Activiteiten Camino ca n/Ufvo Tien ongevallen op donderdagavond Dronken man vast in berm Verrassende onthullingen aan de ontbijttafel Eerste plaats voor Van den Polder/Ham Bibliotheek niet verder in Reigerhof HART VAN HOLLAND ZUIDPtAS 12 NOVEMBER 2014 49 Gezond ontbijt met chocoladerandje Bridge Kwartfinale European Battle Coverbands in 't Blok De Groene Veenen belooft Nieuwerkerkse leners tegemoet te komen Zevenhuizen - Een 41-jarige Rot terdammer reed dinsdagavond 4 november met zijn personenauto de Eendrachtsdijk in Zevenhuizen af. Hij kon met zijn auto niet meer van uit de grasberm de weg op komen. De gewaarschuwde politie stelde vast dat de man alcohol gedronken had. Op het politiebureau werd een ademanalyse afgenomen, waarbij bleek dat de man meer dan twee keer de wettelijk toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. De man kreeg een boete van 757 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Gezond eten stond centraat tijdens het ontbijt van de kinderraad met burgemeester Gert-Jan Kats en wethouders André Mul ler en Jan Hordijk, woensdag in het gemeentehuis. Chocoladevlokken passen daar eigenlijk niet bij maar, zo zei burgemeester Kats: "Ze zijn weliswaar niet gezond, maar wel heel lekker." Het college van B en W en de kinderen lieten zich het ontbijt goed smaken en kwamen en passant met interessante onthul lingen. Regio - De hulpdiensten hadden het er donderdagavond druk mee. De ene aanrijding was nog niet opge lost of de volgende diende zich aan. In twee uur tijd ging het vijf keer mis; twee keer op de A12 bij Ze venhuizen, één keer bij Reeuwijk en twee keer op de A20 bij Moordrecht. Ook net buiten Hollands Midden was het raak. Even na Zevenhuizen Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van de Nieuwerkerkse Bridge Club speelden maandag de vierde ronde van de tweede competitie. In de A-poule behaalden Jaap van den Polder en Guus Ham de eerste plaats met 62,20%. Op de tweede plaats eindigden Hieke Penning en Elisabeth Tump met 60,42% en de derde plaats was voor Peter Bijs- Vervolg van voorpagina terveld en Ron van Domburg met 60,12%. In de B-poule waren Lucy Eldering en Betsie Kuiper de besten met 61,81%. De tweede plaats was voor Joan Sipman en Irene den Hollander met 59,38% en Selma van de Berg en Thea Michels eindigden als derde met 58,68%. ging het een aantal keer fout op de A12 bij Bleiswijk en Zoetermeer. Automobilisten liepen door de vele ongelukken veel vertraging op. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vijf bands gaan zaterdag 15 november in 't Blok met elkaar de strijd aan tijdens de kwartfinales van The Eu ropean Battle of the Coverbands. Opgetreden wordt door Separate, Police Brutality, Ellements, ZIZ en WayWard. Deur open om 20.00 uur; de toe gang bedraagt 10 euro. Voor meer informatie: www.euro- peanbattleofthecoverbands.com. Door Cees Visser Burgemeester Kats benadrukte, tussen de boterhammen door, het belang van een gezond ontbijt. Hij hield het gesprek gaande en be stookte de kinderen met veel vra gen, die op originele wijze werden beantwoord. Omdat de maratonzitting van dins dag 4 november, van 14.00 tot 23.30 uur, hem nog vers in het ge heugen lag, vertelde hij de kinde ren over een van de punten van de Algemene Beschouwingen: de zorg die op het bordje van de gemeente komt. Ook wijdde hij uit over zijn belofte aan Sinterklaas om het hob belig karakter van de Zevenhuizense Dorpsstraat in 2015 aan te pakken. Daar is echter geen geld voor en dus heeft de wethouder van verkeer de opdracht gekregen na te gaan, waar de nodige financiën te vinden zijn. Kinderburgemeester Jeroen Bac sprak zijn zorg uit: "Ik hoop niet, dat het van ons budget gaat." Onthullingen Op de vraag welke sporten en hob by's de kinderen hebben en wat ze later willen worden werd uitgebreid gereageerd. Ook de wethouders en de burgemeester ontkwamen er niet aan te vertellen over hun ambities. Hordijk onthulde dat hij graag bur gemeester wil worden. Kats ambi eert een burgemeesterschap van een grote stad, maar wil vooralsnog dat zijn ambtstermijn in Zuidpias wordt verlengd. "Omdat ik het hier uitstekend naar mijn zin heb." Nieuwerkerk aan den IJssel - "Dit is een zaak die de gemoederen van bur gers bezighoudt. Het mag op straat, dat is een signaal dat het probleem in de raadzaal is doorgedrongen."Zo reageerde Claudia Wolff (D66) dinsdag 4 november op de twijfel bij PvdA/Groen Links over de noodzaak van een motie om de werkwijze van het bibliotheekbestuur in Nieuwerkerk aan den IJssel grondig te onderzoeken. Pieter Beeldman (PvdA/GroenLinks) zei de zorgen van de indieners van de motie te delen, maar de nood zaak van de motie ais 'zwaar mid del' niet te zien. "Het college zegt dit zorgvuldig te onderzoeken, moet dit dan op straat worden uitge vochten? Wat ons betreft niet." Daar verschilde zijn mening met die van de indieners. "Dit is een nijpend probleem en als raad hebben we in de bibliothekenkwestie al heel veel geduld getoond. Als we dit op z'n beloop laten, kunnen de kosten nog verder oplopen", aldus Daan de Haas (WD). De motie werd uitein delijk unaniem aangenomen. Inventaris Voorzitter Leo de Viet van de Nieu werkerkse bibliotheek stelt in een reactie: "Laat dat onderzoek maar komen; wij hebben niets te ver bergen. Maar omdat het college ook partij in deze zaak is, moet een onafhankelijke commissie het uit voeren. Anders lijkt het erg op het keuren van eigen vlees." Behalve de vraag of er sprake is (geweest) van wanbeleid, moet het college van de raad ook onderzoe ken of 'de inventaris' van de biblio theek kan worden veiliggesteld. "De inventaris, dat zijn stoelen en tafels. Ik neem toch aan dat de raad ook het culturele erfgoed bedoelt dat zich in de bibliotheek bevindt", al dus De Viet. "Zo niet, dan val ik van mijn stoel." Impasse De Viet benadrukte met zijn reac tie nog eens de impasse waarin de discussie over het bibliotheekwerk zich bevindt. De huur van het pand bij eigenaar Dela opzeggen kan vol gens hem niet, "omdat we dan in één keer de huur tot februari 2017 moeten betalen". Intussen staat de gemeente nog altijd garant voor de betaling van de huur, die zo'n 45.000 euro per kwartaal bedraagt. Volgens De Viet zijn de gemeente en De Groene Venen aan zet om hem in te lichten over het bibliotheekwerk vanaf 1 januari. "Maar ik hoor niets. Als ik niet weet wat zij van plan zijn, kan ik ook onze leden geen duide lijkheid bieden over bijvoorbeeld hun lidmaatschapsgeld. Wij zijn niet alléén verantwoordelijk voor de fi nanciële afhandeling. De uitvoering van bibliotheekwerk is een verant woordelijkheid van de gemeente. Die is medeverantwoordelijk voor de situatie zoals die nu is." De ontstane impasse is volgens De Viet het ge volg van 'bijna onbehoorlijk bestuur' van de gemeente. Directeur Gillian de Koning-Keg van bibliotheek De Groene Venen voorziet dat een soepele overgang van de ene naar de andere biblio theek er niet in zit. Daarvoor zijn de verhoudingen te zeer verslechterd. Desgevraagd stelt ze dat er vanaf 15 januari een nieuwe bibliotheek in Nieuwerkerk aan den IJssel is. Niet in het huidige biebpand in winkelcentrum Reigerhof - onder meer vanwege de te hoge huurkos ten - maar op een andere locatie in het dorp. "We gaan dat echt snel bekendmaken", zegt De Koning, die ook stelt dat ze de leners van bibli otheek Nieuwerkerk "natuurlijk op een bepaalde manier tegemoet zal komen". Een tijdelijk gratis lidmaat schap zou tot de mogelijkheden be horen. Burgemeester Kats benadrukte het voorrecht dat we in Nederland hebben met een overvloed aan ontbijtproducten. (voormensen die kanker hebben (gehad), naasten en nabestaanden) VRI JDAG 14 NOVEMBER 10.00 - 14.00 uur Inloop met koffie en thee 11.00 - 12.30 uur Werken met kleuren; kosten 1 euro 13.00 - 14.00 uur Lunch; kosten 2,50 euro VRIJDAG 21 NOVEMBER Camino, gevestigd in De Meander aan de Boslaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 06-30228683, info@centrumca- mino.nl, www.centrumcamino.nl. 10.00 - 14.00 uur Inloop met koffie en thee 11.00 - 12.30 uur Creatief met een oud boek; kosten 1 euro 13.00 - 14.00 uur Lunch; kosten 2,50 euro

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 49