Geen ontwikkeling van grond rond roeibaan" SINT TIP Betrapte dief wordt agressief Het persoonsgebonden budget en de nieuwe Jeugdwet Krant niet op tijd Drukker heeft spijt Nieuwe pont van de zon kost Rottemeren halve ton Cadeaubon 5 gegrilde kippen poten Tip voor de feestdagen: Thermen Barendrecht Nieuw A.Vogel Hoestspray zie folder HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 DECEMBER 2014 3 College blijft voor rust aan dorpsrand staan: LyLiM- w/ HORNBACH Nieuwerkerk a/d IJssel www.hornbach.nl Holistisch Therapeut Bellen kan ook via: 06 40 70 72 71 Vriendelijke groet, Ingrid Olieman Helpt snel en effectief, ook 's nachts A-Z A-Z Gourmet Menu per persoon: 12,95 WÊ&8È luidplas - De aankoop van de grond in de Eendragtspolder vlakbij de roei- taan, aan de rand van de Zevenhuizense bebouwing, is puur van strategische 0d. Hiervan verzekerde wethouder Van Woudenberg de raadsleden tijdens gemeenteraadsvergadering op 25 november. Na commotie over de even tuele komst van een autocrossbaan in Zevenhuizen, had een aantal fracties vraagtekens bij de aankoop van de grond door Recreatieschap Rottemeren. Door Aurora Peters en Judith Rikken Wethouder Van Woudenberg heeft toegezegd dat de agrarische functie zoals die nu in het bestemmingsplan staat behouden blijft, tenzij de raad jaar in de toekomst anders over be slist. Dit was voor het CDA niet af doende. Het keurde de aankoop van je lap grond volledig af en diende jaarom een motie in. Mare Lan- sink (CDA) noemde de strategische waarde van de negen hectare rond uit'kul'. Een van de beweegredenen voor de motie was dat de aanschaf van de grond beheerskosten met zich meebrengt. Ook vond Lansink het argument dat een commer ciële partij de grond zou kunnen ko pen, niet doorslaggevend mag zijn voor de aanschaf. "Waarom bent u zo bang voor de markt?" vroeg hij zich meermalen hardop af. De motie van het CDA werd afgewezen door de overige partijen. Een andere zorg is de stemverhou ding binnen het bestuur van het re creatieschap. Net als Mare Lansink spraken Peter Molenaar (Christen- Ünie/SGP) en Adri Woudstra (SP) de zorg uit dat Rotterdam de overhand heeft in de besluitvorming. Wet houder Van Woudenberg benadruk te dat alle partijen - Rotterdam, de provincie, Zuidpias en Lansinger- land - evenveel stemmen hebben en dat het voordelen heeft om de grond aan te kopen. "Het blijft zo als wij dat willen of het wordt zoals wij dat willen. Nu kunnen we in elk geval kijken wat er aan de voorkant gebeurt en is de grond niet in han den van een particulier", aldus Van Woudenberg. De partijen in de raad van Zuidpias gaven een duidelijke boodschap mee aan de wethouder die donder dag 27 november de bijeenkomst van het recreatieschap voorzat. Claudia Wolff (D66) benadrukte dat goede communicatie naar de in woners van Zevenhuizen essentieel is: "Elke toekomstige wijziging van het bestemmingsplan moet plaats vinden in overleg met de raad en de inwoners, met aandacht voor de natuurwaarde van dit gebied." Goede mix Naar aanleiding van de commotie in Zevenhuizen paste het dagelijks bestuur van het recreatieschap het voorstel waarover 27 novem ber werd beslist, vooraf aan. In het nieuwe voorstel werd geen geld meer gevraagd voor de herinrich ting van het stuk grond. "Er moet eerst in samenspraak met de be volking gekeken worden of er een breed gedragen ontwerp voor her inrichting kan komen", aldus Hans Sytsema van het schap. "Over het onderwerp 'autocross' wordt in het nieuwe voorstel gezegd dat hiervoor ook naar andere plaatsen wordt ge zocht." Op basis van het aangepaste voor stel heeft het bestuur van het recre- Zuidplas - Voor wie jeugdzorg krijgt en volgend jaar begeleiding wil blij ven inkopen met een persoonsge bonden budget (PGB), organiseert bet Centrum voor Jeugd en Gezin Zuidpias vrijdag 12 december een Nieuwerkerk aan den IJssel - Een K-jarige Rotterdammer belandde donderdag 27 november in een po litiecel toen hij werd betrapt bij een winkeldiefstal in een winkel aan de loan van Avant-garde. atieschap unaniem met het voorstel ingestemd. De grond wordt waar schijnlijk nog voor de jaarwisseling eigendom van het schap. Tot er an dere plannen zijn, wordt de grond, net als nu, verhuurd of verpacht aan een boer. Binnen vier maanden gaat het re creatieschap volgens Sytsema met omwonenden en andere geïnteres seerden kijken hoe de grond kan worden ingericht. "De afgelopen week heeft nog eens laten zien dat de kwaliteit van het schelpenpad en de omgeving daarvan belangrijk is voor de Zevenhuizenaren en dat ook rust op prijs wordt gesteld. Daar naast behartigt het Recreatieschap Rottemeren ook regionale taken op het gebied van de openluchtrecre atie. De kunst is om hier een goede mix in te maken met een breed draagvlak." Zwemwater Op de vraag hoe de aankoop van de grond kan worden gerijmd met de bezuinigingen die het schap afge lopen jaar heeft doorgevoerd, ant woordt Sytsema: "De aankoop in de Eendragtspolder is een investering in de kwaliteit van het gebied, die dus geen geld hoeft op te brengen, maar in principe ook geen extra beheers kosten moet opleveren." Het afge lopen jaar is juist op die beheers kosten bezuinigd, door ruiterpaden, dagcampings, vissteigers, bankjes en picknicksets af te stoten. Ook verdwijnt komend jaar de officiële zwemwaterlocatie tegenover de kas sen aan de Middelweg. Daarnaast wordt de ballenlijn bij het zwemwa ter bij de Strandgaper volgens Syt sema over een klein deel iets minder ver vanaf de kustlijn gelegd. informatiebijeenkomst. Een vertegenwoordiger van belan genvereniging Per Saldo komt tekst en uitleg geven over het PGB. Ook is er informatie vanuit de gemeente, die vanaf 2015 verantwoordelijk is Bij zijn aanhouding gaf de man een van de winkelmedewerkers een el leboogstoot. Hij kon worden overmeesterd en aangehouden. Politieagenten die door de politie in beslag genomen. Het team van bezorgers stond te trappelen, maar er was niets te bezorgen. Vorige week viel het Hart van Holland later op de mat dan gebruikelijk door een storing bij de drukker, die zich verontschuldigt voor het onge mak. voor alle jeugdhulp aan jongeren tot 18 jaar. De gratis bijeenkomst is van 9.30 tot 11.30 uur in De Hoed, Oran jepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Aanmelden: info@samennetanders. nl of 06 - 41 036 076. Zevenhuizen/Bleiswijk - Zonnepont 't Verlaat wordt gestript en helemaal opnieuw opgebouwd. Het bestuur van Recreatieschap Rottemeren heeft vorige week ingestemd met een investering van 50.000 euro, om de pont veilig en milieuvriendelijk in de vaart te houden. Het pontje krijgt een nieuwe op bouw, en ook in de machinekamer is groot onderhoud nodig. Zonder die opknapbeurt dreigde het einde voor het overzetveer over de Rottemeren tussen Zevenhuizen en Bleiswijk. Het veertien jaar oude vaartuig ver toonde afgelopen seizoen meer dan eens problemen. Enkele keren moest de boot door technische manke menten uit de vaart en in de revi sie. De motoren maakten ook steeds meer lawaai en olie uit de schroefas kwam in het water terecht. Het Zonnepontje, dat zijn naam ontleent aan de zonnecellen die voor de aandrijving zorgen, wordt jaarlijks door 7.000 tot 10.000 mensen gebruikt. In juni van dit jaar werd de honderdduizendste passa gier verwelkomd. r- m 'v! De zonnepont in winterslaap (foto: Andrea van der Houwen) BARENDRECHT Sauna yThalasso - Beautycenter www.thermenbarendrecht.nl een onderzoek instelden, namen de verdachte over. Hij werd ingesloten voor nader verhoor. De man had een geprepareerde tas bij zich waarmee hij de diefstal pleegde. De tas is Welkom bij JeHara Zitje niet lekkerin je vel, teveel spanning, voel jij je down ofhebjeburn-out? Benieuwd naar je herstel via: holistische therapie, voetreflexotogie, innerlijk kind en/of magnetiseren? Ik ben officieelTherapeut met 16 jaar ervaring. Voor meerinfo zie: WWW.j6h3T3.nl ïie artikel elders in dit blad. Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Vlees Bieflap «Slavink Kipfilet Kipsaté Blanke schnitzel Shoarmavlees Cordonblue Ontbijtspekplakjes Salades en garnituur Ananasstukjes Zigeunersaus Eieren, paprika Cocktailsaus Uien, champignons Knoflooksaus Aardappelschijfjes Perzikschijfjes Komkommersalade Pannen koeken mix Gourmetstelletjes Rauwkost Stokbrood met of elektrische Hamburger met broodje Rundvleessalade kruidenboter Bel voor onze folder 077 -46 77 200 of kijk op www.gourmetten.nl BEZORGING DAGELIJKS GRATIS DOOR HEEL NEDERLAND ZELFS DE AFWAS NEMEN WE MEE! Benodigdheden Bakboter Steakkruiden Porseleinen borden RVS bestek bakplaat

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3