Regionale Ontwikkelingsorganisatie Zuidpias opgeheven: Zuidplaspolder gaat in uitvoering WACHT NIET LANGER WANT: www.bremmerwaddinxveennl Êto eigendom Schoenen: Kerkweg-Oost 173-177, Waddinxveen, tel.: 0182 - 61 20 12 Lederwaren: Passage 216, Waddinxveen, tel.: 0182 - 63 34 77 Openingstijden: di t/m vr 9.00 - 12.30 13.30 -18.00 uur, zaterdag 9.00 -17.00 uur, donderdag, koopavond 19.00 - 21.00 uur Nu nogLruime keuzin kinderschoenen Nu uitgebreid deskundig acïvie|^ Voldoende /groeiruimte, voor optimaal gebruik Stevige schoenëb) voor een lang winterseizoen Bij aankoop een leukTkadootjej voor uw kind Gebiedsontwikkellng HART VAN HOLLAND ADVERTENTIE 22 OKTOBER 2014 V' ZUIDPLASPOLDER Sinds 2008 werken de provincie Zuid-Holland, gemeenten Rotter dam, Gouda, Zuidpias en Waddinxveen en het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard binnen de Regionale Ontwik kelingsorganisatie Zuidpias (ROZ) aan de gebiedsontwikkeling van de Zuidplaspolder. Het programma aan woningen, bedrijven en infrastructuur voor de komende jaren is goed vastgelegd. De vol gende fase is de uitvoering. Dit vraagt om maatwerk en is vooral de verantwoordelijkheid van de gemeenten. De ROZ kan per 1 januari 2015 dan ook worden opgeheven. De Provincie, gemeenten en het waterschap hebben inmiddels veel projecten in uitvoering genomen, zodat marktpartijen de mogelijkheid hebben om te ontwikkelen. Inmiddels is de bouw gestart van de nieuwbouwwijken Zevenrozenhof in Zevenhuizen (Zuidpias) en De Jonge Veenen in Moerkapelle (Zuidpias). Samenwerking 2015 en verder Nu de gebiedsontwikkeling groten deels in de steigers staat, is ophef fing van de ROZ per 1 januari 2015 een logische keuze. De ontwikkelen de gemeenten Zuidpias en Waddinx veen gaan de plannen nu uitvoeren en zullen dit blijven doen in afstem ming met de huidige partners van de ROZ. Ook zal de Gemeenschappelijke Regeling Grondbank, waarin de partijen gezamenlijk eigenaar van zijn, in ieder geval tot 2020 bestaan. Dat is nodig omdat verschillende bouwplannen geleidelijk ontwikkeld worden en de door de Grondbank verworven gronden dus ook pas in de komende jaren nodig zullen zijn. Resultaten De regionale samenwerking in de Zuidplaspolder heeft veel opgele verd. De voorbereiding van de ge meenten Zuidpias en Waddinxveen is nu zo ver dat er de komende jaren voldoende ruimte is voor woning bouw, bedrijventerreinen en glas tuinbouw. Zo kunnen grotere woon locaties (zoals Zevenhuizen-Zuid en Moerkapelle-Oost) en glastuinbouw- bedrijvenlocaties zoals Knibbelweg- Oost en Glasparel+ worden ontwik keld. Duurzaamheid en kwaliteit zijn daarbij leidende principes. De provincie Zuid-Holland werkt met de aanleg van de Moordrechtboog en de extra Gouwe Kruising aan een betere bereikbaarheid van het gebied. Ook zijn in de Zuidplaspol der nieuwe provinciale fietspaden gepland en legt ProRail een aantal ongelijkvloerse spoorwegkruisingen aan. Het waterschap heeft de kaders vastgelegd voor de toekomstige waterhuishouding; de Vierde Tocht is inmiddels verbreed. De gronden voor het nieuwe natuurgebied de Groene Waterparel zijn grotendeels verworven en de voorbereiding van de inrichting is gestart. Binnen de ROZ hebben provincie, gemeenten en waterschap gewerkt aan de plannen voor de gebiedsont wikkeling van de Zuidplaspolder. Inmiddels is de bouw gestart van nieuwe woonwijken in Zuidpias en Waddinxveen. Gedeputeerde Rogier van der Sande en wethouder Jan Hordijk leggen, samen met de eerste kopers, de eerste steen van de nieuwbouwwijk Zevenrozenhof in Zevenhuizen (gemeente Zuidpias, juli 2014). Minister Blok slaat de eerste paal in de nieuwbouwwijk De Jonge Veenen in Moerkapelle (gemeente Zuidpias, oktober 2014). Foto's: PR momenten Zevenrozenhof en De Jonge Veenen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 2