Help, papa en mama gaan scheiden! Nieuwerkerk pakt eerste periodetitel Heren 1 behoudt koppositie BCN volop in race om kampioenschap www.coenecoopcollege.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 5 NOVEMBER 2014 53 Voetbal Basketbal Badminton Informatieavond voor ouders van groep 8 leerlingen Woensdag 5 november op locatie Boskoop, start 19:30u (Kievitstraat 54, Boskoop) Donderdag 6 november op locatie Waddinxveen, start 19:30u (Oude Dreef 6, Waddinxveen) Tijdens deze informatieavonden geven wij u uitgebreide informatie over het onderwijs op het Coenecoop College. Kom kennismaken! Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was Nieuwerkerk en niet de vorig seizoen nog in de hoofdklasse spe lende RKAW, Goed of Boshuizen dat afgelopen weekend de eerste peri odetitel in de wacht wist te slepen. Met zeven overwinningen uit acht wedstrijden en een doelgemiddelde van dertig voor en zes tegen was Nieuwerkerk de onbetwiste winnaar. Trainer Oscar Biesheuvel begon aan deze belangrijke wedstrijd in dezelf de opstelling als afgelopen zondag tegen Olympia. Michel van Guldener was wel hersteld, maar begon toch op de bank wat betekende dat Ya- sin Soytürk zijn basisplek behield. Tegenstander Velo stelt dit seizoen tot dusverre wat teleur en heeft nog weinig overwinningen op haar naam staan. Zeker in de eerste helft was de spelverhouding op het veld geenszins een afspiegeling van de huidige ranglijst. Velo speelde goed mee en kreeg net als Nieuwerkerk kansen, die de laatste vervolgens wel wist te benutten. Chayo Maria zette in de 29e minuut de 1-0 op het scorebord, waarna Mimoun El Kadi in de 37e minuut een straf schop benutte en de 2-0 aante kende. Kevin Kamerbeek werd in de 42e minuut wegens een hamstring blessure gewisseld voor Bart Slob. Na rust bracht Assad El Harti Nieu werkerk al snel op een comfortabele 3-0 voorsprong. Nieuwerkerk hoef de niet zo nodig meer. Velo bleef aandringen maar kon geen potten breken. In de 71e minuut werden Yasin Soytürk en Menno Homan vervangen door respectievelijk Mi chel van Guldener en Ali Benomar. Een poging op doel van Guldener in de 85e minuut belandde op de lat. Het bleek ook meteen het laatste wapenfeit. De Nieuwerkerkse ge dachten waren toen al bij de tus senstanden op de andere velden. Een half uur later barstte in de kan tine een feestje los toen voorzitter Hans Jeroense het nieuws van de periodetitel bekend maakte. De trouwe aanhang van Dames I werd ook zaterdag weer behoorlijk verwend. Nieuwerkerk aan den IJssel - Alle teams van basketbalvereniging De Water dragers speelden zaterdag 1 november een thuiswedstrijd. Heren I won met 70-30 van Utrecht Bulls. Na een sterk eerste en tweede kwart liet Water dragers in het derde en vierde deel de teugels wat vieren. Door goed verde digend werk van de thuisploeg was het voor de bezoekers nagenoeg onmo gelijk om een goed resultaat te behalen. Waterdragers Heren I behoudt met deze winst de koppositie in de poule. Waterdragers Dames 1 behield ook zaterdag haar ongeslagen thuissta- tus. De dames van Westland Stars werden eenvoudig opzij gezet met 88-32. Heren 2 boekte een zwaar bevochten zege op Jump '80, eind stand 88-65. Beide teams gingen vol voor de winst en de scheids rechters hadden geen gemakkelijk avond. Met deze winst staat Heren 2 op een gedeelde eerste plaats. Jongens U18 won met 63-37 van Roba. De jongens van UI6 boekten een klinkende 103-18 overwinning op Grasshoppers. De ene aanval was nog mooier dan de andere en ook verdedigend stonden ze goed klaar. Mix U12 verloor in de allerlaatste minuut met 32-36 van Flax Field Fighters. Mix U10 verloor in een sportieve en spannende wedstrijd met 20-36 van Cady '73. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste team van BCN heeft zondag 2 november met 5-3 van Asterix ge wonnen. De single van Auke Veen- stro kende een unieke comeback toen hij in de derde set een achter stand van 11 -19 goed maakte en de partij won. Stefan de Ridder viel verdienstelijk in met twee gewonnen partijen. Met twee punten achterstand op de koploper, zit BCN 1 nog volop in de race om het kampioenschap. Team 2 deed ook goede zaken en won vrijdagavond met 8-0 van de Ritte. BCN 2 staat door dit resultaat op de tweede plek en doet net als team 1 nog volop mee om het kampioen schap. Overige teams: 3: 2-6, 4: 3-5, 5: 5-3, 6: 3-5, 7: 6-2, 8: 2-6, 9: 6-2, 10:6-2, 11:4-4. Wanneer ouders besluiten uit elkaar te gaan, zet dat voor de betrokken kinderen de wereld op zijn kop. Sterker nog, voor circa 60% van de kinde ren heeft dat een der mate grote invloed, dat dit zijn weerslag heeft op hun ontwikkeling. Onderzoek van prof. dr. Jaap Dronkers, hoogleraar aan de Universiteit Maastricht, wijst uit dat alleen bij zeer frequente en ernstige ruzie tussen ouders, kinderen be ter af zijn na een scheiding. Omgekeerd is dus te con cluderen dat kinderen in de meeste gevallen niet beter af zijn bij een scheiding van de ouders. Wanneer ouders zich bewust zijn van de impact van een scheiding op hun kinderen en het belang van de kin deren tijdens een schei ding voorop zetten, is er enor me winst te behalen voor de kinderen. Er zijn vijf belang rijke spelregels waar ouders zich aan kunnen houden: 1. Vertel samen aan de kinderen dat u gaat schei den en geef niemand de schuld van de scheiding; Scheidingsplanner Wim de Zwart geeft deskundig advies over de financiële gevolgen van een scheiding. 2. Beloof alleen dingen die u kunt waarmaken; 3. Betrek de kinderen nooit bij conflicten; 4. Deel uw verdriet en zor gen niet met de kinderen; 5. Besef dat uw kind uw zorg en liefde nodig heeft en niet andersom. Maar het allerbelangrijkste is natuurlijk het besef dat u als oudersdooruwkinderen levens lang verbonden bent met uw ex-partner. Probeer daar om met elkaar in gesprek Probeer met elkaar in gesprek te blijven en te komen tot gezamenlijke oplossingen. te blijven en te komen tot gezamenlijke oplossingen. Dan kunt u allen weer goed verder. De Scheidingsplanner kan u verder informeren en u bege leiden bij het maken van een goed ouderschapsplan. Voor meer informatie en het gratis boekje 'Help, ik ga scheiden!' belt of mailt u met: De Scheidingsplanner Wim de Zwart RFEA Filosofentuin 1, 2908 XA Capelle aan den IJssel Wij zijn gevestigd in het kantoorpond van NVO Verzekeringen Tel. (010) 30 20 101 rotterdam@scheidingsplanner.nl www.scheidingsplanner.nl gymnasium atheneum havo mavo vmbo

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 53