VïrZ&mwe-ij&ylr^ Sportief project oudere werkzoekende behoort tot mogelijkheden Gekanteld busje zorgt voor vertraging Dwaallichtjes in het donker Nederland leest Een vlucht regenwulpen 0 0 O 0 0 1 0 0 HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 5 NOVEMBER 2014 31 RUITPUZZEL Vul de ruit in aan de hand van de gegeven omschrijvingen en breng de letters uit de genummerde vakjes over in naar de gelijkgenummerde vakjes in het balkje. Eerst puzzelen, dan de krant pas omkeren voor de oplossing. 1 Tweede letter 2 Muzieknoot 3 Omroepvereniging 4 Klap 5 Dun 6 Gezondheid 7 Deel van een ketting 8 Plaats in Friesland 9 Poëet 10 Rivier in India 11 Deel van een etmaal 12 Weekdier 13 Deel van een schoen 14 Moeder 15 Dertiende letter 1 2 3 4 5 3 6 7 8 9 10 11 8 5 Zuidpias - Gemeente Zuidpias onderzoekt of er na het project Sport- 4Work voor jonge werklozen een soortgelijk project kan komen voor oudere mensen zonder werk. Dit bleek woensdag 29 oktober, toen wet houder Rik van Woudenberg onverwacht aanschoof tijdens een avond voor werkzoekenden, georganiseerd door de protestantse gemeente in Nieuwerkerk aan den IJssel. De bijeenkomst was bedoeld om werkzoekenden uit heel Zuidpias ruimte te bieden voor onderlinge contacten. De wethouder her kende veel van wat naar voren werd gebracht, omdat ook hij ooit zonder baan zat. Hij riep de groep op om niet in verbittering of boosheid te blijven steken en een positieve insteek te kiezen. Hij noemde het voorbeeld van het project Sport4Work, waarin jon geren tussen 18 en 27 jaar een programma van drie dagen in de week volgen met 's morgens the orie over sollicitatietraining en 's middags sport, gecombineerd met werkervaringsplaatsen bij lokale bedrijven. Een vergelijkbaar programma zou volgens Van Woudenberg ook aan ouderen kunnen worden aange boden; een idee dat de aanwezi gen zeker aansprak. De deelnemers willen in januari een volgende contactbijeenkomst houden. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Nico Bos- ker, tel. 0180-317.865 of nico- lifeco@outlook.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Allerheiligen is in de aula van be graafplaats Essehof zaterdag I no vember de jaarlijkse herdenkings bijeenkomst Dwaallichtjes van de stichting Voor en door jongeren (VedJ] gehouden. Wethouder André Muller legde een krans voor de slachtoffers van zinloos geweld. Na bijdragen van verschillende sprekers en passende muziek, volgden twee minuten stil te en het luiden van het klokje op de begraafplaats. Vrijwilligers van de VedJ deelden gedenkkaarsjes uit die op de be graafplaats een plekje hebben ge kregen. Zevenhuizen - De hulpdiensten werden donderdag 30 oktober ge alarmeerd voor een 'ongeval met beknelling' op de A12 ter hoogte van Zevenhuizen. De aanhanger van een busje was geschaard, waar door het busje op zijn kant terecht kwam. Van beknelling bleek geen sprake; niemand raakte gewond. Het verkeer moest het tijdelijk met één baan doen, waardoor vertraging ontstond op de Al 2. (foto: Leendert van der Waal] Moordrecht/Zevenhuizen - De ne gende editie van de landelijke actie Nederland Leest is afgelopen zater dag van start gegaan. Dit jaar staat het boek Een vlucht regenwulpen van Maarten 't Hart centraal. Tot en met zondag 30 november kunnen leden van bibliotheek de Groene Venen het boek, zolang de voorraad strekt, op vertoon van de lenerspas in een van de vestigingen afhalen. Een vlucht regenwulpen, een klas sieker uit 1978, gaat over een door afkomst en opvoeding tot isolement gedoemd kind, wiens angsten verzacht worden door een grote opmerkingsgave en een diepe liefde voor de natuur. Het boek betekende de grote door braak voor't Hart (1944). Er werden bijna anderhalf miljoen exemplaren verkocht en in 1981 werd het boek verfilmd door Ate de Jong met Je roen Krabbé in de hoofdrol. Voor meer informatie: www.biblio- theekdegroenevenen.nl. door Piet VeenStra 3 2 3 1 6 9 4 11 7 5 9 8 3 5 10 6 4 10 u9}L|oais6uE6iuo

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 31