onthaal in o spatje HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 26 NOVEMBER 2014 Zuidpias - Het duizelde Sinterklaas zaterdagochtend eventjes. In zijn agenda stond een bezoek aan de gemeente Zuidpias, maar het navigatiesysteem van Wegwijspiet liet vier locaties zien. Alfabetpiet kwam met de oplossing: "We beginnen 's morgens in Moerkapelle, dan varen we naar Moordrecht, dan bezoeken we Nieuwerkerk en de kinderen in Zevenhuizen moeten toch echt tot de middag wachten." In alle kernen werden Sinterklaas en zijn pieten met open armen ontvangen; hij nam voor alle zoete kinderen uitgebreid te tijd. Hart van Holland was erbij. Moerkapelle - Honderden kinderen zongen Sinterklaas en zijn gevolg luidkeels toe. De goedheiligman, be geleid door zijn pietenband, kwam via een overvolle Dorpsstraat het plein naast de kerk op en betrad het podium. Kats schreed de goedheiligman met Amergo door de vernieuwde Dorps straat. "Dat was een prachtig ge zicht", aldus Kats over de aankomst van Sint door de drukke straat. "Ik ben trots dat het centrum van Moerkapelle zo mooi is opgeknapt ondanks de crisis." Sinterklaas kon het alleen maar met de burgemees ter eens zijn. "Het is inderdaad erg mooi geworden en ook het paard kon hier prima uit de voeten", aldus de enthousiaste Sint, die zijn pieten meteen opdracht gaf pepernoten uit te delen. De 4-jarige Joas durfde het gezang op het plein niet aan, maar genoot wel van alle liedjes die de pietenband ten gehore bracht. "Op school heb ik ze wel gezongen hoor", zegt hij snel om Sint niet teleur te stellen. Eén moment had zaterdag zijn absolute voorkeur: het magische moment dat Sinterklaas de Dorpsstraat in reed op dat mooie witte paard van hem. Voor Joas en de andere kinderen uit Moerkapelle kan het invullen van de verlanglijst jes nu echt beginnen. Toen had hij al honderden handjes geschud en zijn pieten al vele te keningen in ontvangst genomen. Voordat hij plaatsnam op zijn com fortabele stoel sprak Sinterklaas uit blij te zijn weer in Moerkapelle aan gekomen te zijn. Ook burgemeester Gert-Jan Kats en kinderburgemees ter Jeroen Bac waren zichtbaar op gelucht dat Sint het dorp weer wist te vinden. Onder toeziend oog van Piet ontmoet Pietje. En eindelijk daar is 'ie dan: Sinterklaas. Moordrecht - Langs de Westringdijk en op de brug stond het vol met kinderen en ouders. Vrolijke gezichten, pietenmutsen en zelfgemaakte mijters, zorgden vooreen kleurig schouwspel. DoorAleid Otto In de ringvaart dreef een vlot met daarop een ouderwetse platenspe ler. Een hijskraan stond opgesteld en een podium met een rode stoel voor Sinterklaas. Wat stond er allemaal te gebeu ren? Piet Montagne, met grote grijze krulsnor, en twee kluspieten werden door de hijskraan naar het vlot gehesen. Gevaarlijk zweefden ze boven het water. Op het podium stelde Afro Piet zich op achter het mengpaneel. "Welkom in Moordrecht Sinter klaas en ik hoop dat u het hier leuk vindt," verwelkomde kinderburge meester Jeroen Bac, die samen met burgemeester Gert-Jan Kats op de aanlegsteiger had staan wachten. "Dank je wel, dank je wel," sprak Sinterklaas, "kinderen, wat kunnen jullie toch prachtig zingen!" Alle kinderen én Sinterklaas geno ten van de wedstrijd tussen Afro Piet en Piet Montagne. Om beur- Met muziek, confetti, zwaaiende en zingende kinderen kwam Sinterklaas Moordrecht binnen. ten lieten zij Sinterklaasliedjes horen. Piet Montagne draaide liedjes van vroeger op zijn grammofoon en Afro Piet liet de moderne versies door de luidsprekers schallen. De Pie ten sprongen op de maat, het publiek deed uitgelaten mee en zelfs de Sint stond op uit zijn stoel en danste. Onder tussen regende het confetti. Na de 'battle', die door Afro Piet werd gewonnen, nam Sinterklaas uitgebreid de tijd om langs de hekken te lopen, kinderen de hand te schudden en tekeningen in ontvangst te nemen. Pieten deelden snoep goed uit en amuseerden het publiek. De boot vaart Moordrecht binnen. Piet Montagne en Afro Piet.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 30