Overstroom ik? 'Ons Water' maakt water persoonlijk J*»- HART VAN HOLLAND DVERTENJV 22 OKTOBER 2014 29 www.hhsk.nl @hhsenk Schieland en de Krimpenerwaard Week 43, nr. 162 J:. d. f .Zs -3 V V T i Sk, St :ïu.-L7»- BI Hoogheemraadschap van Waterwerken Foto: Ruben Bruijning «Ml- Download de App -iJ/HT Overstroom ik? App Tip: Van de stormvloedkering in de Hollandsche IJssel naar het laagste punt van Nederland. Beleef de Delta route met de fietsroute App'NaarToen'. Download de App gratis. Hoe ver woon je onder NAP? Waar komt jouw drinkwater vandaan? Welke water projecten worden in jouw buurt uitgevoerd? Op de nieuwe website onswater.nl vind je waterinfo en verhalen op postcodeniveau. Weinig mensen weten wat er allemaal bij komt kijken om ons land droog en bewoon- baarte houden, waternodig isom hetdrink- water op peil te houden en ons afvalwater te verwerken, wat de overstromingsrisico's zijn en wat je moet doen als de nood aan de man is. De zeespiegel stijgt en we krijgen meer rivierwater te verwerken, terwijl de bodem blijft dalen. Er komen meer periodes van droogte, naast periodes met veel neerslag. Daarom is Ons Water landelijk gelanceerd. Deze publiekscommunicatie biedt je op postcodeniveau informatie op momenten waarop je direct met water in aanraking komt. Bijvoorbeeld bij waterprojecten in jouw buurt, bij recreatie, in de klas of bij actualiteit zoals wateroverlast of droogte. Er zijn ook veel persoonlijke verhalen van bewoners, on dernemers en jongeren te bekijken. Op de site staan tips om zelfbij te dragen aan schoon en voldoende water in de buurt. Ons Water is een samenwerking van het ministerie van Infrastructuur en Milieu, Rijks waterstaat, de waterschappen, provincies, gemeenten en drinkwaterbedrijven. Rijkswaterstaat en de waterschap pen doen er alles aan om Nederland te beschermen tegen overstromingen. Met slimme wijzigingen in de inrichting van het land en investeringen in dijken op die plekken waar het risico het hoogst is, wapenen we ons tegen overstromin gen. De natuur is grillig en extremen worden extremer. Denk aan toename van hevige regenbuien in een zeer korte periode, hogere rivierafvoeren en zee spiegelstijging. Overstromingen kunnen in Nederland grote gevolgen hebben. De economische schade zal groot zijn, en als mensen niet weten hoe ze zichzelf in veiligheid kunnen brengen, kunnen er ook veel slachtoffers vallen. Daarom is het belangrijk dat burgers en bedrijven zich meer bewust worden van dit risico en weten wat ze zelf kunnen doen. De Rijksoverheid heeft voor zowel Apple iOS als voor Google Android een applicatie uitgebracht, waarmee precies kan worden bekeken hoe groot de kans is op overstro ming in jouw buurt. Deze App is gekoppeld aan de website Overstroomik.nl. De wesbite biedt informatie over wat te doen bij een overstroming, weggaan of blijven, en han dige tips voor en tijdens een overstroming. Waterhoogte in jouw buurt Maximaal 2.0 meter Wat betekent dit? Deze advertentie is een uitgave van: Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Postbus4059.3006 AB Rotterdam, 010 45 37 200, www.hhsk.nl De volgende Waterwerken verschijnt op 19 en 20 november 2014 Graag nodigen wij u uit voor de Commissies op vrijdag 31 oktober. De Commissie Watersystemen is van 09.30 uur tot 11.30 uur gevolgd door de Gecombineerde Com missies van 12.00 uur tot 13.30 uur en tot slot de Commissie Algemene Zaken en Vei ligheid van 14.00 uur tot 16.30 uur. De Commissies vinden plaatsin het kantoor aan de Maasboulevard 123 in Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens een van de Commissies is mogelijk nadat u zich heeft aangemeld bij de voorzitter via het secretariaat, tel. 010 45 37 272.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 29