li Fm I g- Schadelijke damp komt vrij bij Beth-San Actie nog niet klaar: een lichtje voor Victoire Kerstmarkt bij De Schakel wordt een waar spektakel Waar te zoeken in welke hoek, maquette glasfabriek De Struischvogel zoek Vier kerst mee met POCB Niets kan er aan tippen, een workshop mooie lippen Kegels omstoten met toekomstige huisgenoten ffiv V O 1 £1 Nieuwe vrijwilligers in de weer voor veiligheid in het verkeer HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 DECEMBER 2014 21 Organisatie verwacht veel publiek bij kerstinstuif met zang en muziek t Moerkapelle - In zorgcentrum Beth San hebben dinsdagochtend zes medewerkers klachten aan hun luchtwegen gekregen, na het in ademen van een schadelijke damp. De damp ontstond bij een chemi sche reactie, die optrad doordat in de spoelkeuken twee soorten af- wasmiddel waren samengevoegd. De hulpdiensten kregen rond tien uur een eerste melding en rukten vervolgens met groot materieel uit. De slachtoffers zijn ter plekke onderzocht door ambulanceperso neel. De damp is niet ingeademd door bewoners of bezoekers. Nie mand hoefde te worden geëvacu eerd. Bestuurder Teun Stoop spreekt over een menselijke fout en wacht het Schadelijke damp komt vrij bij Beth-San interne onderzoek naar wat er in de past. Naar aanleiding van dit in- spoelkeuken is gebeurd, af. "Indien cident wil ik sowieso voor volgend nodig worden processen aange- jaar een extra focus op veiligheid." Zevenhuizen - Om geld in te zamelen voor de ondersteuning van de in Rwanda gevangen genomen Victoire Ingabire uit Zevenhuizen, onderneemt de Foundation for Freedom Et Democracy in Rwanda (FFDRj deze maand ver schillende acties. Een kerstkaart sturen naar Ingabire kan door de kaart te tekenen die in de Zevenhuizense Ontmoetingskerk ligt, of door zelf een kaart te schrij ven. Frans Zwanenburg, Dorpsstraat 58 in Zevenhuizen, zorgt voor ver zending. Bolkaarsjes van zorginstel ling Orion zijn te koop voor 3 euro per stuk en kunnen tot 7 december worden besteld via lelievink@ziggo. nl. Ook liggen er bestelformulieren in de Ontmoetingskerk. Steunbetuigingskaarten liggen in dorpshuis Swanla, in de Wereldwin kel en de kerken in Zevenhuizen. Wie zelf handtekeningen wil inza melen, kan voor kaarten terecht bij Frans Zwanenburg of via email info. ffdr@gmail.com. Via dit mailadres en via Zwanenburg is ook informatie te krijgen over de vacature voor een secretaris voor de FFDR. Deze m/v zorgt voor de agenda, het verslag en de actielijst. Overige taken worden gezamenlijk uitgevoerd. Petitie De petitie voor Ingabire's echtge noot Lin Muyizere, voor wie uit zetting uit Nederland dreigt, kan nog worden getekend op: http www.petities24.com/ik_wil_mijn_ vriend_niet_kwijt Moordrecht - Activiteitencen trum De Schakel houdt donder dag 11 december van 18.00 tot 21.00 uur een kerstmarkt aan het Oosteinde 27. In en om het gebouw vinden diverse activiteiten plaats. Cen traal staat de verkoop van (kerst) producten die gemaakt zijn door de cliënten van activiteitencen trum De Schakel en andere ac tiviteitencentra van de Gemiva- SVG Groep in de regio. Er worden oliebollen gebakken en er zijn warme drankjes en een kopje erwtensoep te koop. Popkoor Pokomotion en het fluitensem- ble onder leiding van Trudy Bos treden op en ook de kerstman ontbreekt niet. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Sint Joseph parochie aan de Kerklaan 20 wordt voor zater dag 13 december van 13.00 tot 16.00 uur een kerstinstuif ge organiseerd met koorzang en muziek. De opbrengst van de verkoop van cake en kerststuk jes en van de deurcollecte is be stemd voor Flospice IJsselThuis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens een interview door Elly van Gelde ren, samensteller van de serie Oude tijden herleven in deze krant, vertel de mevrouw Verboom-van Gelderen (1914) dat zij in haar jeugd op Kor- tenoord woonde. Daar, ongeveer waar nu Van Vliet ge vestigd is, stond toentertijd, tot circa 1930 glasfabriek De Struischvogel. Verboom vertelde dat ooit door Hannes Markestein van deze glasfabriek een maquette is ge maakt van ongeveer een meter hoog. Het is echter niet bekend waar de maquette is gebleven. De Historische Vereniging Nieuwer kerk aan den IJssel (HVN) is bezig De maquette van glasfabriek De Struischvogel met vermoedelijk de maker ervan, Hannes Markestein. Nieuwerkerk aan den IJssel - De PCOB houdt haar kerstbijeen komst dit jaar op woensdag 10 december in het Kerkelijk Cen trum aan de J.A. Beijerinkstraat 10. De bijeenkomst begint om 14.30 uur; deur open vanaf 14.00 uur. ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens de meidenavond in 't Blok, op donderdag 11 december van 19.30 tot 20.30 uur, wordt een workshop 'maak je eigen lipgloss' gegeven. De lipgloss wordt gemaakt van hon derd procent natuurlijke ingredi ënten. De kosten bedragen 5 euro. Voor meer informatie en aanmel den: debbie@jeugdwerkzuidplas.nl. Ruim twintig jongeren met een beperking en hun ouders konden dankzij de NSGK-collecte naar de bowlingbaan. Moordrecht/Rotterdam - Terwijl de onderhandelingen tussen gemeente en bouwbedrijf in volle gang zijn, maakten 22 jongeren zondag 30 november alvast kennis met elkaar op de bowlingbaan. Allemaal staan ze op de wacht lijst voor een nog te bouwen appartementengebouw voor jongeren met een beperking in Moordrecht. De toekomstige huisgenoten kwa men vergezeld van ouders en soms ook broers en zussen naar de Rot terdamse bowlingbaan. Voor de ruim zeventig mensen werd het dankzij de financiële bijdrage van de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) een goed verzorgde ochtend. De helft van de collecte die onlangs voor de NSGK is gehouden, was bestemd voor het initiatief. Twee ouderparen met kinderen met een beperking zijn al drie jaar be zig met voorbereidingen voor het wooncomplex, waar negentien jon geren zelfstandig moeten kunnen gaan wonen. Gedacht wordt aan een van de locaties van de huidige basisscholen in Moordrecht, die volgend jaar verhuizen naar een nieuwe brede school aan de Wei- dezoom. In afwachting van definitief groen licht van de gemeente, zijn in middels bij dertig gezinnen op de wachtlijst huisbezoeken afgelegd, zodat het bestuur zicht krijgt op de verschillende jongeren die op zoek zijn naar een eigen woonplek. met de voorbereiding van een ten toonstelling over Kortenoord die in voorjaar 2015 geopend wordt. Hier bij kwam een foto tevoorschijn van de maquette, waarbij echter geen verdere gegevens voorhanden wa ren en waarvan de eigenaar, Pim van der Zalm, niet meer kan achterhalen hoe deze in zijn bezit is gekomen. Alle informatie omtrent De Struisch vogel is welkom, evenals andere ob jecten of wetenswaardigheden over Kortenoord uit de periode 1880- 1980. Voor meer informatie: 0180-315896, jjknoester@hetnet. nl, 0180-319372 of k.vd.glas@het- net.nl. Zuidpias - Naast voor een nieuwe voorzitter en een alge meen bestuurslid is bij afde ling Zuidpias van Veilig Ver keer Nederland plaats voor nieuwe vrijwilligers die zich willen inzetten voor de ver keersveiligheid in de gemeente. Zij kunnen zich bijvoorbeeld in zetten bij het afnemen van ver- keersexamens en bij het schou wen en verbeteren van locaties en situaties in de gemeente als mede bij diverse kleine en grote controles, al dan niet in samen werking met politie of scholen. Voor meer informatie: info@ wn-zuidplas.nl of www.wn- zuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 21