Van sla- en tomatenteler tot grootste potorchideeënkweker ter wereld Kaartverkoop voor zestiende editie Kerst-In gaat van start Van Noort Verhuisbedrijf verhuist ook HEMA Wintersfeeravond Dorpsstraat HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 26 NOVEMBER 2014 41 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Zuidpias/ Waddinxveen - Met de teelt van bijna twaalf miljoen orchideeën per jaar en twintig hectare glas, verspreid over verschillende locaties in de gemeenten Zuidpias, Lansingerland en Harmeien, is SO Natural de grootste potorchideeënkwekerij ter wereld. Dit jaar vierde het familiebedrijf zijn 55-jarig jubileum met een feest vooralle medewerkers en partners op vrijdag 21 november. "Dat we de grootste ter wereld zijn is overigens nooit ons doel ge weest," benadrukt Martin Smaal, algemeen directeur van SO Natu ral, "een gezonde onderneming, nu en voor de volgende generatie, is voor ons veel belangrijker." Smaal staat samen met zijn vier broers en twee externe directieleden aan het roer van deze enorme kwekerij. "Mijn vader is in 1959 begonnen met het telen van groenten. Later is mijn oudste broer ingestapt en beetje bij beetje werd het bedrijf uitgebreid. Nadat mijn vader in 1995 met pensioen ging, is het be drijf overgegaan op sierteelt. Twee andere broers teelde vanaf 2002 al potorchideeën en in 2008 heb ben alle broers besloten om samen verder te gaan." Dat ging niet zo maar, Smaal licht toe: "We hebben een jaar lang voorbereiding nodig gehad. Een nauwe samenwerking is cruciaal en we wilden het goed aanpakken. Door deze secure aan pak konden we toen en nu nog steeds, voldoen aan de vraag van de markt." De gebroeders Smaal hebben be wust gekozen voor het behoud van de familieonderneming. "Naar mate het bedrijf groeide, was er wel behoefte aan specifieke ken nis. Daarom hebben wij ook twee directieleden van buitenaf aan getrokken." Smaal doelt op de fi nancieel directeur en de directeur sales 6t strategy. De volgende ge neratie staat overigens ook ai klaar om in de voetsporen van de broers te treden. "Voor de derde generatie is het een ander verhaal. Het ni veau van de bedrijfsvoering ligt nu veel hoger en dat vraagt om een andere manier van werken. We hebben daarom een familiestatuut opgesteld en begeleiden onze toe komstige opvolgers intensief." SO Natural is een gezonde, inno vatieve en onderscheidende on derneming met een heldere toe komstvisie. "Echter hebben ook wij een klap gekregen met het intre den van de crisis. 2009 was een moeilijk jaar, maar met ons sterke team en de juiste kennis hebben we ons er zonder al te veel kleer scheuren doorheen geworsteld." Particulieren kunnen de winkel van SO Natural aan de Bredeweg 62 te Moerkapelle, Orchids Et SO, bezoeken op donderdag en vrijdag van 9:00 tot 17:00 uur en op za terdag van 9:00 tot 16:00 uur. Bleiswijk - De zestiende editie van de Kerst-In wordt gehouden op zater dag 20 december. Ook dit jaar zal het evenement worden gehouden in de hal van Royaal Lemkes aan de Hollandweg 8, die door de vele vrijwilligers en professionals zal worden omgetoverd tot concertzaal. Er wordt een afwisselend programma gepresenteerd met koorzang van het Hollands Christelijk Mannenkoor en dit jaar is er de medewerking van Muziekver eniging Concordia uit Bergschenhoek. Vorig jaar bezochten 1.200 be zoekers de Kerstin. Er is voldoen de gratis parkeergelegenheid. Er staan gele borden langs de weg als bewegwijzering en er zijn ver- keersbegeleiders aanwezig. De toegangsprijs is 7,50 euro met een bon voor gratis koffie of thee. Het programma begint om 19:30 uur en de zaal gaat om 18:45 uur open. De show duurt ongeveer twee uur. De toegangskaarten zijn weer verkrijgbaar bij de vaste voorver koopadressen: Janneke Kantoor boekhandel in Berkel en Rodenrijs, Aad Bik en Zn in Bergschenhoek, Primera Sandra in Bleiswijk, bij de koorleden en ook bij de ingang op de avond zelf. Ook via e-mail kun nen kaarten besteld worden: pen- ningmeesterl @hcm.nu. Na ontvangst van het bedrag wor den de kaarten opgestuurd. De verzendkosten zijn 1,50 euro per zending. Het bedrag kan overge maakt worden op rekeningnum mer NL44 INGB 0000 814610 ten name van Kerst-In Bleiswijk. Waddinxveen - Zoals de foto laat zien is geen klus te groot voor verhuisbedrijf Van Noort. De spe cialist in(bedrijfs)verhuizingen verzorgde onder andere de ver huizing van de gehele lingerie af deling, onderdeel van de complete HEMA inrichting vanaf de oude locatie aan de Kerkweg-Oost 161A naar de nieuwe vestiging aan het Gouweplein. Behalve de verhui zing van de HEMA nam Van Noort bovendien de verhuizingen van Greenfield La Mer, Bibliotheek de Groene Veenen, INFO centrum Gouweplein en de Stichting Vonk voor zijn rekening. Met deze be langrijke operaties nam Van Noort een grote zorg uit handen van alle opdrachtgevers. Moerkapelle - Op vrijdag 28 november vindt van 18.00- 21.00 uur in de Dorpsstraat van Moerkapelle de jaarlijkse Win tersfeeravond plaats. Alle deel nemende winkels hebben hun eigen actie en de avond staat bol van de activiteiten. De gehele Dorpsstraat zal feestelijk aangekleed zijn en sfeervol van vuurkorven wor den voorzien. Koren brengen gezang ten gehore en de oude bakkerij van Eshuis is geopend voor publiek en te bezichtigen voor geïnteresseerde huurders of kopers. Bij Praktijk Joosten bestaat de mogelijkheid om, onder het genot van een hapje en een drankje, een echo van een blessure te laten maken. Bij Kleding en Kadowinkel IEDS zal om 18.30 uur een mode show starten en Kunstatelier Artistique zal zowel bij Kadiks als bij Kapsalon Verheul verte genwoordigd zijn. Ook bij Kap salon Verheul wordt een mo deshow gehouden en Maureen van Mawar stelt haar praktijk in de Hooiberg open voor een bezoekje. Bouwbedrijf Slooijer geeft tekst en uitleg over het recent opgeleverde bouwpro ject van restaurant Buon Gusto en op dezelfde locatie is het tevens mogelijk om mensen van NMT Maatwerk te spreken over staalconstructies, eenvou dige laswerkzaamheden en over carports, windwijzers, hekwerk, gordijnrails en trapleuningen. De Wereldwinkel geeft acte de présence bij Elektrovakman Ka- diks en ook 'Havelaar heeft het' assortiment hier tijdelijk onder gebracht. Bij ambachtelijke sla gerij Van Stuijvenberg kan huis- gemaakte nasi worden geproefd en gekocht. De Wintersfeeravond is ze ker een bezoek zeker waard en wordt ook dit jaar weer gelijk tijdig en in samenwerking met Woord en Daad georganiseerd. De activiteiten van Woord en Daad voor het goede doel zijn te vinden op het terrein van de Farmshop. Tijdens de Winters feeravond is de Dorpsstraat ge sloten voor verkeer.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 41