Extra bedragen voor lage inkomens Heel Moerkapelle bakt! Snacken met afgehakte vingers met bloed 'Rijk gezegend' echtpaar Schuurman viert diamanten huwelijk Grootschalig onderhouds- project Weideplantsoen Moerdregt sluit de deuren HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 5 NOVEMBER 2014 15 Genoeg te griezelen in Horrorstein. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is inmiddels de vierde editie van Hal loween in Dorrestein, in samenwerking met speeltuinvereniging IJssel- kids georganiseerd. Daarnaast is ook de winkeliersvereniging betrokken. "Bij de kapper kunnen kinderen zich laten schminken en bij Verhage delen we straks afgehakte vingers met bloed uit. Het smaakt een beetje als een snack met ketchup', vertelt organisator Daniël Heil' en lacht om de toeval ligheid van zijn achternaam. De eigenaar van de snackbar ziet Halloween steeds populairder wor den. 'In het eerste jaar kwamen er veertig kinderen, vorig jaar tien keer zo veel. Het is leuk voor hen, maar ook leuk om op zo'n manier volk rond je zaak te hebben." Waar is Heil zelf eigenlijk bang voor? Spinnen? "Nee." Slangen? "Nee, toevallig is er een slang in de zaak vanavond." Schrik Et snoep Inderdaad, in de snackbar kun nen kinderen een slang en andere reptielen vasthouden. Het winkel centrum is in spooky sferen. In het overdekte deel spelen monsters en mummies spelletjes als heksenke- gel en spinschieten. Aan koekhap- pen is een enge draai gegeven: vampiers happen naar snoepmui- zen die aan hun staart zijn opge hangen. Ook de spinnen smaken goed vanavond omdat ze van ge sponnen suiker zijn. Naast al dat lekkers valt er ook genoeg te schrikken. Zo is kleding winkel Villa Dorrestein omgetoverd tot spookhuis. De Nieuwerkerkse Matthijs staat te popelen in de rij. "Ik schrik niet zo snel", zegt hij - al knikt zijn vader grijnzend van wel. Maar Matthijs is van het angsten overwinnen vanavond. Hij draagt voor de gelegenheid een geesten masker. "Normaal ben ik bang voor spoken maar nu ik er zelf een ben, valt het wel mee." Die Nieuwerkerkse kids zijn so wieso niet makkelijk op de kast te krijgen. Als 'het spook van Dor restein' een groepje kinderen wil laten schrikken, lacht een jongetje zijn fietsenrek bloot. "Ik ben hele maal niet bang van jou!" Nee, als de kinderen vanavond met een wit of groen gezicht naar huis gaan, is dat niet van de schrik maar eerder van een maag gevuld met snoep goed. Pepijn de Groot Moerkapelle - Bakliefhebbers kunnen aan de slag want wie de lekkerste taart aanlevert op de door WoordEtDaad op vrij dag 28 november te houden Winterfair wordt uitgeroepen tot beste taartenbakker van Moerkapelle en krijgt hiervoor een eervolle vermelding als mede een bakpakket van De Bakzolder uit Waddinxveen. De taarten kunnen deze dag tus sen 13.00 en 14.00 uur aangele verd worden bij The Farm Shop Vervolg van voorpagina aan de Dorpsstraat 6 waarna een deskundige jury bepaalt wie de lekkerste taart gebakken heeft. Om 20.00 uur wordt vervol gens bekend gemaakt wie de winnaar is. De taarten wor den per punt of in zijn geheel verkocht. De opbrengst is be stemd voor het goede doel. Voor meer informatie: cjvanvel- zen@kpnmail.nl, 079-3429097, cpwouters@solcon.nl of 079- 5936911. Burgemeester Gert-Jan Kats op bezoek bij jubilerend echtpaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dick (84] en Janny (84) Schuurman gaven el kaar zestig jaar geleden het jawoord en zijn dankbaar voor elke nieuwe dag. In Terbregge zaten zij samen in de eerste klas van de lagere school. Toén maakten ze geen indruk op elkaar. Dat kwam jaren later, toen ze elkaar op 20-jarige leeftijd weer tegenkwamen bij het kerkelijk jeugdwerk. Bruidegom Dick werd in Nieuwer kerk aan de Bermweg geboren en kreeg negen broertjes en zusjes. Echtgenote Janny kwam in Terb regge ter wereld in een gezin met twee kinderen. Tot haar huwelijk was Janny apothekersassistente in een apotheek die er heel anders uit zag dan nu. "Er werd nog veel met de hand gedaan, zoals het klaarmaken van pillen en poeders. Voor de poeders waren er 'poedervrouwen' en er was een duidelijk verschil tussen Kinderrijkdom Het echtpaar kreeg drie kinderen; zij zorgden voor elf kleinkinderen en inmiddels zijn er ook acht ach terkleinkinderen. Dick en Janny ge nieten met volle teugen van deze kinderrijkdom; met de hele familie werd hun huwelijksjubileum ge vierd. Beide echtelieden zijn gezond en rijden nog auto. Ze puzzelen veel, bezoeken verjaardagen en Janny gaat als lid van de vrouwenbond naar bijeenkomsten. Ze voelen zich 'rijk gezegend'. Zuidpias - Inwoners van Zuidpias met een laag inkomen kunnen aanspraak maken op een eenmalige koopkrachttegemoetkoming. Het gaat om een be drag van 700 euro voor gehuwden, 90 euro voor een alleenstaande ouder en 70 euro voor een alleenstaande. Inwoners die op 1 september een uitkering van de gemeente Zuidpias kregen of een inkomen tot 110°/o van de bijstandsnorm hebben, ont vangen de tegemoetkoming auto matisch. Dit geldt ook voor mensen die op 1 september een aanvullende inkomensvoorziening van de Soci ale Verzekeringsbank ontvingen. Er bestaat een aantal uitzonderingen. Inwoners die denken voor de tege moetkoming in aanmerking te ko men, kunnen voor 31 december een aanvraag indienen bij de afdeling Werk en Inkomen van de gemeente Zuidpias. Meer informatie is te vinden op www.laaginkomen.nl en www.zuid- plas.nl. Zevenhuizen - Woonpartners Mid den-Holland is eind oktober gestart met het groot onderhoud aan 88 woningen in Zevenhuizen. Met deze ingreep wil de corporatie de exploitatiehorizon van de huizen in ieder geval verlengen. De huur ders krijgen na de renovatie niet alleen een comfortabele, maar ook een energiezuinige woning en gaan van een D-label naar een A-label, wat de bewoners in positieve zin zullen merken in hun portemonnee. De eerste fase van het groot onder houd betreft de buitenkant van de woningen aan het Weideplantsoen en omgeving. Er worden diverse energiebesparende maatregelen genomen, waaronder dak- en ge velisolatie. Het voegwerk wordt grotendeels vernieuwd, de gevels worden gereinigd en krijgen een waterafstotende laag en oude kozij nen worden vervangen. Alle wonin gentrees krijgen een facelift waar door het complex een eigentijdse uitstraling krijgt. Moordrecht - Zorgcentrum Moer dregt sluit 74 november definitief haar deuren. Voor de laatste vijf bewoners is nieuwe huisvesting gevonden. Zij verhuizen volgende week. Een aantal appartementen in het pand aan Land voor Water wordt verhuurd in het kader van anti kraak. Onderzocht wordt nog of er voor het gebouw een andere be stemming mogelijk is. medicijnen voor particulieren en voor ziekenfondspatiënten. Voor fondspatiënten werden doosjes gevouwen, terwijl medicijnen voor particuliere patiënten in luxe doos jes werden verpakt." Janny werkte voor haar trouwen ook nog een halfjaar in Engeland als au pair; na haar trouwen werd ze fulltime huis vrouw. Dick haalde zijn HBS-diploma en ging werken bij de Boerenleenbank aan de 's-Gravenweg die toen een tweemans bezetting had. "Ik ben meegegroeid met de bank en werd na twee jaar directeur. Dat ben ik 38 jaar gebleven. Boerenleenbank werd Raiffaisenbank en later Rabobank. Toen ik afscheid nam, telde de bank vijftig man personeel."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15