fcuii fcfcer* Huldiging volslagen verrassing voor jubilaris Dul Filmavond in Kristal Lezing orthopedisch chirurg bij Passage Vrouwen 'Met meer banen kunnen we meer mensen achter de geraniums vandaan halen' Herfstknutselen bij Blokkies Club Jubileum Kerstrad van Avontuur KNDA Dierencentrale Hoogendoorn en Van Slingerland werken de paal vakkundig de grond in. Amold Dul VCCrtig jaar CllthOUSiaSt DKV-Nd Volg ons op HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 NOVEMBER 2014 jeu de Boules Club blij met eerste paal boulodrome Moordrecht - Bij KNDA draait dit jaar voor de 25e keer het Kerstrad van Avontuur. Het jubileum wordt gevierd op zaterdag 13 december in het clubgebouw van de muziekver eniging bij sporthal De Zuidpias. Vanaf 14.00 uur draait kerstman Adrie van Meeteren aan het rad waarbij tal van prijzen te winnen zijn als kippen, kalkoenen en kerstkran sen. Ook worden in verband met het jubileum gratis prijzen weggegeven. De lotenverkoop voor de drie grote rondes met als hoofdprijs een half varken (of een vleespakket naar keuze van gelijke waarde) is deze week van start gegaan. Loten zijn te koop bij de leden van de har monie, bij kapsalon Angelique in de Westbuurtstraat en tijdens de pauze van het Najaarsconcert van KNDA op vrijdag 21 novem ber in de grote Kerk van Moor drecht. De loten kosten 5 euro per stuk; de opbrengst is bestemd voor de aanschaf van instrumenten. Voor het bestellen van loten en voor meer informatie: 0182-379215. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een kwart eeuw geduld moest Jeu de Boules Club (JBC) Nieuwerkerk hebben. Het was het waard, zo bleek dinsdag 4 no vember, toen voorzitter Cees Hoogendoorn en Wim van Slingerland, hoofd van de bouwcommissie, de eerste paal de grond in sloegen voor een eigen boulodrome. Een langgekoesterde wens ging in vervulling. de kantine van de korfbalvereniging maar de jeu-de-boulers verwachten dat ze het binnen twee jaar in ge bruik kunnen nemen. Door Emmy Fons In sportpark Dorrestein sloeg een fiks aantal leden de verrichtingen van hun clubgenoten gade. De eer ste paal luidt de realisatie in van een hal met binnenbanen en een clubhuis. In april wordt de opleve ring verwacht. Misschien wel de mooiste Hoogendoorn richtte zich voor het heipaal-ritueel tot leden en geno digden. Hij stak niet onder stoelen of banken dat de club soms niet meer kon geloven dat ze geheel zelfstandig zou worden. "We had den er een hard hoofd in," zo sprak hij, "of het ooit nog zou gaan ge beuren, de bouw van ons eigen on derkomen. Maar nu hoor ik dat de Gevonden Teef, Mechelse herder x, bruin, zwart masker, gechipt, Twee manspolder Zevenhuizen. Kat, cypers, witte kin, voeten voor en sokken achter, Knibbel- weg Zevenhuizen. Kat, rood, Zuidelijke Dwarsweg, Zevenhuizen. Kat, wit, donkere cyperse vlek op kop en rug, Vrijheidslaan Nieu werkerk aan den IJssel. Geiten, 2x zwart wit en 1x wit bruin, 2eTochtweg Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186- 601199 ofwww.dierencentrale.nl @hartvanbollarid L 8HART VAN HOLLAND bouwer al een beetje bezig is met de eerste paal, dus dat zit wel goed." Met veel plezier kijkt hij uit naar de voortgang van de bouw. "Straks hebben we hier een van de mooi ste locaties van de regio, misschien landelijk wel de mooiste!" Hij bena drukte de maatschappelijke rol van zijn club. "Met zo'n mooie locatie en zoveel banen erbij kunnen we meer mensen achter de geraniums van daan halen." Geen kantine maar clubhuis Aan het woord 'kantine' doen de leden niet. 'Clubhuis' past meer bij hun stijl, gezien de sociale functie. De ruimte voor dit clubhuis, binnen in de hal, wordt casco opgeleverd en door de leden afgebouwd. Nog drie jaar mag de club gebruik maken van Eigen geld, sponsoren, een banklening en een bijdrage van de gemeente maakten de financiering voor de bouw van het boulodrome mogelijk. De club beschikt sinds een jaar over dertig buitenbanen en een eigen terrein. In het nieu we energiezuinige gebouw komen twaalf binnenbanen. De club voldoet straks aan de eisen van het NOC (Ne derlands Olympisch Comitee), NSF (Nationale Sport Federa tie) en NJBB (Nederlandse Jeu de Boules Bond). Als de hal een feit is, is de verwachting dat het ledenaantal, dat nu op 110 staat, groeit naar 140 tot 150 leden. Nesselande - Op initiatief van de werkgroep Onder Andere(n) wordt op maandag 24 november van 19.30 tot 22.00 uur de film 'Toen was geluk heel gewoon' vertoond in wijkcentrum De Kristal aan de Cypruslaan 404. De hoofdrollen worden gespeeld door Gerard Cox en Joke Bruijs. De toegang bedraagt 3,50 euro; deur open om 18.30 uur. Voor meer informatie: 010- 2862760, 010-4553799 of tineke. vandenberg@buurtwerk.nl. Moordrecht - Frank Wijffels, ortho pedisch chirurg in het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda, verzorgt op woensdag 19 november om 20.00 uur een lezing in de Zespunt aan de Molenlaan 1. Wijffels zet zich al geruime tijd in voor Stichting Njokuti, opgericht door ex-tropenartsen die nu huis arts zijn. Ook een orthopedisch chi rurg maakt deel uit van het team, Nieuwerkerk aan den IJssel- De 51-jarige Arnold Dul was donderdag 6 no vember, zoals gebruikelijk aanwezig op de oefenavond van DKV in Con Mu- sica. Er werd gerepeteerd voor de intocht van Sinterklaas. Op het moment dat 'Dag, Sinterklaasje dag' werd gespeeld kwam burgemeester Gert-Jan Kats binnen. Dul dacht 'die komt ons feliciteren met onze eerste prijs van de Marching en Music Contest 2014, die we hebben behaald in Schiedam." Door Cees Visser In zijn speech beklemtoonde Kats de belangrijkheid van DKV voor de ge meente. En ja, hij roemde de zojuist behaalde eerste prijs. Daarmee liet hij Dul nog steeds in de veronder stelling dat het burgemeestersbe- zoek daaraan te danken was. "Dit is niet de belangrijkste reden waarom ik hier ben, ik ben gekomen om een heel bijzonder lid van DKV te huldi gen: Amold Dul." Eerder al, in 2005, werd de jubila ris benoemd tot lid in de orde van Oranje Nassau. Een koninklijke on derscheiding werd het ditmaal niet. Kats speldde hem de jubilleumspeld dat werkzaam is in diverse Afri kaanse landen. De artsen worden uitgezonden op vrijwillige basis en zamelen schoenen en speel goed (vooral ballen) in die zij aan de behandelde kinderen, die soms maanden in een hospitaal moeten revalideren, kunnen uitdelen. Ook financiële ondersteuning is welkom. Voor meer informatie: www.njokuti. nl. van de KNMO (Koninklijke Neder landse Muziek Organisatie) op te spelden en de daarbij behorende- oorkonde te overhandigen voor zijn veertigjarig lidmaatschap van DKV. Een beduusde Dul over zijn lange jaren bij DKV. "De eerste tien jaar bespeelde ik slagwerk, daarna de trombone. Bij DKV heb je heel snel het gevoel erbij te horen en er heerst een grote saamhorigheid. De grootste voldoening vind ik in het feit dat na lang oefenen de uitvoe ring perfect is. Ook het lopen tijdens de uitvoeringen betekent een extra dimensie. Ik ga er daarom vanuit, dat ik ook de vijftig jaar bij DKV vol ga maken." Bloemen, een speldje en een oorkonde voor trouw lid drumfanfare. Nieuwerkerk aan den IJssel - De maandelijkse Blokkies Club van 't Blok aan het IJsermanpad 1 staat vandaag, woensdag 12 novem ber, in het teken van herfstknut selen. Kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar zijn welkom van 14.00 tot 15.30 uur. De kosten bedragen 2,50 euro.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 31