Protest omwonenden en politiek tegen autocrossbaan Eendragtspolder Rwr- Nieuwerkerkse zingt voor Daniël den Hoed Wt mik, èe m mm KERKDIENSTEN HART VAN HOLLAND ZUID PLAS 26 NOVEMBER 2014 9 Recreatieschap wil stuk grond aan dorpsrand aankopen i levenhuizen - In de Eendragtspolder - tussen schelpenpad, roeibaan en het dorp Zevenhuizen - komen mogelijk een autocrossbaan, een speelpolder, een jongerenontmoetingsplaats en een parkeerterrein. Omwonenden voelen zich oven/allen door de plannen en hebben groot protest aangekondigd. Ze spreken het college aan op zijn werkwijze. Recreatieschap Rottemeren besluit morgen, donderdag 27 november, of het een stuk grond van negen hectare, aan de westkant van Ze venhuizen, zal aankopen. Zo stond het begin deze week althans op de agenda voor de vergadering van het recreatieschap. Bewoners van Ze venhuizen en verschillende politieke partijen lopen inmiddels te hoop tegen de plannen. Voor de raadsver gadering van gisteravond werd een motie opgesteld en zijn burgemees ter en wethouders gevraagd om alles in het werk te stellen om het besluit tot aankoop van de grond uitte stellen. "Tot er wel overleg is geweest met de belanghebbenden en er dus sprake is van een zorgvul dig proces", zo is te lezen in de door WD ingediende vragen. De afloop van de raadsvergadering was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Verkeerd beleid Het stuk grond waar het recrea tieschap haar oog op heeft laten vallen, mag volgens het bestem mingsplan - waarover bewoners nog niet zo lang geleden mochten meepraten - alleen gebruikt wor den voor agrarische doeleinden met landschappelijke waarden. Ka- rel Christiaanse, namens de bewo ners van De Wielewaal: "Duidelijk is dat een autocrossbaan daar niet binnen valt." Ook voor het aanleg gen van meer parkeerplaatsen zou het bestemmingsplan moeten wor den gewijzigd. "Verkeerd beleid om reeds vanaf het begin alle regels van goed bestuur op dit punt met voe ten te treden", vinden de bewoners. Overigens geeft het recreatieschap aan dat zij nog met inwoners van Zevenhuizen in overleg wil 'om tot een breed gedragen inrichting van de grond te komen'. De bewoners rondom De Wielewaal menen echter monddood te worden gemaakt en klem te worden gezet. Het college - waarvan drie wethou ders zitting hebben in het bestuur van recreatieschap Rottemeren - zou haar plicht om belanghebbende inwoners tijdig bij nieuwe ontwik kelingen te betrekken, hebben ver zaakt. Grazende schapen Recreatieschap Rottemeren meent dat de commotie die in Zevenhui zen is ontstaan over het autocros sterrein overtrokken is. Hans Syt- sema van het schap: "Het wordt een groen ingericht gebied waar op He melvaartsdag de autocross van de plaatselijke harmonie wordt gehou- JA, m i Vliegende modder tijdens de jaarlijkse autocross van De Kleine Trompetter. den. Alle andere dagen van het jaar: grazende schapen en wandelpad." De intentie van het recreatieschap is om het negen hectare grote ter rein met een groene uitstraling in te richten met de bedoeling om Zeven huizen beter met de Eendragtspol der te verbinden. Drie a vier hectare van het stuk grond zou worden in gericht als groen overloopparkeer terrein. Sytsema: "Dit betekent dat er beperkte verharding komt waar gras op kan groeien en schapen op gaan grazen. Het is niet toeganke lijk voor auto's. Bij enkele grote eve nementen per jaar gaat het hek weg en kunnen er zo'n duizend auto's parkeren." Dit zou ook de nood le nigen van de roeibaan, die bij grote evenementen onvoldoende parkeer gelegenheid dichtbij het roeibaan- gebouw zou hebben. In de motie die het CDA opstelde voor de raadsvergadering van gis teravond wordt het college opge dragen donderdag tijdens de ver gadering van het Algemeen Bestuur van recreatieschap Rottemeren niet in te stemmen met de aankoop van de grond. Marc Lansink van het CDA pleit voor overleg: "Natuurlijk vinden we dat er ook voor de echte traditionele autocross in Zevenhuizen een plek moet komen. Dat vraagt om een brede maatschappelijke discussie." Nieuwerkerk aan den IJssel - "Hij was bang om vergeten te worden." Om haar overleden man Robert Strating te herdenken, en het onderzoek naar kanker te steunen, liet de Nieuwerkerkse zangeres en tandartsassistente Hennieta Strating-Verkaik (46) tekstschrijven op de melodie die zijn 'mas terpiece' was: 'Maladie d'Amour'de tune van de ooit succesvolle televisie serie Medisch Centrum West Door Judith Rikken Nadat componist Robert Strating in 2009 ziek werd en in 2011 overleed aan de gevolgen van longkanker, kon zijn vrouw lange tijd niet luiste ren naar de muzikale werken die hij naliet. Dat was simpelweg te emoti oneel. "Toch ben ik op een gegeven moment met Maladie d'Amour aan de slag gegaan. Hij had veel meer mooie nummers, maar deze tune vond ik zo mooi en herkenbaar. Ik liet er een Nederlandse tekst op schrijven, die herkenbaar is voor mensen die hetzelfde meemaken als ik heb meegemaakt. En er is een gi taarsolo aan toegevoegd." De elfjarige Robert junior zorgde er enkele maanden geleden voor dat de opname van het nieuwe num mer in een stroomversnelling kwam. Zijn school in Capelle aan den IJs sel deed mee aan een actie van de Daniël den Hoed Stichting om ter gelegenheid van haar honderdjarig bestaan geld in te zamelen voor onderzoek naar kanker. Zijn moeder bedacht zich dat ook zij haar steen tje wilde bijdragen en besloot dat te doen op de manier die haar en °ok wijlen haar echtgenoot het best past: op muzikale wijze. "Maladie d'Amour was bijna klaar, er hoefden alleen nog maar violen in." Grote dag was voor Strating-Verkaik de inzameldag voor het honderdja rig bestaan van Daniël den Hoed op 31 oktober in het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. "Het zieken huis waar Robert ook is behandeld." Optreden viel niet mee, maar ging uiteindelijk goed. "Het was heel dubbel, maar ook heel mooi." Van de 150 cd's waarop zowel de origi nele als de nieuwe versie van Ma ladie d'Amour staan, is inmiddels een deel verkocht. Strating-Verkaik schenkt van de opbrengst de helft aan het goede doel. Ook de Daniël den Hoed Stichting steunen? www.celesta-info.nl Hennieta Strating-Verkaik met op haar keukenraam de poster van de Da niël den Hoed Stichting waarop zoon Robert figureert. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 en 18.30 ds. W.J.C. van Blijderveen. Herv. Gem. Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. A.J. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. J. Kromhout van der Meer en 18.30 uur ds. A. Schroten. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur dhr Goedhart. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. R.P. van der Plicht en 18.30 uur Adventszangdienst. RK Geloofsgem. St. Johannes Ont hoofding: 9.00 uur Eucharistie viering met pastoor Van Klaveren. In de Josephkerk in Gouda wordt iedere woensdag om 12.00 uur het getijdengebed gebeden. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Levi Risamasu. Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 11.00 uur Woord- en Communieviering met dhr P. Groeneveld. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Ge rard van Doodewaard. Prot. Gem. De Bron: 10.00 uur mw.ds. M. Verschoor (mmv Bron- ZONDAG 30 NOVEMBER cantorij). De Lichtkring: 9.30 uur ds. W.H. de Groot en 16.30 uur ds. J.M. Haak. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. J.C. Schuurman en 18.30 uur ds. D.Ph.C. Looijen. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. J. van der Meijden en 18.30 uur ds. C. Haasnoot. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 16.00 uur leesdienst. Nesselande Kerk in Nesselande (De Knoop, Brede School): 10.00 uur Niels de Jong. St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 (HA) en 19.00 uur (HA) ds. D. van Vreeswijk. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur (HA) ds. M. de Boer. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur pas tor mw J.W. Immerzeel. Vrijz.Prot.Kerk: 10.30 uur ds. C.E. Dahmen. R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen:

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 9