Spannende toneel-voorstelling als sluitstuk Sinterklaasintocht HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 26 NOVEMBER 2014 31 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Pakjesboot, die al een flink deel van zijn lading kwijtraakte in Moerkapelle en Moordrecht, werd ingeruild voor de sintsloep; deze meerde vroeg in de mid dag aan in Nieuwerkerk. Door Bart Jansen Zevenhuizen - Het duurt even, maar dat heb je ook wat, moe ten ze in Zevenhuizen gedacht hebben; als laatste dorpskern kwam Sinterklaas met zijn ge volg aan in Zevenhuizen. Het was inmiddels twee uur in de middag. De trouwe kinderschare werd getrakteerd op veel sho welementen, een prijsuitreiking en een toneelstuk. Door Anja Smid Burgemeester Gert-Jan Kats en kinderburgemeester Jeroen Bac heetten Sinterklaas en al zijn pie ten hartelijk welkom. De Sint: "Wat prachtig dat er zoveel kinderen zijn." Sinterklaas sneed ook nog even een actueel onderwerp aan: "Gert-Jan ken ik van jongs af aan en ik weet dat hij geen valse beloften doet. Hij heeft me gebeld in Spanje over de opknapbeurt van de Dorpsstraat. De burgemeester weet dat een mooie Dorpsstraat op mijn verlanglijstje staat." Waarop Kats aanvulde: "Ik doe mijn uiterste best. Eerste priori teit is de financiering voor de herin- Reikhalzend uitkijken naar de komst van Sinterklaas. richting van de Dorpsstraat." Sinterklaas nam vervolgens alle tijd voor een prijzenfestijn. "Wil lem Groeneveld, Eva Huizinga en Sven de Graaf mogen bij mij komen als prijswinnaars van de kleurpla- tenwedstrijd. En Marit van der He ijden ook, zij schreef het mooiste Sinterklaasgedicht." In een vrolijke optocht liepen de kinderen na het officiële gedeelte naar dorpshuis Swanla voor het bijwonen van de spannende Sinterklaasvoorstelling. genoeg gezongen werd. Sinterklaas moest op het ge zang afkomen want de boot was even de weg kwijt. Het was dus spannend of de Sint in Nieuwerkerk aan zou komen. In het Oude Dorp werd zó hard gezongen dat Sinterklaas het vanuit de verte kon horen. Iets over enen stapt de Sint aan wal in het Oude Dorp. "Ik ben blij weer in Nieuwerkerk te zijn" sprak Sint de kinderen toe. Hij liet weten dat iedereen in Nieuwer kerk zijn schoen mag zetten. Samen met zijn pieten zorgt hij ervoor dat ze allemaal gevuld worden. Of de kinderen dat ook mee hebben gekregen is de vraag. Zij hadden tijdens zijn speech meer oog voor de strooipieten. Sint belooft dat iedereen iets in zijn schoen krijgt. Sinterklaas reikt zelfde prijzen uit. Om half één stond al een flink aantal kinderen gedul dig te wachten. Zij hoefden nog maar een half uurtje te wachten en dan zou hij er moeten zijn, mits er hard

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 31