't Raad: communicatie tussen gemeente en belanghebbenden moet beter Over de muur Eerste paal voor clubaccom modatie vv Moerkapelle Poolexpeditie onderwerp lezing Selectie 4 Fabia Dance Center Vrouwen van Nu naar finale Movemasterz ba HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 5 NOVEMBER 2014 7 Patiëntenvereniging voelt zich opnieuw gepasseerd ■jAGNEt checkstar AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK van alle merken Specialist in Italiaanse auto's II Zuidpias - Verschillende partijen deden tijdens de raadsvergadering op 28 oktober de oproep aan het college om beter met betrokken partijen te com municeren. Voor de tweede keer in korte tijd kreeg de Nederlandse Patiën ten Vereniging (NPV) Zuidpias vorige week de indruk te zijn gepasseerd door de gemeente. De kadernota mantelzorg en vrijwilligers werd op de agenda voor de raadsvergadering gezet, zonder input van de patiëntenvereniging. Door Erwin van 't Hof NPV Zuidpias is verantwoordelijk voor de aansturing van vrijwilligers van het steunpunt mantelzorg. In de raadsvergadering van 14 ok tober sprak Teun Bogaard, voor zitter van de NPV Zuidpias, zijn verontwaardiging uit over de com municatie tussen de stichting en de gemeente. Medewerkers had den uit de raadstukken moeten vernemen dat er sprake was van een ontkoppeling tussen het NPV en het steunpunt mantelzorg. Dit bleek later op een misverstand te berusten. Ook het platform Kleine Aanbieders en Vrijgevestigde Aanbieders in de Jeugdzorg gaf al aan niet geheel tevreden te zijn over de communi catie met de gemeente. Naar aanleiding van de inspraak van Bogaard riep een meerderheid van de gemeenteraad het college op om het raadsvoorstel over de kaders voor de mantelzorg terug te nemen en later, na communicatie met het NPV, aan de raad aan te bieden. De afspraak met het NPV kwam er, maar kon pas een dag voor de raadsvergadering worden gepland. Voordat deze afspraak plaatshad, werd het stuk echter al zonder input van de NPV op de agenda geplaatst. Hierdoor kreeg de stichting voor de tweede maal in korte tijd de indruk dat zij ge passeerd werd door de gemeen te. De afweging om het raadstuk direct in het besluitvormende deel van de raadsvergadering te plaat sen, wordt overigens niet gedaan door het college, maar door het presidium (de voorzitter en plaats vervangend voorzitter van de raad en de voorzitters van de raadscom missies). Na de afspraak op maandag werd het stuk direct aangevuld met de input van de patiëntenorganisa tie voor de raadsvergadering op dinsdag. Jan Verbeek (CDA) he kelde de werkwijze van het col lege. "De raad wordt te regel matig geconfronteerd met zaken waarbij de communicatie tussen belanghebbende bewoners en an dere partijen niet voldoende is geweest. Op deze manier wordt het voor onze partij soms moeilijk om constructief mee te werken." Volgens wethouder Joke Vroegop verdient de werkwijze tot nu toe geen schoonheidsprijs en is er ze ker iets fout gegaan in de commu nicatie. Er zou echter geen sprake zijn van kwaad bloed tussen de gemeente en het NPV. Vroegop: "Het gesprek tussen de gemeente en de patiën tenvereniging verliep gemoedelijk en constructief. Er is sprake van een goede band." Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara van Ark deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Moerkapelle - Met het oog op uur de officiële handeling van nieuwbouwproject de Jonge Veenen het slaan van de eerste paal. wordt voetbalvereniging Moerka pelle verplaatst. De nieuwe clubac- Vervolgens word commodatie wordt gerealiseerd in de huidige kan samenwerking met de gemeente tine het glas Zuidpias. Op vrijdag 7 november geheven. gaat hiervoor de eerste paal de grond in. Aansluitend vindt de opening van het tweede kunstgrasveld plaats. IflRPLU senvict vit B Belangstellenden zijn welkom vanaf 15.30 uur. Voormalig wethouder Rinus Bosman verricht samen met de voorzitter van de voetbalver eniging om 16.00 Prins Alexanderlaan 38,2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180) 312200 E info@autovanreeuwijk.nl Wwww.autovanreeuwijk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Kees Dekker geeft donderdag 6 november een lezing voor de Vrouwen van Nu in De Batavier. Onderwerp van de lezing is de poolexpeditie van 1882- 1883. Dekker werkte 35 jaar bij het KNMI. Na zijn pensionering kreeg hij de beschikking over een archiefdoos vol poststukken die betrekking heb ben op de vergeten poolexpeditie van 1882. Zes jaar deed haar on derzoek naar de expeditie; over zijn OVERWINTERING OP EEN IJSSCHOTS bevindingen vertelt hij de leden van Vrouwen van Nu. Samen met Frieda van Essen schreef Dekker het boek 'De Nederlandse Poolexpeditie van 1882-1833, over wintering op een ijsschots'. Het boek kwam op de longlist van de beste twintig Nederlandse natuurboeken en werd genomineerd voor de Jan Wolkers Literatuurprijs 2014. Deze koffieochtend van 6 novem ber begint om 10.00 uur, zaal open 9.30 uur. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Selec tie 4 van Fabia Dance Center was het afgelopen weekend zeer succes vol tijdens de halve finale van Move masterz, een landelijke competitie voor dansers. De dames wisten door te dringen tot de finale die op zaterdag 29 november plaatsvindt in het Zuid pleintheater in Rotterdam. Wie eens een kijkje wil nemen bij Fabia Dance Center is zaterdag 8 november welkom tijdens de open dag van de dansschool aan de Hoofdweg Noord 37c, op bedrijven terrein Grote Vinck. Voor meer informatie: zie de Face- bookpagina van de dansschool. Vijftien jaar was ik toen op 9 no vember 1989 het bericht kwam over de val van de Berlijnse Muur. Het is nu vijfentwintig jaar ge leden en overal klinkt deze week de vraag 'Waar was jij op dat moment?' Er zijn inderdaad ge beurtenissen waarbij je dat nog weet en de val van de Muur is er zeker een van. Ik herinner mij de beelden op televisie. Günter Scha- bowski die tijdens een persconfe rentie bekend maakte dat de DDR haar grenzen zou openen. Toen een journalist hem vroeg wanneer het vrije reizen van kracht zou worden, antwoordde hij: "Sofort, unverzüglichonmiddellijk. En ik herinner mij natuurlijk de mensen op de Muur. De geschiedenisles die wij de dag erna hadden, stond natuurlijk in het teken van deze historische gebeurtenis. We ken den allemaal het nummer 'Over de Muur' van Klein Orkest. Alleen de vogels vliegen van oost naar west Berlijn. En nu mochten ook de mensen... Afgelopen vrijdag was ik bij een bijeenkomst op de Duitse residen tie waar werd stilgestaan bij het feit dat dit nu vijfentwintig jaar geleden is. Vier mensen die ten tijde van de val van de Muur in Duitsland werkten of eraan ver bonden waren, vertelden over hun ervaringen. De voormalige (en laatste) ambassadeur van Oost- Duitsland vertelde over het vuurwerk dat hij hoorde. Toen hij naar het centrum reed en daar niet kwam omdat een enorme mensenmassa naar de muur liep, kon hij niet anders dan zich mee laten voeren. Hij aanschouwde een spektakel dat hij nooit zou vergeten. Een journaliste die op de redac tie van de krant werkte, vertelde dat de correspondent in Berlijn belde dat ze nu, nu!!! een nieuwe voorpagina moesten maken, eerst niet werd geloofd. Maar het was waar. De Berlijnse Muur, een tot 100 meter brede constructie van opeenvolgende obstakels die van 13 augustus 1961 tot 9 novem ber 1989 West- en Oost-Berlijn van elkaar scheidde, kon afgebro ken worden. De grens rond West- Berlijn was een onderdeel van de Duits-Duitse grens en was 167,8 km lang, waarvan 45,1 km werd gevormd door de Berlijnse Muur. Na achtentwintig lange jaren werd doorgang verleend aan de mensen die over en weer gingen, zonder het vuur te openen. Een jaar la- ter werden beide Duitslanden herenigd. En nu, anno 2014, krijg ik het niet meer uitgelegd aan kinderen die op de basisschool zitten en een bezoek brengen aan de Tweede Kamer. Soms vertel ik dat in een buur land van Nederland, in de hoofd stad, een muur was gebouwd waar mensen niet doorheen mochten. Families konden elkaar niet meer ontmoeten, en als je over wilde steken liep je het risico datje werd doodgeschoten. Ze geloven het niet en het is ook eigenlijk niet te geloven. De cijfers achter de eenwording van Duitsland laten zien dat het verhaal nog niet af is. Want nog steeds zijn er grote ver schillen in bijvoorbeeld welvaart tussen het oostelijke en het weste lijke deel van Duitsland. Ook weten wij dat er nog altijd veel plekken op de wereld zijn, waar vrijheid geen gegeven is. De Muur als sym bool van onvrijheid ging weliswaar in 1989 neer, maar in 2014 staat het besef nog steeds overeind dat vrijheid een werkwoord is, en geen gegeven. Reageren? Mail naar t.vanark@ tweedekamer.nl of via Twitter ta- maravanark

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7