Blok zoekt geluidstechnici en dj's Herfstknutselen bij Blokkies Club Trekking loterij Zonnebloem Verdachten heling buurtbus aangehouden Filmavond voor echtparen Kwartfinale European Battle Coverbands in 't Blok HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 5 NOVEMBER 2014 19 Winterfair rond Beth-EI kerk De herinneringen van Leen van Leeuwen (1928) Nieuwerkerk aan den IJssel - Mini maal twee keer per maand vindt er in 't Blok een live concert plaats. Om het team van geluidstechnici uit te breiden, is men op zoek naar jonge ren, liefst met enige ervaring op dit gebied, die het team willen verster ken. De optredens vinden meestal plaats op zaterdag en zondag. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-315381 of anton@ jeugdwerkzuidplas.nl DJ's voor KidsDisco gezocht Voor de KidsDisco's in 't Blok is men op zoek naar DJ's die het leuk vinden om tijdens deze disco's voor leerlin gen van de groepen 4 tot en met 8 de muziek te verzorgen. De KidsDis co's duren van 19.00 tot 22.00 uur en vinden plaats op de vrijdagavond. Voor meer informatie: debbie@ jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met de vertoning van de Film Fire proof organiseert Verrijk je Rela ties voor zaterdag 15 november een filmavond voor echtparen. De spannende en ontroerende film gaat over brandweerman Caleb Holt en zijn vrouw Cathe rine. Caleb redt in het dagelijks leven regelmatig het leven van mensen en leeft volgens de ere code van een brandweerman: laat nooit je partner achter! Maar waar zijn werk zo duidelijk is, is zijn huwelijk in crisis. Zal het hem lukken zijn huwelijk te redden? Voor meer informatie en aan melden: 06-27100306 of www.verrijkjerelaties.nl. Moordrecht - Rond de Beth-EI kerk aan de Molenlaan 1 wordt voor vrijdag 21 november van 16.00 tot 21.00 uur een sfeer volle winterfair georganiseerd van de 'Praatjes en Draadjes'. Men kan hier onder meer terecht voor sfeerartikelen, brocante, kleinmeu- belen, cadeauartikelen, lifestyle, fotokaarten, Israëlproducten, mo zaïekkunst, oliebollen en patat. De opbrengst is bestemd voor de kerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - De maandelijkse Blokkies Club van 't Blok aan het IJsermanpad 1 staat woensdag 12 november in het te ken van herfstknutselen. Kinderen Nieuwerkerk aan den IJssel - Op enkele door vrijwilligers van de plaatselijke afdeling van de Zon nebloem verkochte loten zijn di verse prijzen van 15 euro gevallen. Het gaat om de loten met nummer Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zaterdag 1 november om 17.30 uur een 37-jarige man uit Schiedam en een 45-jarige man zonder vaste woonplaats, aange houden op verdenking van heling Nieuwerkerk aan den IJssel - Vijf bands gaan zaterdag 15 november in 't Blok met elkaar de strijd aan tijdens de kwartfinales van The Eu ropean Battle of the Coverbands. Opgetreden wordt door Separate, in de leeftijd van zes tot twaalf jaar zijn welkom van 14.00 tot 15.30 uur. De kosten bedragen 2,50 euro. 1.094.937, 1.094.987, 1.095.690, 1.095.937 en 1.095.987. Op de loten staat vermeld hoe men de prijs in ontvangst kan nemen. Voor meer informatie: www.zonne- bloem.nl. van een buurtbus. De verdachten werden bij het tank station Maatveld langs de A20 aan gehouden en overgebracht naar het politiebureau. De buurtbus was ge stolen in Rotterdam. Police Brutality, Ellements, ZIZ en WayWard. Deur open om 20.00 uur; de toegang bedraagt 10 euro. Voor meer informatie: www.europe- anbattleofthecoverbands.com. Door Elly van Gelderen De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse Ussel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touwbanen langs de Ussel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers], ver dwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Zevenhuizen - "Mijn vader was boer in een oude boerderij in Ze venhuizen aan het Noordeinde, die later is afgebroken. Zelf heb ik daar na mijn geboorte slechts een jaar gewoond. Na ons kwam huurder Groeneveld, die al snel verhuisde naar de Wieringermeer en vervolgens woonde Heyboer erin. Een eindje verder bouwde ei genaar Paul een nieuwe boerderij. We verhuisden naar de overkant van de Ringvaart, dat huis is pas afgebroken. Vader is nog militair bij de grens bewaking geweest in de Eerste Wereldoorlog. Van boer werd hij vertegenwoordiger bij de Centrale Suiker Maatschappij. Hij haalde zijn rijbewijs bij garage Gijs Zij derhand uit Moerkapelle en reed in 1938 met een Chevrolet. Bijna niemand had in die tijd een auto. Ik weet nog dat de snelweg A12 aangelegd werd. In de oorlog zette men vrachtwagens dwars op deze snelweg en later grote buizen ter voorkoming dat Duitse vliegtuigen zouden landen. Auto's konden er net door. Als jongen wilde ik piloot wor den en naar de vliegschool van de KLM, maar ik had alleen de ULO en er werd HBS gevraagd, die ik ook volgde. Ik werd afge keurd vanwege het feit dat ik in de toekomst een bril zou moeten dragen, dat vond ik erg jammer. Ik kreeg een baan bij de Rotter damse bank, maar vond dat niks, dus ging ik mijn vader helpen met contracteren en administratie bij de CSM. Ik kreeg daar een vaste baan en werkte er tot mijn pen sioen. In de oorlog ben ik een jaar on dergedoken geweest omdat ik an ders voor de Duitse arbeidsdienst moest werken. In militaire dienst zat ik bij de veldartillerie als ra diotelefonist. Drie zomers werkte ik bij mijn broer op zijn boerde rij in het Brabantse Gemert. Op de ULO werd ik vriend met Wim Sol, een boerenzoon die vlak bij ons woonde, zijn kleine zusje Rie werd groot en haar vond ik leuk. Ik trouwde later met haar en we lie ten een nieuw huis aan het Zuid einde bouwen. Hulst Ik had een stuk bouwland dat ik naast mijn baan bewerkte, ik teel de onder andere hulst met rode bessen die veel rond de kerst ver kocht worden. Mijn zoon Anton woont nu in ons vorige huis aan het Zuideinde; hij nam de boom kwekerij over met veertien hectare land. Nu is er nog maar drie tot vier hectare over vanwege de recreatie die op zijn land is gemaakt. Zoon Leen van Leeuwen in De Zevenster. Van Leeuwen in 2011 toen hij nog klusjes op het land deed. Daan woont in Brabant, is hove nier en verhuurt kamers, 'bed en breakfast'. Zoon Wim studeerde in Wageningen en werd ingenieur en ging in Arizona (Amerika) werken. Hij trouwde met een vrouw uit Texas en werkt nu als professor bij Rimote Sensing. Hij komt ieder jaar een keer naar Nederland. We hebben vijf kleinkinderen. Zingen Ikzong al jong in het Zevenhuizen- se Hervormde kerkkoor en 25 jaar bij De Gouwestem. We woonden in de Burg. Boerstraat toen ik enkele jaren geleden problemen kreeg met mijn opgezwollen armen en benen, mijn armen raakten ver lamd, ook heb ik suikerziekte. Voor mijn vrouw werd de verzorging te zwaar dus moest ik naar een zorg centrum in Gouda. Momenteel zit ik in een rolstoel op een kamer in De Zevenster en mijn vrouw woont thuis. Zij is nog redelijk gezond en rijdt nog auto, dus kan zij hier niet wonen. Het is erg als je op deze leeftijd gescheiden wordt. Zij komt wel elke dag hier en zondags ga ik naar huis. Natuurlijk heb ik er moeite mee, je kan geen kant meer op. Maar de verzorging is goed. Ik probeer positief en niet opstandig te zijn en ben dankbaar dat mijn verstand nog goed is."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19