Stemmen voor mooiste fietspad van Zuidpias Afvoer putje? Dorpsstraat Moerkapelle een plaatje HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\26 NOVEMBER 2014 -.ff-.? t I Het Kerkepad in Nieuwerkerk aan den IJssel Door Pepijn de Groot f oor wie weieens reist \Jf via Utrecht Centraal is JF hij geen onbekende. Zij die hem niet kennen, raad ik aan om tijdens vertraging (winter is coming...) eens Hoog Catharijne in te lopen - door de hartelijkheid van Straatnieuwsverkoper Bedros Ashekiaan vergeet je even het treintrammelant. Meerdere keren per week staat Bedros - koopwaar onder de arm - tussen het treinstation en winkel gebied Hoog Catharijne. Hij wenst iedereen die langsloopt of -rent om geen aansluiting te missen met een gulle glimlach een fijne dag toe: "Goedemorgen mooie mevrouw! Goedemorgen lieve meneer!" of 'lieve mensen, mooie mensen' als hij meer personen te gelijk aanspreekt. Als je uit een trein komt waarin je medemensen met oordoppen in naar beeldschermen zitten te turen om zich zo veel mogelijk te distan tiëren van hun sociale omgeving, en keer op keer hoofdschuddend moet concluderen hoe verdraaid lelijk het Utrechtse stationsgebied is, maakt je hart een sprongetje als Bedros - hebben en houden in boodschappentassen - je naroept datje een mooi mens bent. De Amerikaanse Shoshanna Ro berts zette enige weken terug een kort filmpje online waarin ze liet zien hoe ze werd aangesproken als ze door de straten van New York liep. Tien uur lang liep ze achter een verborgen camera aan - gym pies, zwart shirtje en spijkerbroek - en filmde de reacties die haar ver schijning had op haar omgeving. Er liep een man vijf minuten stil letjes met haar mee nadat hij haar onomwonden op haar schoon heid had gewezen. Ook zag je een handjevol mannen, al dan niet na het uitroepen van 'DAMN!', be studeren hoe de kontzakken op haar spijkerbroek waren gestikt. Borduurwerk, het blijft een fas cinerend ambacht. Inmiddels is Shoshanna het gezicht van public harassment, publieke intimidatie. De meeste mannen in het film pje wensten Shoshanna een fijne dag en Gods zegen. 'Hey beau tiful, have a nice day', 'Have a nice evening darling'. Dat schijnt ongewenste intimidatie te zijn. De Amsterdamse WD-fractie op perde onlangs het naroepen van vrouwen te beboeten. Nog even en je mag brommen als je je laat in spireren door de songteksten van de Gebroeders Ko: 'als ik één keer tring, dan ben jij een lekker ding en als ik drie keer met mijn fietsbel bel, ben jij de mooiste van het stel'. Als Bedros zijn Straatnieuws zou verkopen in New York was hij mis schien in het filmpje van Shos hanna verschenen. "Goedemorgen mooie, lieve mevrouw" Dan had hij misschien te boek gestaan als ver bale aanrander. Ik ben blij dat Be dros altijd oog heeft voor de men sen om hem heen. Ik ben blij dat de schoonheid van onze sociale omgeving hem niet onopgemerkt is gebleven. Het enige wat hij wil - en dat geldt voor menig naroeper of nafluiter - is een glimlach ste len van zijn medemens. Bij mij flikt hij het keer op keer, zonder dat ik weerstand bied. Zuidpias - De Fietsersbond afdeling Zuidpias is op zoek naar het mooiste fietspad in Zuidpias. Uit de inzendingen tot nu toe van inwoners hebben Fietsersbond en gemeente Zuidpias drie paden gese lecteerd die voor de titel in aanmer king komen. 13 Het gaat om het Kerkepad door recreatiegebied Hitland, de Oude Spoorbaan in Moordrecht en het fietspad langs de Rotte in Zevenhui zen. Stemmen kan op www.fbzuidplas.nl. De winnaar krijgt een waardebon en een fiets-attentie. De Oude Spoorbaan in Moordrecht. Fietspad langs de Rotte in Zevenhuizen De uitvoerige aandacht (HvH 19/11) aan het bezoek van de heer Luijen- dijk van het Zuideinde bij wethou der Muller doet vermoeden dat er iets gaat gebeuren. Blijdschap alom. Waarom zou je de euforie tempe ren? Het antwoord is simpel; omdat de teleurstelling straks veel groter is. Het is een bekende tactiek in de politiek om eerst het beleid of visie wat te laten vieren om na verloop van tijd, gelijk een alzheimerpa- tiënt, volstrekt de andere kant op te gaan. Daarom heer Luijendijk en al uw buurtjes hierbij een aantal over wegingen die helaas aantonen dat u nu reeds een achterhoedegevecht voert. Dit is geen verwijt maar een door schade en schande verkregen inzicht. U wilt een op zijn vroegst in 2016 aan te leggen 'knip' in de weg nü zwart op wit regelen. Als dit al zal gebeuren, onthoud dan de stelling; 'Afspraken met de overheid uit het verleden zijn géén garantie voor de toekomst'. Een stelling die dagelijks in de kranten wordt bewezen. U gaat er vanuit dat u via de Raad van State nog alle kans heeft. Heeft u zich al afgevraagd waarom men al begonnen is met de aanleg van de weg? Men creëert daarmee een cruciale positie waardoor een weg terug onmogelijk wordt. De aanleg kan misschien even stilliggen. Wat denkt u dat deze bypass kost? Tonnen of één miljoen? Op zich ac ceptabel wanneer het ook direct een opbrengst zou hebben. Er ligt echter een koppeling met de roeibaan. De roeibaan is een miljoenenproject waarop al twee seizoenen uiterst weinig activiteiten plaatsvinden. Elke burger of ondernemer zou vooraf voor een optimale invulling hebben gezorgd. Het verhaal is dat in 2016 het WK roeien op deze baan wordt gehouden. Het WK in dit olympische jaar is echter een alter natiefvoor de niet olympische num mers en de World Junior Et Senior Championships. Bij dit vijfdaagse evenement ligt het deelnemersaan tal op de helft van een echt WK en zal de publieke belangstelling na venant véél lager zijn. Een tijdelijke baileybrug zou véél goedkoper zijn. Wat in de bankwereld 'hebzucht' was, is in de politiek 'prestige'. Het gaat beide over de rug van hen die denken 'zijn zij gek of ben ik het?' Arno Lamot Deze keer een compliment voor de gemeenteraad in verband met Moer kapelle. Jarenlang werd er niets ge daan in ons dorp, maar de afgelopen tijd is de Dorpsstraat grootscheeps aangepakt. Het ziet eruit als een plaatje en alle bewoners zijn er ho pelijk net zo tevreden over als ik. Het is alleen jammer dat er teveel winkelruimte is gecreëerd, nu staat meer dan de helft leeg en dat is voor de winkels waar wel gehandeld wordt niet leuk lijkt mij. Misschien kan men hier beter maar mooie woonruimte van maken zodat die huurbiljetten weg kunnen, want dat is bepaald geen fraai gezicht. Want ook in het oude gedeelte is nog win kelruimte te huur. Verder is er vorige week een prachtig Italiaans restau rant geopend, dus dat is helemaal tof. Gemeenteraad, bedankt en ho pelijk vergeten jullie ons ook in de toekomst niet. Joke van der Vorm Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden lang zijn en moeten voorzien zijn van uw naam. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven in te korten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 13