Rozenkweker onder zware druk na uitspraak Raad van State MAG! "Het mooiste is om samen je kinderen en kleinkinderen te zien opgroeien" KLIKKEN HART VAN HOLLAND ZUIDPLA5\ 10 DECEMBER 2014 15 Tien Albanezen aan getroffen in laadruimte vrachtwagen Er werd gebridged... Diamanten echtpaar Hertog-Golverdingen Nieuwerkerk aan den IJssel/Bode- graven - Na een tip van een getuige heeft de politie dinsdag 3 december langs de A20 tien Albanese man nen aangetroffen in de laadruimte van een vrachtwagen. De 26-jarige chauffeur uit Bosnië en Herzego vina is aangehouden op verdenking van mensensmokkel. De getuige zag hoe de Albanezen in de laadruimte werden geladen op de A12 ter hoogte van de afslag Bodegraven. De politie zocht naar de vrachtwagen en trof deze op de A20 ter hoogte van Nieuwerkerk aan den IJssel aan. Bij controle wer den de mannen in de leeftijd van 16 tot 52 jaar achter in de laadruimte, tussen de pallets met soda, gevon den. Zij zijn voor onderzoek mee genomen naar het politiebureau en overgedragen aan de Vreemdelin gendienst. Moordrecht - Ank Rook en Gre Ramaker eindigden woensdag 3 december op de eerste plaats bij Troef Vrouw met 62,50%. Diny IJsselstijn en Fon Datema en Anka Huijs- mans en Ria Offerman werden gedeeld tweede en derde met 60,14%. Moordrecht - Ze hebben elkaar ontmoet op de dansvereniging in Zoetermeer. Zij was vijftien, hij ne gentien. Jo Hertog (78): "Daar ging je naar toe in die tijd. Daar ontmoette je elkaar want er was niet zoveel." Het diamanten echtpaar Hertog- Golverdingen, dat ter ere van hun zestigjarig huwelijk burgemeester Gert-Jan Kats op bezoek kreeg, haalt herinneringen op aan hun verke- ringstijd. Door Aleid Otto Tijdens de dansavonden leerden zij elkaar beter kennen. "Op een avond, het was half tien en dat was laat, dan was het al donker, deed mijn fietslicht het niet. Cees bood aan het wel even voor mij te maken. Toen is de vonk overgesprongen denk ik", haalt Jo de herinnering bo ven. Al snel mocht hij bij haar thuis komen. "Mijn vader zei: ik vind het best, als hij maar kan kaarten. En dat kon hij." Cees (82) vult aan: "In die tijd deed iedereen dat. 's Avonds kwamen de kaarten op tafel. Als kind keek je mee en van lieverlee mocht je mee gaan doen als je gro ter werd." In 1954 konden ze een huisje hu ren in Moordrecht, een voormalig bakkerswinkeltje in de Dorpsstraat en ze trouwden. Cees was schoen- Onderonsje tussen burgemeester Gert-Jan Kats en het diamanten echtpaar. hersteller en werkte in Nieuwerkerk aan den IJssel. Een paar jaar later begonnen ze in het winkeltje hun eigen schoenenzaak en waren ze zelfstandig. Jo stond in de winkel en Cees deed de reparaties. Later, toen het reparatiewerk terugliep ging Cees op de markt staan met zijn schoenen, terwijl Jo de winkel dreef. Toen ze de winkel in 1976 verkoch ten, ging ook Jo enkele dagen per week naar de markt. Na zijn 65ste stond Cees nog op de zaterdag- markt in Rotterdam: "Dat is elf jaar geworden. Ik vond het leuk, noem het een hobby." Ze kregen drie zonen, zeven klein kinderen en inmiddels hebben ze ook twee achterkleinkinderen. De twee oudste zonen wonen in Moor drecht. De jongste zoon woont al meer dan twintig jaar in Dubai en ieder jaar gaan Cees en Jo daar in de winter een weekof zes, soms langer, naartoe. Hun grootste geluk, zegt Cees Her tog ontroerd: "is het kunnen zien opgroeien van je kinderen en klein kinderen en nu ook de achterklein kinderen." Zijn vrouw Jo valt hem onmiddellijk bij: "Dat zeg je goed, dat is het allermooiste." Door Pepijn de Groot Oaaaaaa hoor! In de krant van vorige week waren alle kop pen op rijm - precies in de week dat ondergetekende, rapper in ruste, afwezig was! Alsof ze het erom doen op de redactie... Jam mer dat ik geen bijdrage heb kun nen leveren, maar goed, het zou absurd zijn als de sinterklaasperi ode op mijn productieagenda werd afgestemd. Nadat het kwik vorige week weer door de bodem zakte, koos de goedheiligman eieren voor zijn geld en keerde terug naar zijn thuisland voor een zachte winter. Met hem verdwijnt ook het gedicht voor een jaar uit de Lage Landen. Misschien is het zo dat kinderen ter ere van Dodenherdenking of Bevrijdingsdag op school nog een gedicht mogen/moeten schrijven, maar daar houdt het zo'n beetje op- Gelet op hoe vaak tijdens pakjes avond nog de zouteloze rijmcom binatie 'Sint zat te denken, wat hij jou zou schenken' klinkt, kan het geen kwaad het hele jaar door te oefenen en stimuleren in de hoop dat iedereen de dichtkunst in de vingers krijgt. Wie zou de pepernootpoëten beter kunnen inspireren dan een dorps- dichter - desnoods een streek- of Nieuwe Regio-dichter zo men wil? Raalte, Werkendam en Twen- terand hebben al een dorpsdichter. Waarom Zuidpias, Waddinxveen en Lansingerland niet? Aan rijmend vermogen geen ge brek in de omtrek. Waddinx veen heeft Piet Hardendood, de Bleiswijkse Kees en Ineke van Egmond plaatsen dagelijks lime ricks op hun website, Harry de Jong beschouwt de Zevenhui- zense actualiteit in 'gediggies en rijmelarijen', in Nieuwerkerk kon men tot voor kort op audiëntie aan de tafel van RijmPiet Veen- stra en in datzelfde dorp woont een getalenteerde rapper met de naam... Dichter. Keuze genoeg! En ik? Ik ben geen dichter en mag bovendien niet meedingen omdat ik tegenwoordig Utrechter ben. Sinds mijn verhuizing naar een an dere provincie en een andere stad ben ik mijn geboortegrond meer gaan waarderen. Dat deze omge ving nog niet het decor is geweest van een grote roman of een lyrisch gedicht verbaast me nu ik het door de ogen van een relatieve buiten staander, stukkiesschrijver en lite ratuurstudent zie. De Moordrechtse polder als gladde grasmat met slotenpatroontje, vol vogelgeluiden. De hoosbuien van vogelpoep die boomstammen teis teren, zodat het voor de leek lijkt alsof het Koornmolengat vol staat met berken. De Waddinxveense hefbrug die bij laag hangende mist de suggestie wekt hoger te reiken dan de bonenstaak uit de sprook jes en het Lage Bergse Bos, waar het geluid van de modelracebaan de onwetende wandelaar doet vrezen dat er een donderwolk van moordlustige muggen nadert. Zo zou ik, Lansingerlallend na het drinken uit de Zuidpias in het Waddinxveen, best een boekje open kunnen doen over mijn ge boortegrond. Wees gerust: ik zal jullie bij officiële gelegenheden niet willen vermoeien met potsier lijke en pretentieuze poëzie. Laat mij het maar bestuderen in een provincie hier ver vandaan. Den Haag/Zevenhuizen - Rozenkweker Bos Roses in Zevenhuizen moet mo gelijk een deel van zijn kassen afbreken, na een uitspraak van de Raad van State op vrijdag 5 december. De gemeente gaat er alles aan doen om afbraak te voorkomen. voor die schorsing is de verwachting van de Raad dat het plan kan sneu velen bij definitieve behandeling van dit geschil over een half jaar. Het kassencomplex is hoogstwaarschijn lijk in strijd met geldende provinciale regels. Door Adrie van der Wel De zaak over de kassen aan de Zuid- plasweg loopt al ruim tien jaar. Hij is aangezwengeld door de agrariër Duijndam, luis in de pels van de ge meente. Hoewel die op 350 meter afstand van de kassen van Bos Roses woont, maakte hij toch bezwaar te gen de kassen. Volgens de gemeente heeft Duijndam geen enkel belang bij deze zaak, bui ten het feit dat hij met de gemeente graag en veel juridische gevechten voert over zijn eigen en andermans landbouwgronden. Voor zijn verzoek om het nieuwe bestemmingsplan voor de kassen te schorsen, is ook geen urgentie, zegt de gemeente. De kassen staan er namelijk al tien jaar. Omdat Duijndam vanaf 350 meter afstand zicht op de kassen heeft, gaat de Raad van State er voorlo pig toch vanuit dat Duijndam als belanghebbende in deze zaak moet worden gezien. De Raad schorste afgelopen week het bestemmingsplan waarmee de kassen met een oppervlakte van 2,8 hectare worden gelegaliseerd. Reden Volgens de gemeentewoordvoerder ziet de provincie dit anders. Voordat het bestemmingsplan voor Bos Ro ses werd vastgesteld, voerde de ge meente namelijk overleg met de pro vincie. En die oordeelde dat er geen probleem is. Er hoefde niet eens een ontheffing van de provinciale regels te worden aangevraagd. Nu de Raad van State hierover twij felt, gaat de gemeente opnieuw met de provincie in overleg. Mogelijk komt er voor Bos Roses een onthef fing van de provincie. Daarmee hoeft de zaak niet af te zijn, want ook die kan weer worden aangevochten bij de rechter. KLIK DUS SNEL NAAR www.hvhonline.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15