l Activiteiten en welzijn Cedrah Voor heel even met een handicap leven Marsepein en speculaas tijdens drive voor Sinterklaas 'Kostbaar kind' bij lichtgevend lint 't Is maar datje het weet, 17 december SantaSkate Foolhouse na acht jaar niet meer bij elkaar Duiver- en Lageman beste bridgespan Swingende muziek voor Christmasfair publiek Is het in huis niet pluis naar cursus 'heibel thuis' HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 DECEMBER 2014 23 Inloop Fibromyalgie op Bleuland locatie Moei oerkapelle Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van het project (SjCool on Wheels volgden leerlingen van groep 7 van De Wingerd een gastles met als thema 'leven en sporten met een handicap'. (S)Cool on Wheels is een landelijk voorlichtingsproject van Fonds Ge handicaptensport voor kinderen van groep 7 en 8 in het basisonderwijs. Het project omvat een interactief theoriegedeelte in de klas en een sportclinic in de gymzaal. Tijdens het theoriegedeelte beke ken de kinderen filmpjes over het dagelijks leven van mensen met een handicap en mochten zij vra gen stellen aan docent John Licht, die een lichamelijke handicap heeft. In de gymzaal konden de kinderen ondervinden hoe het is om te spor ten met een handicap. De gastles werd afgesloten met een wedstrijd je basketbal, waarna de meeste kinderen het erover eens waren dat zij nu met heel andere ogen kijken naar het leven van mensen in een rolstoel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ciska Bohm en Karl Husmeijer zijn maan dag 1 december in de A-lijn met een percentage van 60,94 winnaar geworden van de Sint Nicolaasdrive bij BC IJsselbridge; 2. Rennie Valen- tijn en Seia van den Berg 59,38; 3. Bas en Herma Dullaart 55,21. B-lijn: 1. Trees Hoofman en Louis Hooge- veen 65,74; 2. Jac en Loes Spekman Gouda - De Nationale Vereni ging voor Fibromyalgie patiën ten (FES) houdt woensdag 10 december van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend op de Bleuland locatie van het Groene Hart Ziekenhuis. Fibromyalgie is een reumatische aandoening van het bewegingsapparaat en wordt ook wel 'weke delen reu ma' genoemd. Vrijwilligers van de FES zijn aanwezig voor het geven van informatie of voor het voeren van een goed ge sprek. Aanmelden kan via 0182- 634561 ofs.dgelder@fesinfo.nl. Voor meer informatie: www.fesinfo.nl. 62,50; 3. Leendert de Gids en Lau Simons 55,79. De zesde zitting van de tweede ronde van de parencom petitie, gespeeld op woensdag 26 november, werd in de A-lijn met 56,85 gewonnen door Marga Blok en Nel Vente; 2. Marijke Blok en Renate Tournier 56,25; 3. Ronny Schepers en Joop Ranft 55,06. B-lijn: 1. Anneke Simons en Renée Verdonck 61,92; 2. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Sint Joseph Parochie aan de Kerklaan 20 wordt zondag 14 december van 18.45 tot 19.30 uur een Wereld- lichtjesdag bijeenkomst gehouden. Wereldwijd worden op de tweede zondag in december om 19.00 uur kaarsjes aangestoken om stil te staan bij alle kinderen die zijn over leden. Door de verschillende tijdzo nes ontstaat er over de hele wereld een symbolisch lint van licht en wordt de wereld letterlijk even wat lichter voor mensen die een kind ver loren hebben en kunnen voelen dat zij niet alleen staan in hun verdriet. Tijdens de bijeenkomst worden kaarsjes aangestoken en worden Bep van Boheemen en Hansje Hui- bers 55,58; 3. Riet Filé en Herbert Berkhuysen 54,75. C-lijn: 1. Hieke Penning en Jannie Rietveld 61,31; 2. Adèle Flores en Trix Bom 59,82; 3. Joke Hensema en Ina Teeuwen 58,63. D-lijn: 1. Lia Ophorst en Piet van der Jeugd 59,86; 2. Gerard Lagerwaard en Theo Heemskerk 58,68; 3. Adri Bravenboer en Rein Boot 57,99. de namen genoemd van overle den kinderen. Het geheel wordt omlijst door teksten en muziek en het speciaal geschreven lied 'Precious Child' wordt ten geho re gebracht, ledereen is welkom. Wie de naam van een dierbare ge noemd wil hebben kan zich aanmel den via info@wereldlichtjesdag- nwk.nl of 06-10366295. Rotterdam - Op de ijsbaan van Rot terdam vindt woensdag 17 decem ber de eerste SantaSkate on Ice ter wereld plaats. Die dag schaatsen tientallen kerstmannen en -vrou wen een half uur lang rondjes om geld in te zamelen voor onderzoek naar taaislijmziekte (CF). Nesselander Martijn Oudeman (40) is een van de organisatoren. Hij heeft taaislijmziekte (CF) en kreeg in 2007 gezonde donorlon gen. Oudeman: "Deze donorlongen zijn mijn redding geweest. Het is echter een zeer riskante opera tie en voor veel patiënten komt de operatie te laat. Daarom is onder zoek naar taaislijmziekte nodig." Jong en oud kan meedoen aan de SantaSkate. De deelnemers krijgen een kerstpak, een aandenken en warme chocolademelk of glühwein. Voor meer informatie en aanmel den: www.santaskate.nl. 7evenhuizen - In haar achtiaria be- Meijer, nam ook deel aan Zevenhuizen - In haar achtjarig be staan wist de band Foolhouse van menig optreden een ware happening te maken en speelden de bandleden de sterren van de hemel. Foolhouse, bestaande uit Sandra Laaij, Tamar Vermeij, Pascal Hoog- endoorn, Tim Versluis en Bastiaan Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van de Nieuwerkerkse Bridge Club speelden maandag 1 december de eerste ronde van de derde com petitie. Rob Duiverman en Cor Lageman behaalden in de A-poule de eerste plaats met een score van 73,21 °/o. Op de tweede plaats eindigden Lu cie Wijnen en Renate Tournier met 68,45% en de derde plaats was voor Peter Bijsterveld en Ron van Dom burg met 58,33%. In de B-poule waren Arie Blok rn Hans Delwel de besten met 64,46%. De tweede plaats was voor Ab en Irma Sonneveldt met 58,72% en Mike Gallagher en Arie van der Lin de eindigden als derde met 58,30%. Zevenhuizen/regio - De swingende klanken van de Paradise Bigband uit Boskoop waren vorige week vijf dagen te horen op de Coun try Et Christmas Fair op het terrein van kasteel De Haar. Samen met de SevenSisters en TwoBrothers uit Zevenhuizen vermaakten zij het publiek met bigband klassiekers en sfeervolle kerstnummers. Nesselande - Voor jongeren in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar die getuige zijn (geweest) van ru zies thuis tussen hun ouders en/of verzorgers wordt een cursus 'Heibel thuis' georganiseerd. In acht wekelijkse bijeenkomsten van twee uur kunnen jongeren in een groep van maximaal acht deelnemers ervaringen uitwisse len, worden oefeningen gedaan en leren de jongeren allerlei vaar digheden om de situatie thuis het hoofd te bieden. Voor de ouders en/ of verzorgers worden twee bijeen komsten belegd waarin zij meer informatie krijgen over de cursus en over wat zij zelf aan de situ atie zouden kunnen veranderen. Er zijn geen kosten aan verbonden. De cursus gaat maandag 8 december van start van 16.30 tot 17.30 uur. Voor meer informatie en aanmel den: 010-4286400 of 06-10301478 of via secretariaat@avantsanare.nl. Meijer, nam ook deel aan diverse wedstrijden. De band won de Battle of the Bands, werd tweede bij Gouwe Pop en stond in de halve finale van de grote prijs van het Groene Hart. De leden van de band zijn inmiddels vrienden voor het leven geworden, maar hebben wel besloten te stop pen met samen muziek maken. In woonzorgcentrum Beth-San, Wilde Veenen 1 HANDWERKEN Iedere dinsdag en donderdag 14.00 uur. Entree 1,25 euro SPELLETJESMIDDAG Donderdag 9 december 14.15 uur Entree 1,25 euro BEWEGEN VOOR OUDEREN Woensdag 10 en 24 december 11.00 uur. Entree 1,25 VOORLEESMIDDAG Maandag 15 december 14.15 uur Entree 1,25 KERSTDINER IN SENIORENRESTAURANT Maandag 22 december 17.30 uur Reserveren via het servicepunt OLIEBOLLENMIDDAF Woensdag 31 december 14.00 uur Entree 2,50 Voor meer informatie: 079-5931840 of receptie.beth-san@cendrah.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 23