Revolutie en moed bij tankstation Van Gennep met nieuw merk PEUT Wintersfeeravond Moerkapelle komt er weer aan HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 12 NOVEMBER 2014 29 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in bet verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO tot 10 oktober de tijd om de huis jes in te leveren. Juf Jacqueline van Duin, die zelf in Lansingerland woont, heeft de kinderen van haar groep de opdracht gegeven om de bouwplaat te maken en met elkaar maakten ze een compleet dorp. Architektenburo Houweling heeft veel creatieve inzendingen ontvangen, maar de inzending van deze klas verdiende zeker ook een prijs. Jan Houweling vond het daarom leuk om groep 6 van de Rehobothschool persoonlijk te be danken voor hun inzending en een groepsprijs aan te bieden vanwege het bijzonder originele idee om er een heel dorp van te maken. Eerder dit jaar werd de inkoopor ganisatie in het leven geroepen door ontevreden pomphouders, als reactie op de vaak starre hou ding, prijsregulering, onhandige concurrentie binnen het eigen merk, flinterdunne marges, strakke handhavingsregels en betalings condities, gehanteerd door de gro te oliemaatschappijen waaraan de kleinere pomphouders steeds meer het gevoel overhielden geen baas in eigen bedrijf meer te zijn. Met het nieuwe merk PEUT, voort gekomen uit de Gouden Regels van Belangenvereniging Tankstati onspecialisten BETA, ontstaat een eerlijk en gelijk speelveld voor de zelfstandige ondernemer. De pro fessionele uitstraling en aanpak in combinatie met goede doelen ac ties zullen bijdragen tot een snelle groei van dit originele andere tan ken. Het tankstation, met no-nonsense lokaal ondernemerschap, eerlijke inkoopprijzen en een eigen tank pas intoduceert gelijktijdig 'Tan ken Denken", een initiatief om per getankte liter brandstof 1 cent af te dragen aan lokale sport- mu ziek- of cultuurvereniging of an dere goede doelen. Over het goede doel kan de tankende automobilist zelf een beslissing in nemen. Een mooi initiatief dat zeker navolging zal krijgen onder lokale onderne mers door het hele land vanwege het sociaal betrokken karakter en de concurrerende prijsstelling. Ge durende het jaar zullen meerdere acties worden opgezet en alle re den om PEUT in Moordrecht op de voet te volgen en de tankpas aan te vragen. Meer info: www.tan- kenschenk.nl of T 0182 370414. roeid. Na de onthulling nam Pieter van Gennep het woord en be dankte alle medewerkers en naas ten van Van Gennep, voorheen BP, persoonlijk voor hun bijdrage en inspanning. Het dankwoord werd gevolgd door een muzikaal optre den van Peter William Strykes die heel toepasselijk het nummer'This is the moment' ten gehore bracht. Moordrecht - Het was groot feest vrijdag 7 november bij tankstation Van Gennep waar de ondernemers, en broers, Pieter en Kees van Gennep als eerste Nederlandse tankstation de nieuwe merknaam PEUT onthulden. PEUT is een nieuw brandstofmerk van inkoopcoöperatie De Vrije Pomp dat een eigen netwerk van zelfstandige pomphouders van zo'n honderd pomphouders in Nederland vormt en inkoopt bijArgos. De Van Genneps werden toe gesproken door initiatiefnemer Ewout Klok van de Vrije Pomp en bekend als initiatiefnemer om al cohol te gaan verkopen bij tank stations, zette Pieter en Kees neer als helden voor het genomen besluit. Door te kiezen voor dit nieuwe brandstofmerk wordt on miskenbaar tegen de stroom in ge werd in september via de huis- aan-huis bladen verspreid en ook werd de bouwplaat uitgedeeld op het Woonevent in Lansingerland en tevens was de bouwplaat te downloaden via de eigen website en Facebook. De opdracht was om een huisje te bouwen en vervol gens te versieren. Kinderen hadden Nieuwerkerk aan den IJssel - Jan Houweling van Architektenbu- reau Houweling reikte vrijdag 7 november een prijs uit aan groep 6 van de Rehobothschool. Naar aanleiding van het 40 jarig be staan was onder andere bedacht om een bouwplaat kleurwedstrijd te organiseren. De bouwplaat Moerkapelle - Woord en Daad organiseert gelijktijdig en in har monie met Moerkapelse middenstanders de jaarlijks terugkerende Wintersfeeravond. Het thema die avond zal zijn 'Heel Moerkapelle bakt' en om een leuk wedstrijdelement aan te brengen kan iedereen volgens zijn eigen lekkerste recept een taart bakken en inleveren op 28 november bij de Farmshop aan de Dorpsstraat 6. De taart zal vervolgens worden beoordeeld door een professionele jury en door de bezoekers van de Winterfair, door aankoop van een taart punt. Om 20.00 uur wordt bekend gemaakt wie zich 'De thuisbak- ker van Moerkapelle'mag noemen. Info: T 079 5936911 of http://bit. Iy.winterfair2014. Verder zijn verkrijgbaar: stroopwafels, wintergroen, demonstratie beren maken, sieraden, naam kip raden, groen- en woondecoraties, advocaat, glühwein, oliebollen, groenkransen, springkussen, snoep en gebak, vogeltaartjes, erwtensoep, snacks, 2e handsboeken en speelgoed. Het evenement zal plaatsvinden van 15.00 - 21.00 uur bij de Farmshop aan de Dorpsstraat 6 in Moerkapelle.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 29