Anders denken en anders tanken doe je bij Peut van Gennep Moordrecht heeft een primeur: De allereerste Peut van Neder land. De nieuwe tankformule van zelfstandige tankhouders, vóór mensen die anders denken en anders tanken. "Peut pakt het anders aan,"zegt initiatiefnemer Pieter van Gennep: "Ruim 40% van alle tankstations in Nederland zijn eigendom van zelfstandige ondernemers. Meest al dragen deze 'vrije pompen' een label van één van de grote brand- stofmerken. In groeiende mate worden de vrije pompen aan banden gelegd en moeten ze zich houden aan landelijke richtlijnen. En dat is waar de schoen wringt." "Je kunt het de grote brandstof- merken niet kwalijk nemen," vervolgt Pieter, "maar hun belang ligt primair bij de wereldhandel. Als zelfstandige tankhouder vind ik juist mijn directe omgeving heel belangrijk. Met Peut heb ik alle vrijheid om eigen acties op te tuigen, bijvoorbeeld met Bakker van Meeteren." Peut is een vergeten naam Pieter van Gennep: "Alle opa's en oma's kennen het nog wel. Peut stamt af van het woord petrole um. In de volksmond werd het gebruikt om brandstof aan te duiden. "Ik ga even wat peut halen," zei men dan. Wij brengen Peut terug naar deze tijd als een eerlijk Hollands merk dat dichtbij je staat. Peut houdt niet van opsmuk. Verwacht geen overge- kwalificeerde brandstoffen met veelbelovende namen. Er zijn drie soorten Peut: benzine, diesel of LPG. Alle drie doen ze geen enkele concessie aan kwaliteit en voldoen ze aan de strengste eisen." Tanken schenken "Peut is meer dan een naam," aldus Pieter van Gennep. "We doen dingen echt anders en durven te experimenteren. We geloven in de kracht van samenwerken. Door het hele jaar lopen dan ook acties in samenwerking met lokale onder nemers en initiatieven. Neem bijvoorbeeld ons Tanken Schen ken programma. Wat is mooier: krijgen of geven? Per getankte liter draagt Peut 1 cent af aan een goed doei of lokale sport-, muziek- of cultuurvereniging. Welke dat is, bepaalt de klant zelf op een tablet bij de kassa. Zo wordt goedkoop tanken écht goed." De prijs van Peut "Lokaal ondernemen is leuk, maar het prijskaartje van Peut is minstens zo belangrijk. Doordat ik met Peut mijn eigen prijs kan bepalen, zijn mijn klanten altijd goedkoop uit. Al helemaal in het weekeinde, de Happy Days met wel heel hoge kortingen," besluit Pieter van Gennep. £):Vtes§tfaaï O Shop - lp Cards

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 2