmid heeft zijn eigen stijl en werkt met andere mate rialen en vormen. Denk hierbij aan strak vormgegeven sieraden vervaardigd van zilver, goud, tita nium, roestvrij staal of combina ties daarvan. Soms met (halfjedel- stenen, mineralen of bijzondere materialen die je niet snel bij sie raden verwacht. Zoals ebbenhout, porselein of bijvoorbeeld giethars. Andere edelsmeden presenteren juist verschillende stijlen zoals traditionele invloeden gecombi neerd met modern, of laten zich inspireren door de natuur en on derscheiden zich door hun organi sche vormen. Kortom met 12 edel smeden in huis is er voor ieder wat wils. Ben je op zoek naar een mooi sieraad, een bijzonder cadeau of ben je gewoon nieuwsgierig? Kom gezellig langs om te kijken wat voor een prachtige creaties deze kunstenaars maken. Ook aan de innerlijke mens is gedacht. Tijdens de fair is er de mogelijkheid tot het nuttigen van een kopje koffie of thee met een plak cake of een lekker wijntje. De deelnemende edelsmeden zijn: Li- ubajewels, De edele smidse, Karen Klein, Van Nienke sieraden, Ineke Hamoen, Mooiss, Paulien Schip per, Jack Borninkhof, Maja Lava, Lente, Robine van Dooren, Martha Castenada. Zevenhuizen - In Hart van Holland van 1 oktober stond de prijspuzzel in het teken van Werelddierendag. Uit alle inzendingen zijn drie win naars getrokken die Intratuin ca deaubonnen van respectievelijk 25,-, 50en€ 100,- wonnen. Op 15 oktober stonden de geluk kige winnaars om 19:30 uur in de winkel waar genoeg te zien was omdat de winkel inmiddels al weer sfeervol in najaar sfeer is aangepast. Na een lekker drankje en een korte tour door de winkel komen we aan op de kerstafde ling. De eerste prijs, een bon ter waarde van 100,- was voor mevrouw R. Kwast en de tweede prijswinnaar Robbert Schnitzler, met een waardebon van 50,-, reageerde ook heel enthousiast op de kerstopstelling, 'de dorpjes vind ik altijd zo mooi en ik kijk graag naar al die treinen.' De derde prijs, een cadeaubon van 25,- werd gewonnen door mevrouw P. van Bochove. Niet alleen in Hart van Holland staan winacties, ook op facebook. com/IntratuinZevenhuizen kun nen prijzen worden gewonnen ter waarde van 100,-. 'Like' de pagina en blijf op de hoogte van alle acties en activiteiten zoals de Kidsnight, Ladiesnight, moonlight shopping en nog veel meer. Dat het geweldig is om mooie prijzen weg te geven was duidelijk te zien aan de brede glimlach op de ge zichten van alle winnaars. Capelle aan den IJssel - Op don derdagavond 13 november is de Volkswagen showroom van M. de Koning Autobedrijven helemaal "women only". In de showroom van de Volkswagendealer in Capelle aan den IJssel staan, naast een aantal stoere Volkswagens, ook meer dan 45 stands van bedrijven uit de regio met allerlei damespro ducten. Bezoekers worden verwend met lekkere proeverijen, goodies, de laatste modetrends, schoenen, tassen, sieraden, make-up en ver zorging en nog veel meer. Loterijen en modeshows maken de avond helemaal compleet. Dit is de vijfde keer dat M. de Ko ning de Ladies Night organiseert, ledereen is welkom en de entree is slechts één euro. Met deze euro krijgen bezoekers een lot voor één van de twee loterijen tijdens de avond. Alle stands hebben leuke prijzen beschikbaar gesteld, die onder alle bezoeksters worden verloot. Let op: inschrijven is ver plicht, dus graag aanmelden via de speciale inschrijfsite www.mde- koning.nl/ladiesnight Alle euro's worden ingezameld en gaan aan het einde van de avond naar Pink Ribbon, waarmee M. de Koning patiënten en onderzoek van borst kanker wil ondersteunen. Deelnemende bedrijven zijn onder andere: Parfumerie Pink Ribbon, lei Paris, Oil Et Vinegar, Juwelier Oorebeek, Inside Mode, Rituals, Chocolaterie De Berekuil, De We reldwinkel, Essas Bijoux, Bags Et Borsa, de Pizzabus, Dresscode Fa shion Stores, Maat Kappers en nog meer dan 30 andere enthousiaste ondernemers. Meer informatie en een link naar het inschrijfformulier voor deze gezellige Ladies Night is te vinden op www.mdekoning.nl. Zuidpias - Volgens de landelijke cijfers is één op de vier jongeren onder de 18 jaar mantelzorgen Dat betekent dat er in onze ge meente ongeveer 250 kinderen of jongeren in deze categorie vallen. Ziezo Zuidpias probeert komend jaar deze groep in beeld te krijgen en als start organiseren ze samen met Stich ting Jeugdwerk Zuid plas op 8 november een verwendag, juist ook voor jonge mantelzor gers. Mantelzorger ben je als je langere tijd zorgt voor iemand met wie je een band hebt. "Als één van de ouders of een broer of zus ziek of gehandicapt is of als er ver slavingsproblematiek in het gezin speelt, kan dat gevolgen hebben voor de minderjarige kinderen", vertelt Joke Deelen, medewerker van Steunpunt Mantelzorg. "Zij krijgen of nemen verantwoor delijkheden op zich die niet bij hun leeftijd passen. Dat hoeft niet verkeerd uit te pakken, maar vaak heeft het tot gevolg dat ze minder kind kunnen zijn." Kinderen zijn aan deze situatie gewend en zien zichzelf niet als mantelzorger. Ook de omgeving schat meestal niet goed in wat de situatie met hen doet. "Het wordt verstopt om geen extra zorgen in het gezin te brengen. Deze kinderen komen meestal pas in beeld als er signa len komen van school of van een huisarts.." HOUD VOL Huil uit, Ontspan, ga Uit, Denk na over je situatie, maak een plek waar je je thuis Voelt, wees Open en probeer te Leven! Dat is wat Steunpunt Mantelzorg probeert mee te geven. "Komend jaar gaan we activiteiten organiseren, zo als een spelmiddag of thema filmavonden", vertelt Joke Deelen. "Maar we hopen dat ze naar de mantelzorgdag komen en we wil len iedereen oproepen om in je omgeving te kijken naar kinderen in deze categorie: Stuurze naarde gratis verwendag, we hebben een leuk programma voor hen, met o.a. een zandtekenaar". Meer info en aanmelden: T 0180-310050 of mantelzorg@ziezozuidplas.nl Sieradenfair Prachtig! 2 november Dorpsstraat 164 Capelle a/d IJssel. 12.00u - 16.00u toegang gratis.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 25