Winterse geur brengt Moerkapelle buiten de deur Liefde is 'elkaar bijstaan in moeilijke tijden' KERKDIENSTEN ZONDAG 7 DECEMBER HART VAN HOLLAND ZUIDPtAS 3 DECEMBER 2014 17 Vanwege de kruidnoten is de bieb gesloten Aan allevrouw en -man biedt M3 hulp waar kan Diamanten echtelieden Jan en Leni Punt zeggen beiden: Moerkapelle - De winter is in Moer kapelle begonnen. Afgelopen vrij dag daalde het kwik niet onder het nulpunt, maar dat maakte voor de winterse gezelligheid niet uit. De dorpskern was met lichtjes en vuur- korven omgetoverd tot een winter- wonderland. Door Bart Jansen Niets ruikt meer naar de winter dan de geur van een knisperend haardvuur. Al bij het naderen van de Dorpsstraat brengt deze geur de bezoekers vrijdagavond in de win- terstemming. Tel de sfeerverlich ting en natuurlijk het flikkerende Winnares Annemieke Vijverberg van de taartenbakwedstrijd Heel Moerkapelle Bakt. licht van de vuurkorven daarbij op en je hebt een goede basis voor een winterfeest. Een feest dat, ondanks dat het nog niet vriest, zich voor namelijk binnen in de winkels van de lokale ondernemers afspeelt. Op de door Woord en Daad georga niseerde Winterfair werd de kou ge trotseerd. Opwarmen kon daar met een warme oliebol of stroopwafel. Of met een kopje koffie en een stuk taart, gebakken door de uit het dorp afkomstige deelnemers aan de taar tenbakwedstrijd Heel Moerkapelle Bakt. Tijdens deze eerste editie werden er zeven taarten ingeleverd, waar van er 's middags zes door de jury zijn beoordeeld. De zevende werd te laat ingeleverd. De jury was het meest gecharmeerd van de taart van Annemieke Vijverberg. Zij mag zich de winnares van Heel Moer kapelle Bakt noemen en ontving een schort met opdruk als prijs. Het publiek had echter ook nog een stem in het geheel. Van de taarten werden punten verkocht, waarvan de opbrengst bestemd was voor het goede doel. Opvallend was dat het publiek via stembriefjes koos voor de te laat ingeleverde taart van Joke Wolvers, die helaas niet aanwezig was om haar prijs in ontvangst te nemen. Ook Rozemarijn Pilgram was vrijdag een winnares. Zij zat op de Win- Winterwonderland in de Dorpsstraat. terfair met 520 het dichtst bij het juiste antwoord op de vraag hoeveel 'schapenkeutels', ofwel dropjes, er in een glazen pot zaten (532). De prijs bestond uit een schaapje, ge maakt door de handwerkgroep Blij dat ik brei. Een deelneemster aan de taarten wedstrijd maakt haar pavlova op met rood fruit. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bi bliotheek aan het Raadhuisplein is vrijdag 5 december en woensdag 24 december gesloten vanaf 16.00 uur. Donderdag 25, vrijdag 26, za terdag 27 en woensdag 31 decem ber is de bibliotheek ook gesloten. Op de overige dagen gelden de nor male openingstijden. Moordrecht - Voor Moordrecht Met Mekaar zoeken de deelnemende organisaties nog een groot aantal vrijwilligers. De werkzaamheden verschillen: van het uitlaten van een hond tot het begeleiden van iemand in het openbaar vervoer. Moordrecht Met Mekaar (M3) is een vindplaats van en voor vrijwilligers. Inwoners komen er te weten welke vragen leven en hoe zij elkaar kun nen helpen. M3 bekijkt welke vrijwil liger bij welke vraag past. "Zo laten wij geen inwoners achter de geraniums wegkwijnen, voorko men we dat mantelzorgers overbe last raken en bieden we hulp waar kan", aldus de organisatie. M3 is een initiatief van kerken, thuiszorg- en een aantal andere organisaties voor ouderen, patiën ten en mensen met een beperking, ingegeven door de veranderingen in de zorg. "Het eigen netwerk benut ten bij het organiseren van zorg: dat is de opgave waar wij allemaal voor staan." Aanmelden als vrijwilliger of plaat sen van een hulpvraag kan via acti viteitencentrum De Schakel: 0182- 378455 (doordeweeks 9-16 uur). Of via M3 op Facebook. Nieuwerkerk aan den IJssel - Leni (84) en Jan (86) Punt waren dinsdag 25 november zestig jaar man en vrouw. Ze wonen nog zelfstandig, mede dank zij de goede zorg van hun huisarts en thuiszorg De Zellingen. Dat willen ze zo lang mogelijk blijven doen, maar voorlopig zijn ze dankbaar voor elke nieuwe dag. Hun huwelijksleven ging niet altijd over rozen; ze verloren een zoon op 22-jarige leeftijd en een dochter die slechts 44 jaar werd. Maa, juist in moeilijke tijden steunden ze elkaar zoveel mogelijk. Het versterkte hun huwelijksband. Door Cees Visser Burgemeester Gert-Jan Kats verras te het echtpaar met een bezoek en een boeket. Leni was duidelijk ze nuwachtig: "Ik was net zo gespan nen als vroeger Sinterklaas moest tomen." Kats wist haar al snel op haar gemakt te stellen. Zowel Leni als Jan werden in Rotterdam-Char- lois geboren. Leni komt een gezin van zes kinderen, Jan uit een ge zin met drie kinderen. Ze zaten op dezelfde MULO en Jan was lid van het CJMV (Christelijke jonge man nen vereniging). Een afdeling van deze vereniging verzorgde feestjes en toneelavonden en op een van deze feestjes vroeg Jan aan Leni om met hem mee te gaan. Dat was het begin van een samenzijn dat nu al zestig jaar duurt. Na hun verlovingstijd wilden Leni en Jan graag trouwen. Maar zoals elk jong stel in die tijd, waren ze aangewezen op inwoning en dat was niet gemakkelijk te vinden. Uiteindelijk lukte dat en stapten ze in het huwelijksbootje. Na vijf jaar konden ze in Rotterdam-Zuidwijk een woning huren waarin ze 25 jaar lief en leed deelden. In 1985 kwa men ze naar Nieuwerkerk. Voordat Leni haar taak als huis vrouw begon werkte ze als steno typiste en daarna als administratief medewerker bij graankantoren en bij Singer Machines. Meer dan 25 jaar speelde ze orgel in diverse ker ken en bij verschillende gelegenhe den. Jan was 48 jaar werkzaam op scheepvaartkantoor Anthony Veder Et Co en bij werkmaatschappij Unie- gas. Begonnen als jongste bediende, waarbij hij alle facetten van het scheepvaartbedrijf leerde kennen, klom hij op tot chef operations. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur kand. J. Kooij en 18.30 uur ds. W.J.C. van Blijderveen. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. M.B. van den Akker en 18.30 uur ds. A.J. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur en 18.30 uur ds. J. Blom. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur drs. PJ.L. Annotee. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. R.P. van der Plicht. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Woord- en Communieviering met Werkgroep Moordrecht In de Josephkerk in Gouda wordt iedere woensdag om 12.00 uur het getijdengebed gebeden. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Joop Risamasu (radiouitzen ding). Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): 10.00 uur ds. Reitsma. St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 10.00 uur 11.00 uur Eucharistieviering met pastor W. Bekedam. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Leen Koster (Avondmaal). Prot. Gem. De Bron: 17.00 uur Festival of Lessons and Carols. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 10.00 uur ds. F.P. Treep. De Lichtkring: Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur prop. D.C.G. van der Kraan en 18.30 uur ds. H.C.Marchand. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. PJ. Visser. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 16.00 uur leesdienst. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur (Heilige Doop) ds. D. van Vrees wijk en 19.00 uur jeugddienst. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. Z. de Graaf. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur drs. A.F. de Oude en pastor JJ. Donkers (doopdienst). Vrijz.Prot.Kerk: geen dienst R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen:

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 17