Voorbereidingen dijkversterkingen Capelle aan den IJssel en Moordrecht weereen stap verder Week 48, nr. 163 26 NOVEMBER 2014 HART VAN HOLLAND @hhsenk Schieland en de Krimpenerwaard Water werken Deze advertentie is een uitgave van: Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Postbus 4°59.3°o6 AB Rotterdam, 010 45 37 200, .hhs n De volgende editie van Waterwerken verschijnt op 17 en 18 december 2014 Hoogheemraadschap van ligt een voorstel vooreen aangepast plan voor Capelle aan den IJssel samen met het project plan Moordrecht ter vaststel ling vooraan het algemeen bestuur (de verenigde vergadering) op 26 november 2014. De uitvoering van de dijkversterkingen begint in april 2016 en duurt circa twee jaar. In het stormseizoen tussen oktober en april wordt niet gewerkt, omdat werkzaamheden aan de dijk dan niet zijn gewenst. In 2015 is het eerste werk op en naast de dijken al zichtbaar. Dan worden onder andere kabels en leidin gen, die in de weg liggen voor de dijkverster king, verlegd. Meer informatie kijk op: www.hhsk.nl/dijkversterkingcapelle www.hhsk.nl/dijkversterkingmoordrecht De dijkversterkingen in de Dorpsstraat van Capelle aan den IJssel en aan het Oosteinde in Moordrecht worden voorbereid. Op welke wijze een dijk het beste kan worden ver sterkt hangt af van allerlei factoren, zoals: het probleem (waarom voldoet de dijk niet?), de omgeving, de grondsamenstelling en de beschikbare ruimte. Dat is in de eerste fase van de voorbereiding in kaart gebracht en heeft geleid tot een meest waarschijnlijke uitvoeringsvariant (voorkeursalternatief). Omwonenden zijn hierover geïnformeerd en konden hierop reageren. Vervolgens zijn deze oplossingsrichtingen verder uitgewerkt in ontwerp-projectplannen voorde beide dijkversterkingen. Die hebben ter inzage gelegen. Op de dijkversterking Capelle aan den IJssel zijn zeven zienswijze ingediend en op die van Moordrecht een. Op basis hiervan eindelijk uit de ergste rommel. In het voorjaar van 2015 vinden de laatste afrondende werk zaamheden plaats. Het was ook druk op de Lekdijk tussen De Hem en Schoonhoven. Hierzijn damwanden aangebracht. De enorme klus is binnen 5 maanden geklaard. Dit dijkvak is dit najaar nog niet geasfalteerd; er is tijdelijke bestrating aangebracht in verband met de verwachte zetting van de dijk. In april en mei 2015 is de aannemer aanwezig voor de afwerking van zaken, zo'n viertot vijf maanden eerder dan gepland. In juli en augustus worden asfaltdeklagen aangebracht. De officiële oplevering vindt naarverwachting plaats in september 2015. Volg de werkzaamheden op www.dijkversterkingbas.nl of op facebook

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 23