De hulp stoft niet alleen, het praatje is zo belangrijk Brede school Moerkapelle krijgt meer lokalen Hennepkwekerij ontmanteld Veel animo voor zonnepanelen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 5 NOVEMBER 2014 3 Vragen over de zorg op bijeenkomsten over huishoudelijke hulp Kortingsbonnen voor huishoudelijke hulp Elke zondag open van 12.00 tot 17.00 uur Zuidpias gaat 800.000 euro bezuini gen op de huishoudelijke hulp. Een deel van die bezuiniging wordt ge haald door minder indicaties te stel len, het andere deel door een lagere prijs te betalen aan zorgaanbieders. Wie nu hulp krijgt, houdt die hulp tot de indicatie afloopt. Daarna wordt het onzeker. Bekeken wordt of er opnieuw een indicatie wordt gesteld, en als die er komt bestaat de kans dat een andere zorgaanbie der de hulp overneemt. De procedure verandert. Hulp aan vragen, is er vanaf 1 januari niet meer bij. Een aanvraag wordt een mélding, vertelt de beleidsmede werker Wmo van de gemeente maandagmiddag aan de zaal die voornamelijk gevuld is met ouderen Zevenhuizen - Ruim veertig mensen kwamen maandag 3 november naar dorpshuis Swania voor een informatiebijeenkomst over de veranderingen in de huishoudelijke hulp per 1 januari. Er bestaat zorg, zo bleek uit reacties uit de zaal: "Dat je niet weet of je dezelfde hulp houdt, geeft een heleboel on rust. Want de hulp komt niet alleen om te stoffen, maar ook om een praatje te maken en psychische steun te bieden. Zuidpias - Zuidpias heeft bij het tingsbonnen is afhankelijk van Rijk een toelage aangevraagd voor huishoudelijke hulp. Daar mee wil de gemeente kortings bonnen uitdelen aan klanten, die na 1 januari minder uren of helemaal geen hulp meer krijgen toegewezen. Ook voor de on dersteuning en ontzorging van mensen die mantelzorger zijn, is geld aangevraagd. Of dat er komt, is nog de vraag. De cliënt krijgt een aantal kor tingsbonnen voor huishoudelijke hulp met een waarde van tien euro per uur. Het aantal kor de vermindering van de geïndi ceerde uren en de wens van de cliënt. De bonnen kunnen wor den ingeleverd bij de aanbieder die vóór 1 januari 2015 ook de hulp bij het huishouden leverde. De gemeente wil met huishou- delijke-hulpbonnen voor mantel- zorgers zorgen dat deze mensen de situatie langer volhouden en de mensen voor wie zij zorgen daardoor langer thuis kunnen blijven wonen. Het Rijk heeft nog niet gereageerd op de aanvraag vanuit Zuidpias voor extra geld. Wethouder Joke Vroegop-De Bruijne hoopt dat de overgang naar de nieuwe situatie op een rustige manier verloopt. die op dit moment huishoudelijke hulp krijgen, en met enkele mantel- zorgers. De ambtenaar legt uit: "U meldt dat u een probleem heeft, en ergens hulp bij nodig heeft. Als ge meente kijken we hoe u dit zelf kunt regelen, en op welke punten we u misschien kunnen helpen." Een mel ding betekent dus niet automatisch dat er een 'product', zoals huishou delijke hulp, wordt aangeboden. Wie daarvoor volgens de gemeente wél in aanmerking komt, komt te recht in een zogenoemd veilingsy steem, waarbij zorgaanbieders kun nen 'bieden' op nieuwe klanten. Het gaat daarbij volgens de ambtenaar niet altijd om welke organisatie de laagste prijs biedt. Klanttevreden heid speelt een belangrijke rol. "En u kunt een voorkeur en een anti voorkeur aangeven. Heeft u slechte ervaringen met een zorgverlener, dan kunt u zeggen: die wil ik nooit meer in huis hebben." "Blijft de zorg wel net zo goed?", wordt er gevraagd vanuit de zaal. Hoe de nieuwe zorgverlener te werk gaat, is de ambtenaar niet bekend. "Of die iedere week een andere hulp stuurt, weet ik niet. Wanneer u ver trouwd bent met uw huidige hulp zal het misschien even lastig zijn. Maar het belangrijkste is dat u ge holpen wordt bij het huishouden." Na bijeenkomsten in Moerkapelle, Moordrecht en Zevenhuizen, is er donderdagavond een laatste infor matiebijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis in Nieuwer- kerk aan den IJssel. Aanvang: 19.00u Zuidpias - De toekomstige brede school in Moerkapelle krijgt twee lokalen meer dan gepland. De gemeente verwacht dat het aantal leerlingen door de nieuw bouwwijk De Jonge Veenen dusdanig zal toenemen dat meer ruimte nodig zal zijn. Daarnaast hebben de bibliotheek en de peuterspeelzaal aangegeven dat zij ook willen deelnemen in de brede school. Voor deze twee ontwikkelingen vroeg het college tijdens de gemeenteraad op 28 oktober een verhoging van het investeringskrediet van bijna anderhalve ton. Een bedrag dat overigens di rect kan worden gedekt door meevallers en buffers in de meerjarenbegroting van het project. Door Erwin van 't Hof Bij de bouw van de brede school wordt de mogelijkheid opengehou den voor een verdere uitbreiding met vier lokalen. Verwacht wordt namelijk dat de aanwas van leerlin gen vanuit de nieuwe Moerkapelse woonwijk het noodzakelijk maakt om niet twee, maar zes extra lokalen te bouwen. Het is echter nog onduide lijk of De Jonge Veenen in de geplan de tijd wordt afgebouwd. Daarom wordt voorlopig uitgegaan van de eerste fase van de bouw. Twee ex tra lokalen zouden voorlopig genoeg moeten zijn. Het is nog onduidelijk op welke manier de bibliotheek en de peuterspeelzaal onderdeel zullen worden van de brede school. Wet houder André Muller: "We zijn blij dat de intentie er is, en hopen op ter mijn met een concretisering van hun invulling in de brede school te ko men." PvdA/Groen Links benadrukte dat de brede school ook echt een dy namisch karakter moet gaan krijgen. Raadslid Johan Helmer: "We moe ten blijven uitkijken dat er niet een aantal scholen aan elkaar worden geplakt en dat het enige brede aan de school zal zijn dat veel instan ties zich onder één dak bevinden." Wethouder Muller gaf aan dat dit niet uit het oog zal worden verloren. De oplevering van de brede school staat gepland voor eind 2016. De politie is bezig met het ontruimen van een hennepkwekerij aan de Knibbelweg. Zevenhuizen - De politie is dinsdag- nepkwekerij in een loods van een aangehouden bij de kwekerij. Een middag 4 november bezig geweest bloemenbedrijf aan de Knibbelweg 37-jarige Barendrechter en twee met de ontruiming van een hen- in Zevenhuizen. Er zijn drie mannen Rotterdammers van 31 en 54 jaar. Zuidpias - De animo voor zon nepanelen is in Zuidpias relatief groot. Ruim 470 huiseigenaren in Zuidpias hebben aangegeven een offerte te willen ontvangen voor de collectieve aanschaf van meer dan vijfduizend zonnepanelen. Hiermee is Zuidpias koploper on der de deelnemende gemeenten uit Midden-Holland. Met 38 gemeenten in Zuid-Hol land werd via SamenZonneEnergie een groepsaankoop georganiseerd. Geïnteresseerden kunnen zich nog tot en met vandaag, woensdag 5 november, gratis en vrijblijvend inschrijven. Hoe meer mensen meedoen, hoe scherper de prijs van het zonnepa nelensysteem. Intratuin Zevenhuizen zondag altijd gesloten Intratuin Pijnacker, Intratuin Zoetermeer Volg ons ook op Facebook, www.intratuin.nl T I.tfTVl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3